Norton AntiVirus 2009: Oyunculara özel sürüm

CHIP Online
18-02-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Norton çok farklı bir slogan ile kullanıcıların ilgisini çekme peşinde: Oyunculara özel anti-virüs!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Nort ... el-surum_11008.html

Resimlerle: 2008'in en iyi oyunları

Symantec, Norton AntiVirus 2009'un özel bir sürümü ile oyuncu masaüstlerini de ele geçirmek istiyor. Kutulu sürüm 37 dolara satışa sunuldu.

Oyuncular sistemlerinin en ufak boş kaynağına bile ihtiyaç duyarlar. Norton AntiVirus 2009'un özel sürümü de tam olarak bu ihtiyaçlara hitap ediyor. Kullanıcı bir oyun açtığında güvenlik yazılımı otomatikman oyun moduna giriyor, uyarı mesajlarını gizliyor ve Smart Schedulers sayesinde sistem taraması gibi planlanmış etkinlikleri erteliyor.

Symantec ürünün sistem başlangıcını sadece 1 saniye geciktirdiğini iddia ediyor. Ayrıca ürünün oyuncu modunda yaklaşık 6 MB bellek ile yetindiği de söyleniyor. Ayrıca Symantec grafiksel arabirimi de yeniden elden geçirdi ve oyuncuların zevkiyle uyumlu hale getirdi.

CHIP Online Yorumu:
Standart Norton AntiVirus 2009'a sahip olanlar bu özel sürümü rahatlıkla görmezden gelebilir. Çokça övülen oyuncu-modu genel olarak normal sürümdeki sessiz-moda (silent-mode) benziyor. Ölçülen değerler de orijinal sürümde elde edilen değerlerle örtüşüyor. Böylece yenilik olarak geriye sadece yeniden elden geçirilmiş kullanıcı arabirimi kalıyor. Buna karşın şimdiye kadar bir anti-virüs çözümü için karar vermemiş olmayan oyuncular bu sürüme yönelebilir.  

Tüm konu: Norton AntiVirus 2009: Oyunculara özel sürüm

Resimlerle: 2008'in en iyi oyunları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Norton'un oyunculara has anti-virüs fikrini nasıl buldunuz? Diğer firmalar da böyle bir girişim de bulunmalı mı?

Kapalı Hesap (53751)
18-02-2009, 12:44   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

CHIP Online yorumuna katılıyorum gereksiz gibi duruyor.

Fattur
18-02-2009, 20:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bencede bulunmalı.Mesela ben sevdim.BEnce gereksiz değil Kahkaha
Ama oyuncular için norton 360 yapsalardı daha iyi olurdu..

TuncaBozkurt
20-02-2009, 16:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Normaldeki sürümün özelliklerinden daha fazlasını verecekse, evet bulunmalı. Ama Norton gibi normal sürümde bulunan bir özelliği ön plana çıkarıp sadece arayüz değişikliğiyle sunulacaksa, hiç olmasın daha iyi.

emre__
20-02-2009, 17:56   |  #5  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

bendede internet security 2009 var sessiz modu hiç çalıştırmadım varmı yokmu belli değil :D ama görüntüsünü değiştirip aynı işlew yapıyosa sırf oyuncu olarak almam şahsen :D