Numara taşıma resmen başladı

CHIP Online
09-11-2008, 13:12   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Operatörler arasında numara taşıma resmen başladı. Tüm bilmek istedikleriniz burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Numa ... n-basladi_9508.html

Türkiye'de cep telefonu kullanımında daha 'özgür' bir döneme girildi. Artık aboneler numaralarını sabit tutarak GSM operatörlerini değiştirebilecek. Aboneler değişim için ücret ödemeyecek, bu süreçte istediği kadar operatör değiştirebilecek. Yeni operatöre geçmek en geç 6 günde tamamlanacak. Turkcell, Vodafone ve Avea kapışacak, cepten konuşma daha da ucuzlayacak.

Yaklaşık 64 milyon SIM kartın bulunduğu Türkiye'de cep telefonu aboneleri yeni bugünden itibaren daha 'özgür' bir döneme adım atıyor. Bugün başlayan numara taşınabilirliği sektöre yeni bir hareket getiriyor. Pazarın ilk yıl yüzde 15 büyümesi, tüketiciye yönelik kampanyaların da hızla artması bekleniyor. Numara taşıma ile birlikte cep telefonu abonelerinin numarasını değiştirmeden istediği GSM operatörünü kullanabilecek. Tüketiciler kullandığı GSM operatörünü değiştirmek isterse hiçbir ücret ödemeyecek. Bu işlem en az 4 en fazla 6 gün sürecek. Eğer tüketici geçtiği operatörden memnun kalmazsa istediği zaman başka bir operatöre geçebilecek. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Turkcell, Vodafone ve Avea arasında yaşanacak "müşteri kapma yarışı", konuşma ücretlerinin daha da düşmesine yol açabilecek.

Tüm konu: Numara taşıma resmen başladı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Numaranızı farklı bir operatöre taşımayı düşünüyor musunuz? Eğer düşünüyorsanız hangi operatörden hangi operatöre geçeceksiniz?

Fattur
09-11-2008, 13:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

hayır düşünmüyorum...

Toxic
09-11-2008, 13:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

hayır düşünmüyorum.bana avea yeterli geliyor

emre__
09-11-2008, 13:40   |  #4  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj
SoN_KraL
hayır düşünmüyorum.bana avea yeterli
bende aynı kanaatteyim turkcell ve vodafone hattım vardı kapattırdım 2 sinide sadece avea kullanıyorum...

hemkemal
09-11-2008, 17:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
146 mesaj

Evet düşünüyorum , ben turkcelliyim vadofoneye geçmeyi düşünüyorum.

physfg
09-11-2008, 17:29   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

bu ücretlendirme nasıl olacak ki ne?yani avea diye arayacağız ama adam turkcelle geçmiş olacak onlar bize sonra herkes bahçivana mı olacak???  :)

geçiş yapan kişileri aradığımızda mutlaka bize bildirilmeli...sonra herkes operatöre olmasın:))

Selçuk İslamoğlu
10-11-2008, 08:18   |  #7  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Değiştireceğim bugün :)

Kaç senedir bugünü bekliyordum...

Hiper£l£v£nKids
10-11-2008, 17:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Vodafone'den mutluyum

Tırtıl
13-11-2008, 17:16   |  #9  
Denetmen
1,579 mesaj

Aman bir görseniz Turkcell'deki paniği :)

Hergün arıyorlar, şu kampanyamıza katılmak ister misiniz, yok eskisiniz yok bilmemne... yarı fiyat, yok sabit ücret yok felan. Şimdi mi aklınıza geldi? Yıllardır kazıkladıktan sonra bizi... Çoktan değiştirme emri verdim ben... Geçti borun pazarı...