norton 360 mı? kaspersky pure mi?

cesursavcı
20-05-2011, 16:27   |  #1  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,052 mesaj

hangisi hem güvenlik duvarı,casus yazılım ,keygoler pishing yönündedn daha etkili

Anket
microfrost
20-05-2011, 16:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Kaspersky her alanda 1 numaradır benim için.

Norton hala yaşıyor mu arkadaşlar? :)

Son Düzenleme: microfrost ~ 20 Mayıs 2011 16:39
SAİNT
20-05-2011, 16:55   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

sırlama kasper1 norton2

yıldızım
21-05-2011, 11:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

kaspersky pure daha iyi

sosyalik
21-05-2011, 12:52   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Kaspersky Pure kullanmadım.Norton 360 5-10 dakikada bir virüs imza veritabanının güncelliyor ve disk bakımı gibi ekstra özellikleri de var.Sistemi kastığını da görmedim.Bir ara Kaspersky İnternet Security kullanmıştım o da güzeldi.Ama Norton'la daha güvenli hissediyorum.

özkan_oktay
21-05-2011, 13:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj
Alıntı: sosyalik  
Kaspersky Pure kullanmadım.Norton 360 5-10 dakikada bir virüs imza veritabanının güncelliyor ve disk bakımı gibi ekstra özellikleri de var.Sistemi kastığını da görmedim.Bir ara Kaspersky İnternet Security kullanmıştım o da güzeldi.Ama Norton'la daha güvenli hissediyorum.
5-10 dk bir mi? Fazla salladınız gibi, adamlar hangi ara buluyorlar, hangi ara yayınlıyorlar?
Bulut teknolojisin de bile bu kadar hızlı güncellenebilen bir yazılım yok. En az 20-25 dk bir güncellenebilir bu süre de çok çok iyi bir güncellenme süresi. Ama Norton'da kullandığım için ne olduğunu biliyorum, bir buçuk saatte bir güncelleniyor o da en azı tabi. Piyasa da en fazla güncelleme çıkaran firma Kaspersky belirli ve eksiksiz olarak saat başı güncelleme çıkarır.

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 21 Mayıs 2011 13:20
sosyalik
21-05-2011, 23:14   |  #7  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
5-10 dk bir mi? Fazla salladınız gibi, adamlar hangi ara buluyorlar, hangi ara yayınlıyorlar?
Bulut teknolojisin de bile bu kadar hızlı güncellenebilen bir yazılım yok. En az 20-25 dk bir güncellenebilir bu süre de çok çok iyi bir güncellenme süresi. Ama Norton'da kullandığım için ne olduğunu biliyorum, bir buçuk saatte bir güncelleniyor o da en azı tabi. Piyasa da en fazla güncelleme çıkaran firma Kaspersky belirli ve eksiksiz olarak saat başı güncelleme çıkarır.
İnanamıyorsanız Kaspersky hayranlığını bırakıp Norton 360'a da şans verin.(Noton İnternet Security demiyorum Norton 360)Görün bakalım 5-10 dakikada bir güncelliyor mu güncellemiyor mu?

ScienceNET
21-05-2011, 23:27   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj
İnanamıyorsanız Kaspersky hayranlığını bırakıp Norton 360'a da şans verin.(Noton İnternet Security demiyorum Norton 360)Görün bakalım 5-10 dakikada bir güncelliyor mu güncellemiyor mu?
Kaspersky hayranlığı bambaşka birşey! Tavsiye ederim...! (Umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz. Hahaha. Şaka.) :D

özkan_oktay
22-05-2011, 23:53   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Ya dostum ben kimsenin hayranı olmam herfilerden para mı kazanıyorum neyime yarıyorda koruycam onları gerçek olanı söylüyoruz şurda. Böyle diyorsun ki sen tutturmuşsun Norton diye seni mi inandırıcam şimdi, tüm güvenlik yazılımlarını teker teker tüm sürümlerini ve yeni çıkan, çıkacak sürümlerini inceliyorum. Programın kalitesine göre inceleme sürem değişiyor, Norton 360'ı (3.0, 4.0, 5.0) 30 güne yakın test ettim yok öyle bir olayı 10 dk bir güncellenme diye :)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 22 Mayıs 2011 23:55
Banned
23-05-2011, 00:06   |  #10  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Şahsi Görüşüm;

Norton 360
çok daha akıllı arka plan çalışması,
sistem kaynak tüketimini daha az olması,
pure kadar kasılmalara sebeb olmaması,
algılamada daha hassas olması,
vede fiyatının çok daha makuşl olması yönleriyle bence pureden çok daha iyi. Pureninnde artıları var tabiki ama eksi yönleri katlanılmayacak derecede olması sebebiyle bence kıyaslama yapmayı bile düşünmeden norton 360.  Bunu yıllardır kasperky kullanan, birkaç ay önce 360 a geçen birisi olarak yazıyorum. 36 tan şaşmayın uşaklar. 3 bilgisayarlık bir yıllık lisans 60 lira civarı üç arkadaş alsanız 20 lira düşer , pure 120 civarı tek bilgisayar için ,üstelik 360 kadar iyide değil.

özkan_oktay
23-05-2011, 13:13   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: khramn  
Şahsi Görüşüm;

Norton 360
çok daha akıllı arka plan çalışması,
sistem kaynak tüketimini daha az olması,
pure kadar kasılmalara sebeb olmaması,
algılamada daha hassas olması,
vede fiyatının çok daha makuşl olması yönleriyle bence pureden çok daha iyi. Pureninnde artıları var tabiki ama eksi yönleri katlanılmayacak derecede olması sebebiyle bence kıyaslama yapmayı bile düşünmeden norton 360.  Bunu yıllardır kasperky kullanan, birkaç ay önce 360 a geçen birisi olarak yazıyorum. 36 tan şaşmayın uşaklar. 3 bilgisayarlık bir yıllık lisans 60 lira civarı üç arkadaş alsanız 20 lira düşer , pure 120 civarı tek bilgisayar için ,üstelik 360 kadar iyide değil.

Efendim yanlış biliyorsunuz;
PURE 65 Lira, 360 69 Lira 
Ayrıca bunu göz ardı etmemek lazım Pure çok daha iyi davranışsal analiz yapıyor. Yani daha akıllı daha ileri teknolojik bir ürün. Norton 360'ta çok kaliteli bir ürün o da isminin ve fiyatının hakkını sonuna kadar veriyor fakat fazla abartmamak lazım. Biraz daha kullanın ürünü kusurlarını mutlaka göreceksinizdir.

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 23 Mayıs 2011 13:14
nevrans
25-05-2011, 02:36   |  #12  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

sayın sakuragı norton gercekten cok ıyı bır yazılım yalnız nortonun bu ozellıklerı yapması ve guclendırmesı lazım kaspersky guvenlık duvarı cok ıyıye yakın norton ıse orta derecede (mataousec testlerıne gore) ve nortonda reklam engelleme yok kaspersky reklam engelleyıcı var ve usb takınca kaspersky otomatıkman vırus taraması yapıyor nortondan bekledıklerım 1-guvenlık duvarını guclendırmesı gerek 2-reklam engellıyıcı 3-usb taraması konuya vırus programı olarak bakarsak norton kaspersky gore daha ıyı konumda

Son Düzenleme: nevrans ~ 25 Mayıs 2011 02:37
özkan_oktay
25-05-2011, 16:45   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Bay, Sakuragi
Özür dileyerek söze başlıyayım, yaş hiç önemli değildir önemli olan araştırma ve bilgidir. Bakınız sizde aynısını yaptınız bana dediğiniz gibi yani herhangi bir delil olmadan onun güvenlik duvarı bununkinden daha güçlüdür dediniz. Bunu tecrubeye dayalı yazdınız ben de bunları ufak tecrubelere dayalı yapmaya çalıştım bakın yaptım demiyorum çalıştım zaten yazdıklarımda da "yaptım, ettim" kesinlikle demem. Yorumlarınızı neden kesinlikle bekliyorum diyorum çünkü hatalarımı öğrenmek, kusurlarımı görmek için. Ayrıca o rakamlar için çok uğraşttım. Her bir zararlının tehlikesine göre 10 üzerinden puanladım, eğer potansiyel bir tehlikesi varsa 5-6 gibi bir puan verdim. Tüm test edeceğim zararlıların önce risk seviyelerine baktım, nasıl mı baktım? Sanal bilgisayar'dan teker teker çalıştırıp etkilerini inceledim. Bulduğun da 10 puan ekledim yazılıma, kaçırdğında eksilttim. Özelliklerine göre sınıflandırdım vs vs... Bir çırpıda yapılan bir iş değil bu.
Bıktım bundan sonra yapıcağımı testlere yorum diyeceğim ve rakamlama koymayacağım, kişisel görüş ve tecrubelerimi sıralayacağım, illa ki bir usta çıkıyor ne yapalım :)
Her şeye delil bulmak imkansızı başarmak olur heralde bazı şeyler sırf tecrube ile kazanılır, öğrenilir ben de inşallah bu yeterli tecrubeyi kazanırım. Ayrıca Kaspersky'nin sitesi ne zamandır güncellenmiyor, Vatan ve Gold'tan baktım PURE daha ucuz araştırmadan konuşmam ben.
Senin Norton'a karşı sempatin var benim Kaspersky'e farkındaysan hayranı yada fanatiyiz demedim sadece bir sempatimiz var dedim. O yüzden biraz Norton'u savunmuşsun ayrıca sende hiç bir delile dayalı yazmadın ki, Norton'un veritabanı daha büyük daha kapsamlı diyorsun hani delilin? Ayrıca hala lafımın arkasındayım 3-5 dk bir güncellenmiyor, iyi inceleyin.
Yaşının daha büyük olması, bilgisayar senin işin olması veya iyi anlaman her şeyi doğru bildiğin ya da ustası olduğun anlamına gelmez, yanlışsam düzeltin lütfen.
Unutmadan, ben bir yazılımı deneyip, inceleyip özelliklerine ayarlarına her şeyine bakıp değerlendiriyorum. Neye göre mi değerlendiriyorum? Diğer programa, programlara göre değerlendiriyorum başka güvenlik yazılımlarına göre karşılaştırma yapıyorum. Hatta iyi özelliklerini not ediyorum oraya buraya yazılımların. Adam bilip bilmeden konuşuyor ben de diyorum bak ben denedim, test ettim ona göre konuşuyorum sen neye göre konuşuyorsun diye cevap yok. Bu arada her dediğim doğrudur diye ne zaman demişim :)
Yorum ve görüşleriniz için teşekkürler.
Saygılarım ile...

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 25 Mayıs 2011 17:05
özkan_oktay
25-05-2011, 17:17   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Bay, Sakuragi
Eğer rakamları kafamdan sallamış olsaydım bu 99 eder şu 70 diye dediğiniz gibi işkemden sallamış olurdum fakat bunu yapmadım. Yaptığım şu ise test değil de deneyim diyelim, kabul.
Ben Bim, Migros, Rammar gibi yerlerden bahsetmedim "Vatan ve Gold" dedim ve biliyorum ki türkiye de bir çok kişi hala internetten alışveriş yapmıyor gidip kendi eli ile satın alıyor. Bunun için de delil istemeyeceksiniz heralde :)
O testleri yapılırken gördünüz mü ya da gördük mü? Herhangi bir delilleri de yok, anlaşmalı da olabilirler. Ben diyorum herkes kendi testini elinden geldiğince kendisi yapmaya çalışsın doğru artık test değildi deneyimini. Hem kullanıcı tecrubelenir hem de gözünüz önün de kendi ellerinizle yapmış olursunuz., ya da yapmaya çalışlımış olurlar. Ayrıca Norton ve BitDefender'ın başarısı "www.malwaredomainlist.com ve malc0de.com" sınırları içerisindedir :) Norton her ne kadar kalitei olsa da Bitdefender 2. sınıf olmaya devam edecek, bakıyorum her testte "1.2." artık kafam da sırf bu yüzden şu zihniyet oluşmaya başladı, "görmediğime inanmam..."

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 25 Mayıs 2011 17:20
nevrans
27-05-2011, 00:35   |  #15  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
390 mesaj

kaspersky vırus tanımı ne kadar acaba ?

Son Düzenleme: nevrans ~ 27 Mayıs 2011 00:37
apokoc
08-06-2011, 14:34   |  #16  
Yıllanmış Üye
124 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Ya dostum ben kimsenin hayranı olmam herfilerden para mı kazanıyorum neyime yarıyorda koruycam onları gerçek olanı söylüyoruz şurda. Böyle diyorsun ki sen tutturmuşsun Norton diye seni mi inandırıcam şimdi, tüm güvenlik yazılımlarını teker teker tüm sürümlerini ve yeni çıkan, çıkacak sürümlerini inceliyorum. Programın kalitesine göre inceleme sürem değişiyor, Norton 360'ı (3.0, 4.0, 5.0) 30 güne yakın test ettim yok öyle bir olayı 10 dk bir güncellenme diye :)
ozaman iyi inceleyememişsin :D 1 norton zaten bulut işlem kullanıyor :D 2 hızlı güncellemelr açıksa norton en geç 10 dakikada bir veritabanı güncelliyor.

Kapalı Hesap (101323)
08-06-2011, 18:33   |  #17  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

kusura bakmayın ama burda özkan oktay haklı  bir zararlıyı tespit edip  hemen  onu sistemden kaldırmak için çözüm yayınlamak basit değildir  ne ara o zararlıyı  tersine mühendisliğe tabi tutuyorlar  
ne ara  etkilerini  ve  onu   temizleyen çözümü üretiyorlar  10 dk da olacak iş değil bu  en azından bulut teknolojisi olsa bile özkan oktay ın dediği kadar sürer
oluudbg yi duymuşsunuzdur mesela bi yazılımı  unpacker  ile unpack edip bakın  assembly kodlarına ne kadar zor ve karışık
ya bu arada bir videonun montajlanıp montajlanmadığı nasıl anlaşılır  2 gün önce  deep freeze de  şifre atlatma  açığı buldum  üstelik bu açık en güncel  sürümündeydi  adf 02 03 04  çalışmıyor  7.21 de  ama adf 01 deki  3.seçenek şifreyi açıyor   fixlemeyi  unutmuşlar  firmaya videoyu  ve adf 01 attım 3.seçeneği seçin dedim hala bana biz bu açığı kapattık diyorlar dedim lütfen güncelleme yapın      güncelleme yapacak durum  yok diyorlar  ben bu durumda  bi daha deep freeze lisansı almam  adamlar çok  isteksiz iş yapıyorlar  bi kere daha oldu buna benzer bi olay  giderim  deep freeze ile aynı işi yapan bi yazılımı satın alırım   tabi deep freeze kadar sağlamını bulabilirsem

apokoc
08-06-2011, 23:13   |  #18  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

av ler zararlıları temizlemek yerine direk sildikleri için herhangibir temzileme kodlamasına gerek yok: liberty city :D