notebook harddisk sorunu

mhrrmkcmn
18-01-2017, 21:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

İyi akşamlar değerli forum üyeleri.İşyerimden bir abimin SAMSUNG AMD A8-4500 m APU with Radeon HD 1.90 Ghz bir bilgisayarı var. Geçen sene harddisk sorunundan dolayı yaptırdık ancak yeni harddisk te bu seferde mavi ekran veriyor ve kapanıyor.HD Tune ile tarattım bad sector görünüyor maalesef. Bad Sector HDD Regenerator ile düzeltilebiliyormuş diye bir çok makale okudum ancak ürünün tam sürümü olmadan herhangi bir geçerliliği yokmuş,tam sürüm de 89$ gibi bir fiyatta. win 7 yüklerken hard diski kaç sekmeye açarsam açayım'' Windows bu bölüme yüklenemez, ilerleyen zamanlarda kapanacaktır''gibi uyarılar verdi.Ben tek partisyon olarak windows 7 yi kurdum ve kapanmaya, mavi ekran vermeye başladı.Hd Tune ile tarattım yine Bad sector 1 tane görünüyor, bunu yardımlarınızla düzeltebilir miyim acaba. Şayet düzeltemeyeceksem yeni bir hard disk almak için nelere dikkat etmem gerekir. Yeni harddisk yine bad sector versin istemiyorum.Yorumlarınız ve yardımlarınız için Şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar dilerim.

Sistem Bilgilerim