Norton Ghost Recovery sorunu fbf dosyaları

88my
14-06-2009, 13:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar norton ghost 12 tam sürümünü kullanıyorum C nin image alıp yedekleme yapmakta güzel çalışıyor, Yanlız geçen ay birde file back up özelliğini denemek için resimlerimin bulunduğu klasörü norton ghost ile yedekledim sonra da o klasörü sildim aradan 2 hafta geçti geri getirmek istedim my recovery files e giriyorum bir türlü resimleri bulmuyor herhengi bir yedekleme bulamıyor. Ama D ye girip 'Norton Backups' adlı gizli klasöre girdiğimde bi tane C sürücümün image dosyası var birde bilgisayarımın adının yazılı olduğu klasör var o klasöre girince 'File Backup Data' yazan bir klasör daha var onun da içine girince 'fbfFiles_e0a' bu ve benzeri isimde 5 klasör var tam yedeklediğim boyutlara sahip onların içinde de fbf uzantılı dosyalar var tam normaldeki resim dosyalarımın sayısı kadar, Benim anladığım kadarıyla dosyaların ismini ve uzantısı değiştirip buraya yedeğini almış fakat bu dosyaları geri nasıl getireceğim onu yapamadım... En kısa sürede cvplarınızı bekliyorum. cappeli88@gmail.com

Banned
14-06-2009, 13:59   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Recovey my filese girince yedekleme bulamıyorsa Change seçeneğinden açılan pencereden file name seçip browse seçeneği ile yedekleme klasörüne ulaşıp .v2i veya .iv2i veya .pqi (artık kalsörde hangisi varsa) dosyasını gösterin yedeği görcektir. Geriye geri yükleme konumu seçip recover seçeneğini tıklamak kalıyor. Yinede görmüyrsa aynı işlemi cd yi boot edip (cd ile sistemi açıp)  yapabilirsiniz.

88my
15-06-2009, 19:40   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

khramn arkadaşım cvbın için teşekkürler yalnız sorun tam orda zaten dosyaların arasında .v2i vy .iv2i vy .pqi vb. uzantılı herhangi bir dosya yok.. O dosyalar olmadan sorunu çözmeliyim? Ama umudu kesmek üzereyim hemen hemen her şeyi denedim...

SeF4
15-06-2009, 20:33   |  #4  
Taze Üye
17 mesaj

dosyaların uzantısını normal resim formatına değiştirdğinde eski haline dönüyrmu ? bi denersmn..