Notebook pil şarz problemi

HPQ-User
01-05-2008, 00:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

burakserdar sormuş:
LAPTOP PİLİ ŞARZ TUTMADIĞINDAN İÇİNDEKİ PİLLER DEĞİŞMİŞTİR.FULL ŞARZ OLMASINA RAĞMEN 5 DK DA PİLLER BİTMEKTEDİR.BİRAZ ARAŞTIRMAKLA PİLİN İÇİNDEKİ ŞARZ DEVRESİNİN ARIZALI OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLMEKTEDİR.ACABA BU DEVRE TAMİR EDİLEBİLİRMİ,EDİLİRSE ESKİSİ GİBİ PİL UZUN SÜRE DAYANIRMI? NASIL BİR YOL TAKİP ETMELİYİM?TEŞEKKÜRLER.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
LGL5O 5LST NOTEBOOK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

skrespin
01-05-2008, 00:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
261 mesaj

Ben senin yerinde olsam yeni pil alirim. En azindan yeni mal mutlu kullanici yapar.

( ama devre tamir edilir mi edilmez mi bilgim yok ! )

burakserdar
01-05-2008, 11:26   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Servisinde orjınal pil 300 -TL kdv dahıl.fakat ben karaköyde tanıdık bir pilcide sadece içini 60-TL ye değiştirdim.Bunları neden yazıyorum derseniz herkesin karşılaşacağı mutlak bir sorun.çözümü paylaşmak için bende çok forumlar araştırdım.sorduğum bir çok yerde  gerçekten işi bilmiyorlar pilcisinden ,bilgisayarcısına kadar.en iyisi teknik servisler hemen cevaplıyor.yazıcıoğlu iş hanında 5.katta bir servis var.ücretsiz arıza tespit yapıyorlar bu çok önemli!oraya gideceğim sorunu halledebileceklerini söylediler.bu sorunumun çözümünü mutlaka en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım...

eolos
01-05-2008, 12:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

tesekkur ederiz bu duyarlılığın için

burakserdar
04-06-2008, 10:25   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar sonunda çözümü buldum.edindiğim tecrubeyi paylaşacağım.piliniz bitince tanıdığınız pilcide içini değiştirin fakat yüzde elli şansınız var.pili bilgisayara takınca ya çalışıyor,yada hiç çalışmıyor.benimki çalışmadı,pilin içindeki şarj devresi bozuldu.bende muadil olarak internette en hesaplı pili bulup sipariş verdim hepsiburada.com dan.LG bilgisayarı olan arkadaşlar için bu tavsiyem muadilini bulmak bile ayrı bir dert.LG bilgisayar alacak olan arkadaşlara tavsiyem alırken bir kaç kere düşünün.....sonra vazgeçersiniz zaten.

erdemcelix
18-10-2009, 17:46   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

20 günlük samsung R522 notbook ancak şarj olmuyor fişe takılı olduğu ancak dolmadığı sinyali veriyor anlamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim

burakserdar
18-10-2009, 19:27   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

20 günlük makineyi hemen servise götür bence piller 1 sene garantili bu arada bilgin olsun.