Normal çalışıyor oyun açılacakken restart atıyor.

Contemporary
23-10-2017, 10:19   |  #1  
Contemporary avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Hali hazırda aktif olarak kullanmakta olduğum ve herhangi problemi olmayan aşağıdaki donanıma farklı bir ssd takıp format attım. Normal internet , yazışma , ofis programları tarzındaki her şeyi kullanabiliyorum. Fakat ne zaman herhangi bir oyunu açmak istesem bilgisayar ne kapanış anında ne tekrardan açılış anında ne ekranda ne olay günlüğünde herhangi bir hata vermeden bir anda restart atıyor. Hiç bir problem yokken yalnızca farklı bir ssd taktım ve herzaman olduğu gibi ne yazık ki sahte bir işletim sistemi kurarak crackledim. Parçaların tamamı tanımlamada gözüküyor. Driverlar windows üzerinden de güncel Driver booster adlı program ile teyit edildiğinde de güncel. Ekran kartı sorunu algılayabilmek için fullmark yükledim testte hiçbir problem yok. Bios üzerinden pil çıkartıp ayarları sıfırladım.Parçaları tek tek çıkartıp yerlerine oturduğuna emin olarak tekrardan monte ettim temassızlıkmı var acaba diye düşünerek.Görmediği yada eksik olan bir driverda yok gözüküyor.Yani parçalar aynı parçalar çalışma düzeninde bir problem yokken şu anda problem yaşıyorum. Donanımsal bir parçada bozukluk olmadığını yada yetersizlik olmadığını düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

İŞLEMCİ = INTEL Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm
EKRAN KARTI = Asus GeForce GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı
MONİTÖR = ASUS 23.6" VN247H 1ms Full HD HDMI Gaming Monitör
RAM = 4x2 8 GB Corsair vengeance 2400 mhz Ram
ANAKART = MSI Z87 XPOWER Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.)
İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU = Akasa Venom Voodoo PSU = 750 WATT 80+ BRONZE MODÜLER
KASA = CORSAIR OBSİDİAN SERİSİ 750D FULL TOWER PENCERELİ