Ntoskrnl Lutfen yardimmm

cemilova
08-08-2006, 14:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Yaa arkadaslar tam birseyler yuklerken elekrik gitti ve ondan sonra sistem acilirken Ntoskrnl is missing diye hata veriyo ne yapmam lazim disket surucum yok bu yuzden cd ile bilgisayari nasi acarim lutfen yardim edin

sadya
11-08-2006, 00:24   |  #2  
Taze Üye
16 mesaj

bilgisayarı cd açman için autroun özelliği olan bir cd ye ihtiyacın vardır neroda bunu yapabilirsin başlangıç cd yarat diye bir seçenek var onu yaptıktan sonrada setup ta açılış sırasına ilkini cd rom yap f10 kaydet ve bilgisayara cd tak ve yeniden başlat cd rom ile açılacak tabi dos ortamı olarak eğer windows açılmıyorsa açılışta f8 basılı tut güvenli modda veya geriye yükleme seçeneğini tıkla açılmıyorsa yine win xp cd tak ve birinci değil ikincide çıkan onar seçeneğini seç bilgisayarını yeniden kuracak ama aslında win onarmış olacak

TuncaBozkurt
15-08-2006, 11:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ntoskrnl dosyası xp nin yüklenmesini sağlayan dosya.başka bir bilgisayardan c:/windows/system32 klasöründeki(win hangi sürücüde yüklüyse c yerine onu yaz) ntoskrnl.exe dosyasını bir taşınabilir aygıta veya bir medyaya kopyala(taşınabilir bir aygıt, tek cd sürücün varsa daha iyidir).ama bu dosya üzerinde kullanıcı tarafından hiçbir değişiklik yapılmamış olsun.daha sonra bilgisayarını live linux gibi cd den çalışan bir işletim sistemiyle aç.yedeklediğin ntoskrnl.exe dosyasını, windows un yüklü olduğu klasördeki windows/system32 klasörüne yapıştır.bu dosya zaten bulunuyor, yerine koymak istiyormusunuz sorusuna evet cevabını ver.
veya cd den çalışan bir işletim sistemiyle önemli dosyalarını yedekle ve sistemini yeniden yükle.

m.fırat
17-08-2006, 00:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

Güvenli kipte açmayı dene,açılırsa sistemi geri yükle