Notebook no bootable device hatası

Roughlyfalcon
03-01-2016, 02:23   |  #1  
Roughlyfalcon avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar,
Öncelikle herşeyi adamakıllı anlatacağım. Bundan 2 gün önce kardeşim notebookun üstüne kola dökmüş. Ben eve geldim notebooku açtım. Biraz oynayayım derken notebookun klavyesi sapıtmaya başladı. Ki benim o açtığım zaman kola döküldüğünden bihaberim kardeşim korktuğu için soylememis. (Sonra iyi azar yedi ya neyse :) Bende bunun üstüne açtım bilgisayarı içine baktım Allah'tan kola anakarta filan sıçramamış. Sadece klavye gitmiş durumdaydı. Şans o ya o günde harddisk çöktü. Ama bunun kolayla bi ilgisi yok çünkü az çok anlıyorum bu işlerden kesinlikle anakarta kola sıçramamış. Zaten arada plastik yapışkan bi koruma vardı sıçraması imkansız. Neyse ben notebooku toplarken klavye gittiği için klavyenin anakarta bağlı olan kablosunu söktüm. Bunun üstüne klavye kullanamadığımdan ötürü biosa giremiyorum boot yapamıyorum tabi :( Bende düşündüm ki eski masaüstü bilgisayarım vardı. Dedim ben sökerim hddyi w7 yükler takarım notebooka ne yazıkki yanlış düşünmüşüz bunu akıl edemedik farklı bios farkli bilgisayarlar malesef. Iste ben yukledim hddye w7 taktim notebooka no bootable device hatası veriyor uzun lafın kısası görmüyor hddyi. Ama masaüstünde gayet hdd çalışıyor. Hdd de sıkıntı yok. Bende dedimki w7 yüklü madem biçimlendir hddyi notebook görür. Malesef buda iş görmedi. Şimdi sizden istediğim yardım şudur:
1- Ben bu hddyi napayım ki notebook görsün?
2- Klavye çalışmıyor dedim notebookun sadece usb girişi var ve bir klavye taktım denedim çalışmıyor driver gerekiyor sanırım, klavye işini ne yapabilirim?
3- Notebook un modeli packard bell te11 serisi bios tuşu hangisi bilmiyorum ve bunun hakkında da yardımcı olursanız çook sevinirim şimdiden teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
  • Packard Bell Easynote
  • Windows 8.1 Pro 64-bit
  • Intel i5 3230M
  • nVidia GeForce 710M
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • Android 5.0 (Lollipop)
  • - Bilmiyorum -
  • Vodafone
ttbpc