NOTEBOOK Ekran kartı değiştirme

sellocka
10-11-2011, 16:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
116 mesaj

Arkadaşlar benim laptopum hp pavilion dv6 3103et.  bildiğim kadarıyla laptopların ekran kartı değiştirilmiyor ama hpnin sitesinden kendi laptopumun özelliklerinie baktığımda ekran kartı değiştirilebilir yazıyor. Benim şimdi kafam karıştı değiştirebilirmiyim ekran kartımı yardımcı olursanız sevinirim.

Video Grafik kartı: ATI Mobility Radeon HD 5650 Ekran Kartı (Değiştirilebilir)

buda site linki 
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/ ... =tr&product=4300985

orkan.akgun
10-11-2011, 20:23   |  #2  
Üye
74 mesaj

orda yazan degiştirilebilir ibaresi ekran kartının sökülüp yeni bir kartla degişitirilebilir anlamına gelmez yeni notebooklarda 2 tane ekran kartı oldugu için o ibare konuluyor.oyun oynamadıgın zaman enerji tasarrufu yapmak için genellikle intel ekran kartına geçişi temsil eder.masaüstünde sag tklarsan orda degiştirilebilir grafik ayarları vardı yanlış hatırlamıyorsam ordan istedigin ekran kartını kullanabilirsin buda senin ekran kartını degiştirmen demektir.

sellocka
10-11-2011, 20:29   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
116 mesaj
Alıntı: orkan.akgun  
orda yazan degiştirilebilir ibaresi ekran kartının sökülüp yeni bir kartla degişitirilebilir anlamına gelmez yeni notebooklarda 2 tane ekran kartı oldugu için o ibare konuluyor.oyun oynamadıgın zaman enerji tasarrufu yapmak için genellikle intel ekran kartına geçişi temsil eder.masaüstünde sag tklarsan orda degiştirilebilir grafik ayarları vardı yanlış hatırlamıyorsam ordan istedigin ekran kartını kullanabilirsin buda senin ekran kartını degiştirmen demektir.
 teşekkrler bu yardım için peki extra ram takabiliyormuyum bu laptoba

hasan_gul
11-11-2011, 12:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

tabi takabilirisn kardeşim bund asorun olmaz ama servis garantisi varsa servisde değiştir

orkan.akgun
12-11-2011, 14:46   |  #5  
Üye
74 mesaj

servis tarafından taktırmanı öneririm firmalar genellikle bir kullanıcı hatası bulsakta ürünü garantiden çıkartsak hesabı yaptıkları için kendini garantiye al.