NTLDR... EKSİK BİLGİSAYARIMI AÇAMIYORUM

HPQ-User
13-06-2009, 14:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SKYNET sormuş:
NTLDR... EKSIK BİLGİSAYARIMDA ÖNEMLİ VERİLERİM LÜTFEN BİLGİSAYARIMI AÇAMIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İNTEL PENTIUM  DUAL CORE 1,8 GHZ İŞLEMCİ+1GB (667MHZ)KINGSTONE RAM+ASUS (P5-WDM2) ANAKART+512 MB ATI EKRAN KARTI+DVD ROM+17" PHILIPS FLAT MONITOR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2)

Süleyman.
13-06-2009, 14:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bakınız:

Banned
13-06-2009, 14:35   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1.) Komutla sorunu çözebilirsiniz.

1.  Bootable Win Xp Cdsini Cd-Rom'a yerleştirin
   2. Başlangıcı Bios'tan Cd-Rom olarak gösterin
   3. Normal Windows kurulumu yapar gibi devam edin
   4. Windows Xp'nin kurulum menüsü geldiğinde Onarımı seçin (R)
   5. Kurulum ekranında karşınıza çıkan seçeneklerden "1" seçin
   6. administratör şifrenizi komut satırından girerek enter tuşuna basın.
   7. Eğer sisteminizdeki harddisk 2 partiondan oluşuyorsa C ve D gibi ve Cd-Rom da E ise, işletim sistemi de C de ise

copy e:\i386\ntldr c:\                                                      (entera bas)
          copy e:\i386\ntdetect.com c:\                                       (entera bas)

8. Yukarıdaki komutları sırasıyla yazarak çalıştırdğınızda 2 tane dosyanın C'ye kopyalandığını göreceksiniz.

9. Cd'yi cd-Rom'dan çıkarın ve sistemi yeniden başlatın.

2.) Harddiski söküp başka bilgisayara ikincil disk olarak takarak çözebilirsiniz. Hem yedeklerinizi alır hemde ntldr dosyasını kpyalarsınız.

3.) Cd den çalışan sistemler kullanabilirsiniz. Ghost boot cd, ubuntu veya çalışan cd yazılımları ile sistemi açar ntldr dosyasını atarsınız.