Notebook karşılaştırması,takıldım yardım :))

HEWLETT
13-07-2011, 03:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Acil olarak sizden yardım istiyorum,iki notebook arasında kaldım acaba bunlardan hangisini almalıyım?

1.Notebook
İşlemci      :      Intel Core i7-2630QM, İşlemci Hızı 2.00 GHz, Intel Turbo Boost Teknolojisi İle Maksimum 2.90 GHz, 6 MB Intel Akıllı Bellek          İşletim Sistemi      :      Windows 7 Premium          Bellek      :      8 GB DDR3 Bellek          Harddisk      :      750 GB Sata          Ekran Kartı      :      2 GB DDR3 Nvidia Geforce GT540M Optimus Ekran Kartı - 1 GB Ayrılmış Bellek          Ekran      :      15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran          Ana Kart      :      Intel HM65 Chipset          Optik Sürücü      :      Blu-Ray Okuyucu + DVD±RW DUAL Combo          Bluetooth      :      Bluetooth          Kablosuz Ağ      :      Intel Wireless Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g/n          Card Reader      :      Multi Card Reader          Ethernet      :      Var          Ses      :      Dahili Hoparlör Ve Mikrofon          USB Port      :      3 X USB 2.0 port          HDMI Port      :      Var          Klavye      :      Sayısal tuş takımlı, Türkçe Q          WIDI Teknolojisi      :      Var (Kablosuz Veri Aktarımı)          Kamera      :      1.3MP Web Camera          Batarya      :      Li-ION smart battery          Ekstra      :      Microsoft Security Essentials Antivirus Programı, Microsoft Office Starter 2010          Hediyeler      :      Taşıma Çantası Ve Casper Usb Mouse

2.Notebook
İşlemci      :      Intel Core i7-2620M, İşlemci Hızı 2.70 GHz, Intel Turbo Boost Teknolojisi İle Maksimum 3.40 GHz, 3 MB Intel Akıllı Bellek          İşletim Sistemi      :      Windows 7 Home Premium          Bellek      :      8 GB DDR3          Harddisk      :      640 GB SATA          Ekran Kartı      :      3 GB DDR3 Nvidia Geforce GT540M Optimus - 2 GB Ayrılmış Bellek          Ekran      :      15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran          Ana Kart      :      Intel HM65 Chipset          Optik Sürücü      :      Blu-Ray Okuyucu + DVD±RW DUAL Combo          Bluetooth      :      Bluetooth          Kablosuz Ağ      :      Intel Wireless Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g/n          Card Reader      :      Multi Card Reader          Ethernet      :      Var          Ses      :      Enhanced Sound System          USB Port      :      4 X Usb 2.0 Port          HDMI Port      :      Var          Klavye      :      Sayısal tuş takımlı, Türkçe Q          Kamera      :      1.3 MP Web Kamera          Batarya      :      Li-ION smart battery 8 Hücreli          Bekleme Süresi      :      5 Saat          Ekstra      :      Microsoft Office Starter 2010, Microsoft Security Essential Antivirus Programı          Hediyeler      :      Taşıma Çantası Ve Casper Usb Mouse

Anket
Nazanko
13-07-2011, 05:58   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
33 mesaj

Herkesin kullanım amacına göre bilgisayar veya notebook özellikleri farklılaşır o nedenle şunu seç demek yanlış olur bence. Grafik tasarım yapacaklara başka özellikler,oyun oynama amacına hizmet edenler başka özellikler,sade bir kullanıcıya basit özellikler gerekir. Önce alacağınız notebooku ne amaçla kullanacaksınız?OYUN yoğunluklu,tasarım ağırlıklı,hiç biri sade kullanıcı ??

Yalnız bir konuda başıma gelen birşeyi paylaşayım da dikkat edin.Piyasadaki en iyi diye bilinen bir NOTE BOOK markasını satın aldım fakat eve gelip notebooku açınca (ki elektronik eşyayı aldığınız yerde açıp kontrol ettirmiyorlar) web sitelerinde ve çeşitli ilanlarında belirtilen özellikte olmadığını farkettik ve bilinçli tüketiciyiz şikayet ederiz ve tüm Türkiye'ye duyururuz dememiz üzerine acele notebookumu iade etmeyi başardık. Ama yarı yarıya özelliklerle hala satıyorlar o markayı..

Siz siz olun özellikleri tek tek kontrol etirin bir bilene yoksa kazıklıyorlar.Üstelik o markayı Türkiye'de ithal eden 2 ya da 3 ithalatçı firma var ve bahsettiğim yer en büyük ithalatçısı ...

Son Düzenleme: Nazanko ~ 13 Temmuz 2011 06:00
hariciadam
13-07-2011, 10:39   |  #3  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

casper olarak o donanıma sahip ürünü pek tavsiye etmem dell marka veya teknik servis açısından daha kuvvetli notebookları tavsiye ederim pcdepo.com adresindeki loptop lar bu bakımından daha iyi hediyeleride mevcut  bu ürünü incelemenizi tavsiye ederim

http://www.pcdepo.com/dell-inspi ... aptop-urun5733.html

adem-t
13-07-2011, 11:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj

Kardeş Casper ı önermem aldıktan sonra bi o kadar da masrafı olur notebookların Casper'dan uzak dur..

endlessnight
13-07-2011, 14:00   |  #5  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Casperdan uzak dur bence. Ama yok illa alacam diyorsan ikinciyi al.