notebook yardım????

cheetahtr
12-12-2007, 00:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

slm, baktım foruma ama benzer bir soru göremedim. hiç dizüstü kullanmadım. okul bitiyor bu sene iş  hayatı başlayacak haliyle. yani bilgisayarı taşımam lazım. mecbur dizüstü alacağım.
nette modellere baktım, kabaca yazmak gerekirse;
intel core2duo T7700 2,4Ghz - 2048 mb ddr2 ram(max4gb) + nvidia 8600 gs ekran kartı- 17 inc ekran - 250gb hard disk li cihazlar gördüm asus, toshiba, hp de yani üç markada da aynı konfigürasyon var. asus en ucuz toshiba ise en pahalı.
sorun siz hangi markayı önerirsiniz. izmirde yaşıyorum. teknik servis sorunu çekmeyeceğim bir şey?
birde dizüstünde hangi parçaları değiştirebiliyoruz? yani yetersiz kalınca sistemi kuvvetlendirmek için birşeyler yapabilir miyiz?
cevaplarınız için şimdiden tşk.ler
Evren

mor_enginar
12-12-2007, 08:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
300 mesaj

Ya artık eski devir kapandı toshiba ya da hp saglam marka diye onu almalısın gibi tavsiyeler bitti.Artık hangi sistem daha iyiyse o alınıyor.Hani Asus'unda toshiba ya da hp'den kalan yeri yok.Ben olsam Asus alırdım.Ama monster'da dusunebilirsin.Hiç bir problem yaşamazsın(2 saat süren pil ömrü hariç).Senin için bu ne kadar onemli bilmiyorum ama pil ömrü uzun istiyorsan monster tercih etme ama pil çok önemli değil diyorsan o zman hem diğerlerine gore daha ucuz hem de Asus destekli cıktıgından guvenilir.

Değişme konusuna gelince;ram ve kesin olmamakla birlikte ekran kartı değişebiliyordu.

Kolay gelsin.