ntdetected.dll not found hatası

HPQ-User
28-01-2009, 23:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Serdar sormuş:
Başlıkata olduğu gibi ntdetected.dll dosyasını bulamadı hatası veriyor. Bunun sebebi virüs programının bu dosyayı güvenli olmayabiir nedeni ile karantinaya almasıdır. Dosya incelenmesi için merkeze gönderildi ama sanırım incelenmesi milyonlarca veri arasında biraz zaman alacaktır. Orjinal xp cd sinde I386 klasöründe bu dosyayı bulamadım. Ayrıca dll dosyalarının barındığı bir siteye de baktım oradada yoktu. Nasıl bir çözüm yolu uygulayabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Sanırım bu soru için sistem özellikleri gerekmez ama yazılım bakımından bahsedebilirim;

Windows XP sp3 Orjinal
nod32 son sürüm orjinal

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

frozen
29-01-2009, 00:00   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Bir virus girmiş bilg.ına dostum. ntdetected.dll, virus un kendisidir bazı hallerde ise virusun ihtiyaç duyduğu dosya olabiliyor.

Güncel bir anti-virus yazilimi ile sistemini gözden geçir.

herkezim
29-01-2009, 03:03   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Teşekkür ederim şimdi format atma işlemine geçiyorum. Sizin verdiğinizi yanıt zaten benim anlattığım konunun aynısı. Yani virüs programı dosyayı buldu ve karantinaya aldı. Her açılıştada bu dosyanın hatasını vermektedir. Bende bu dosya olmadığı için windows onar dedim ve iyice kafayı yedi. İnternetten dosya indiremiyorum ve internet ezplorer 6 ya döndü. Güncellemeler zaten alındı gözüktüğü için güncellemede almıyor ve sistem normal çalışmıyor. Şimdi format atıyorum. Daha önce başından geçen ve format atmadan arkadaşlar sorunun çözümünü buraya yazar ise belkide başkaları faydalanır. Teşekkürler.

Son Düzenleme: herkezim ~ 29 Mart 2009 01:45