Notebook mu Pc Mi Alacagımı Karar veremedim yardım

webcik
01-09-2012, 18:11   |  #1  
webcik avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
563 mesaj

Merhaba arkadaslar vatanın bu hafta sonu %25 indirimi var ve bende asusun bir notebook unu çok sevdim beğendim.Ama aklımda takılan sorular var.Çeşitli konu açtım ama aradıgım cevabı bulamadım.Oyun oynamak için istiyorum.Notebook ta oyun oynayım bilgisayarımı gittiğim yerlere götürmek istiyorum ama bu notebook un bana oyun oynatırmı oynatmazmı orasını bilemiyorum.Sizlerden yardım istiyorum.Pc mi notebook mu alacagım konusunda lütfen bana yardım edin.
Alacağım Notebook:
ASUS K55VM CORE İ5 3210M-2.50GHZ-6GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2048MB GT630M-BT-W7BAS

Bu Notebook bana oyun oynatırmı oynatmazmı bilemiyorum.Sizlerdende bu yüzden yardım istiyorum.Notebook ta oyun amacım  Metin2, Gta 4 ,Beattfield3,Cod mw 3 , Cod black ops 2 ve gta 5 (high olmasada orta ayarda )
Notebook taki amacım bunlar.
Alacagım masaüstü pc :

İşlemci: AMD FX X8 8150 SOKET AM3+ 3.6GHZ 16MB CACHE 32NM İŞLEMCI

Anakart: ASUS M5A97 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART

Ekran Kartı: ZOTAC GTX570 SYNERGY GDDR5 1280MB 320BIT NVIDIA GEFORCE DX11 EKRAN KARTI ( Asus alıcaktım ama hiç bir sitede stoklarda yok.Bu ekran kartıda tek fan olması beni endişelendiriyor

Ram: GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM

Kasa: THERMALTAKE COMMANDER 700W PENCERELİ MIDT ATX SİYAH KASA

Hdd:  Elimde Samsung 500 gb lik hdd oldugu için yenisini alma gereği duymuyorum

1543 Tl yapıyor

Evet arkadaslar evimizde internet yok.O sebeble bende online olarak metin2 oynuyorum.Evimizin yakınında avm var orda kablosuz net var.Oraya gider oynarım diye düşünüyorum.Ama yeni çıkıcak ve suandakı oyunlarıda oynamayı çok istiyorum.Bana lütfen yardım edin.
Hepinize teşekkürler

dead man
01-09-2012, 18:17   |  #2  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Kullanım Amacınız Oyun İse Toplama Yapmalısınız Çünkü Dizüstü Bilgisayarlar Oyun Amacı Arka Plandadır Ama Seçtiğin Notebook'ta Güzelmiş İyi

dead man bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
webcik
01-09-2012, 18:18   |  #3  
webcik avatarı
OP Yıllanmış Üye
563 mesaj

yorum için saol.Peki Seçtiğim ekran kartı hakkında yorumun nedir ?

webcik
01-09-2012, 18:27   |  #4  
webcik avatarı
OP Yıllanmış Üye
563 mesaj

Bakanlar lütfen yorum yapın

ThekT0niC
01-09-2012, 20:18   |  #5  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj

Tek fanlı olması kötü olduğu anlamına gelmezki nedense toplumda böyle bir yargı oluşmuş,bende tek fanlı gtx670 vardı,ses sorunu yaşıyordum ekran kartında arıza çıktı pazartesi getircekler.

Yani tek fanlı ekran kartları gümm diye ötmez,için rahat olsun,çift fanlı ekran kartıyla tek fanlı ekran kartının sesi arasında çok fazla bir fark olmaz,azcıkta ses yapsın ne olcak,tamamen sessiz bir kasa daha üretilmedi.Çift fanlı ekran kartları Overlock yapanlar için üretiliyor zaten :)

Ama dersen ben Overlock hastasıyım diye,işte ozaman tek fan işini görmez.

Ayrıca asıl amacın oyun oynamaksa ekran kartı işlemciden daha değerlidir,bence ful amd sistem topla,atinin HD serisinden güzel bir ekran kartı alırsan sistemin daha iyi olur,çünkü ati ve amd fiyat/performans açısından çok iyidir.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 01 Eylül 2012 20:23
Kapalı Hesap (203561)
01-09-2012, 20:25   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  
Tek fanlı olması kötü olduğu anlamına gelmezki nedense toplumda böyle bir yargı oluşmuş,bende tek fanlı gtx670 vardı,ses sorunu yaşıyordum ekran kartında arıza çıktı pazartesi getircekler.

Yani tek fanlı ekran kartları gümm diye ötmez,için rahat olsun,çift fanlı ekran kartıyla tek fanlı ekran kartının sesi arasında çok fazla bir fark olmaz,azcıkta ses yapsın ne olcak,tamamen sessiz bir kasa daha üretilmedi.Çift fanlı ekran kartları Overlock yapanlar için üretiliyor zaten :)

Ama dersen ben Overlock hastasıyım diye,işte ozaman tek fan işini görmez.

Ayrıca asıl amacın oyun oynamaksa ekran kartı işlemciden daha değerlidir,bence ful amd sistem topla,atinin HD serisinden güzel bir ekran kartı alırsan sistemin daha iyi olur,çünkü ati ve amd fiyat/performans açısından çok iyidir.

Saçma bir yorum. Neymiş çift fan o.c için üretilirmiş. Fanlar ne kadar büyük ve fazlaysa ses de bir o kadar azdır. Bende de tek fanlı var lakin bunu da belirteyim.

Ön yargı oluşmamış kimse de sen öyle algılamışsın. Sadece biraz fazla paraya çift fan da alınabilir.

Bu arada Ati ekran kartı fikrine katılıyorum. HD7850/70 alman daha mantıklı bence.

ThekT0niC
01-09-2012, 20:33   |  #7  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: son_goku  
Saçma bir yorum. Neymiş çift fan o.c için üretilirmiş. Fanlar ne kadar büyük ve fazlaysa ses de bir o kadar azdır. Bende de tek fanlı var lakin bunu da belirteyim.

Ön yargı oluşmamış kimse de sen öyle algılamışsın. Sadece biraz fazla paraya çift fan da alınabilir.

Bu arada Ati ekran kartı fikrine katılıyorum. HD7850/70 alman daha mantıklı bence.

Tek fanlı ekran kartlarıda o kadar abartılacak şekilde ses çıkarmıyor benim bildiğim kadarı ile,benim ekran kartının ses çıkarmasının sebebi ekran kartının sorunlu olmasıymış,garantiye gitti,deiştirecekler.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 01 Eylül 2012 20:33
Kapalı Hesap (203561)
01-09-2012, 20:39   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  
Tek fanlı ekran kartlarıda o kadar abartılacak şekilde ses çıkarmıyor benim bildiğim kadarı ile,benim ekran kartının ses çıkarmasının sebebi ekran kartının sorunlu olmasıymış,garantiye gitti,deiştirecekler.

Abartılı bir ses yok. Bende de Vapor-X model HD5750 var. Rahatsız olacak ses yok. Ama birden fazla fan da bir avantajdır.

ThekT0niC
01-09-2012, 20:44   |  #9  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: son_goku  

Abartılı bir ses yok. Bende de Vapor-X model HD5750 var. Rahatsız olacak ses yok. Ama birden fazla fan da bir avantajdır.

Tabiki avantajlı,ona lafım yok.