ntsc u xbox 360'la ilgili sorularım var

Snake Plisken
02-02-2007, 02:14   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Selam arkadaşlar. Ntsc-u xbox 360 alacağım ama kafam çok karıştı. Bir arkadaş xbox 360'ların çeviriciyle beraber kullanılmasını microsoft önermiyor dedi. Ben çeviriciyle kullansam noolur cihazı bozar mıyım? Bir de babam 110 voltu 220'ye çevirsen bile o cihazın çalışma frekansı amerikan sisteme göre olduğu için 60 , Türkiye'de ise 50 kullanılıyor dedi. Ntsc-u makineyi çeviriciyle beraber saatlerce kullansam makineyi bozar mıyım ya da 3 kırmızı ışık hatası verdirir miyim? Çeviriciyle monitör kullanıcaksam monitörün istediği gücün 4-5 kat fazlasını kullanmak gerekiyormuş internette okudum. Bu durum bende de geçerli olur mu? Ben xbox'ı çeviriciye bağlayacağım. Monitörü de xbox'a bağlayacağım. Benim çeviricim 300 watt'lık. Bu çeviricinin gücü xbox'ı ve monitörü sorunsuz bir şekilde çalıştırmaya yeter mi yoksa daha güçlü bir çevirici mi almalıyım? Son olarak da şunu soracağım. Ntsc u makine aldım diyelim. Bendeki oyun da need for speed most wanted (ntsc) olsun. Oyunun bendeki versiyonuyla xbox live üzerinden need for speed most wanted (pal) ve need for speed most wanted (ntsc j) oyunlara sahip olanlarla oynayabilir miyim? Sorularım bunlar. Hepsini cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Bu sorular yüzünden kafam çok karıştı Sinirli Cevaplarınız için teşekkürler.