notebook açılmıyor

HPQ-User
21-10-2008, 23:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ogantanil sormuş:
yha oyun oynarken sinirlenip bilgisayarın tam ortasına yumruk attım we bilgisayarın ekranı dondu kaldı sonra braz bekledim fakat acılmadı kapatma tusuna uzun bastım kapattım bekledim actım fakat bilgisayar direk başlangıc onarmaya geciyor f8 veya f11 tusuna basmam bi işe yaramıyor algılamıyor baslangıc onarmayı tamamlasın dedim tamamladı sonra sona tıkladım acılmasını bekledim yine başlangıc onarmayı actı yine f8 veya f11 bi işe yaramadı şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP PAVILION DV2580ET

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Banned
22-10-2008, 00:08   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bir yumruk daha atın sonra çöpe atın. İyi vuramamışsınız ki tamamen gitmemiş.Bahsettiğiniz bilgiler diğer donanımların sağlanm fakat HDD de proplem olduğu yönüne işret etmektedir. Format atmayı bir deneyin isterseniz, sorun devam ederse uğraşmadan servise göndermek en iyisi.

sticker
22-10-2008, 00:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
669 mesaj
HPQ-User
ogantanil sormuş:
yha oyun oynarken sinirlenip bilgisayarın tam ortasına yumruk attım we bilgisayarın ekranı dondu kaldı sonra braz bekledim fakat acılmadı kapatma tusuna uzun bastım kapattım bekledim actım fakat bilgisayar direk başlangıc onarmaya geciyor f8 veya f11 tusuna basmam bi işe yaramıyor algılamıyor baslangıc onarmayı tamamlasın dedim tamamladı sonra sona tıkladım acılmasını bekledim yine başlangıc onarmayı actı yine f8 veya f11 bi işe yaramadı şimdiden teşekkürler

Sistem Özellikleri:
HP PAVILION DV2580ET

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.

sen ya bidaha oyun oynama,yada bu bilgisayar işinden vazgeç:)))

Blacksmith
22-10-2008, 00:57   |  #4  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

"başlangıc onarmaya geciyor f8 veya f11 tusuna basmam bi işe yaramıyor algılamıyor"
klavyen bozulmus olabılır sayet sen bastıgında klavye algılıyor sıstem tepkı vermıyorsa ana kartın yada hard dısk hasarlanmıs olabılır...ama hard dısk oyle bır yumrukta kolayca bozulan bır parca degıldır dıye dusunuyorum..bıosa gırıp hard dıskı gorup gormedıgını bı kontrol edersen fena olmaz...ayrıca kullanıcı hatası yuzunden olusan hasarlar garantı kapsamı dısında kalır.. :D

frozen
22-10-2008, 01:49   |  #5  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Çevir bide tersinden vur :S
şaka yapmıyorum ahah. Benim asus f3 laptop a aynen yumruk attığımda böyle bir tepki verdi. meğer klavye ile ilgili bir sorunmuş. Board a bakayım diye açmaya çalışırken üstüne düşen masa lambası sayesinde tekrar hayata dönmüştü.

Fazla geyik yapmadan klavye ışıklarını kontrol et bir. Klavyen çalışmıyorsa USB klavye tak öyle dene.

panda34
22-10-2008, 10:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
HPQ-User
ogantanil sormuş:

Sistem Özellikleri:
HP PAVILION DV2580ET

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.

Kardeş Kahkaha  laptoplarda iyi oyun oynanmaz diyorlar sebep bu işte .
Laptop'lar şiddet uygulanınca bozulabilir ,
Ama Masaüstü PC olsa en fazlasından yeni bir klavye alırsın .
Mesela ben birkaç ay önce bilgisayarımın Klavyesine baya şiddetle
birkaç yumruk girişmiştim , klavyenin birkaç tuşu çıktı uçtu biyerlere
odamı biraz aradım buldum , tuşları yerine taktım yoluma devam ettim KahkahaKahkaha

Son Düzenleme: panda34 ~ 22 Ekim 2008 10:30
ogantanil
25-10-2008, 22:19   |  #7  
Taze Üye
14 mesaj

sistem kurtarma bölümünden windows kurtarmayı denedim bu sefer belli bi yere gelince kitleniyor sorun hala dewam ediyor :(

1ol3irol
25-10-2008, 23:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

sistem kurtarma falan diil. direk format at. aynı şey bende de olmuştu. yumrukladım dondu. kapadım açtım windows açılmadı. sonra format attım düzeldi..

hemkemal
26-10-2008, 16:46   |  #9  
Yıllanmış Üye
146 mesaj

Bence bir yumruk daha atmadan eğer garantisi bitmemişse servise götürüp bi daha bilgisayara yumruk atmayacağına kurana el bas xD