notebook boot olmuyor :( :( :(

spiderman_2
04-09-2009, 00:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

s.a laptop

resimde olduğu kalıyor ne boot oluyor nede bios girebiliyorum hdd çıkarınca bios ekranı gidiyor ayrıca  biosada girebiliyorum

aynı hdd'yi masaüstüne takınca boot oldu ve işletim sistemini kurabildim

uyguladığım aşamalar

1.xp olan sürücüye format çekip windows 7 cd  yükledim cd hatalıydı yarıda kaldı  :)

2.bios ekranında hatalı işletim sistemi yüklemesi uyarısı geldi

3.sorunsuz win7 cd ile tekrardan kurdum yeniden başladı resimdeki hata ile karşılaştım

4.masaüstüne taktım mbr fix yaptım boot edebildim ve iştetim sistemini yükledim

5.laptop tekrar takınca  resimdeki aynı hata

laptop f3f

BIOS 301
Update AMI kernel code of IDE to fix system will hang issue

bios güncellemesi var sorunu çözer mi

Son Düzenleme: spiderman_2 ~ 04 Eylül 2009 01:00
titi_boss_14
04-09-2009, 01:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

ortalıgı cok karısıtrmıssın recovery cd ile tertemiz bir format çeksen sonra adım adım gitsen daha iyi olur yaw

saidcakir43
04-09-2009, 01:21   |  #3  
Taze Üye
16 mesaj

kardeşim sata IDE  diskle ilgili birşey sizin disk IDE mi belki win7'De ıde sorunu var mı?

zxsel
04-09-2009, 03:07   |  #4  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

sanırım sata sorunu bu yanılmıyorsam eger hdd sata ıse boot olmayabılır onun caresııse  sata drıverı bulunan

xp yada wın7 kurcan yanı pc hdd yı gormuyor  vıstada var bu ya vısta cakcan ya ıde hdd takcan

yada anakart sata drıverlerını dısket ıle yukleyıp format atcan tabbıı  bu dedıklerım sata sorunu ıse

eger ondan degılse ıkıncı sey gelıyor aklıma  sanırım resımde detectıon harddısk dıyor  harddıkı gordurmen gerekır bıostan  bıosa ayarlarından hdd yı megabaytını gormesı gerek

suan bu cvp tam olmayabılır ama  bır fıkır olsun dıye yazdım dostum.. xp vın 7 gıbı cd lerın ıcınde satta drıver yoktur.

bırde aklıma son anda geldı bıostan raıd denetlıyıclerını kapat dene onlar acııken butıp sorunlar cıkıyor bende asus loptop kullandım bır ara

Son Düzenleme: zxsel ~ 04 Eylül 2009 03:10