NVIDIA ekran kartı ayarları nasıl olmalı?

NewCommandore
18-07-2021, 20:17   |  #1  
NewCommandore avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar, masaüstünde sağ tıkladığımızda NVIDIA Denetim Masasını açıp buradan ayar yapabiliyoruz. NVIDIA GeForce Experience uygulaması üzerinden oyunları optimize edip uygun seçenekler ile oyunları başlatabiliyoruz, ek olarak oyun içerisinde ayarlar bölümünden grafik seçeneklerini değiştirebiliyoruz. Benim anlamadığım oyunun hangisini baz aldığı. Ben diyelim masaüstünde sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası'na girdim buradan ayarları yaptım. GeForce Experience uygulamasıda optimizasyon yapmıştı, oyuna girdiğim zamanda oyun ayarlarından grafik ayarlarını değiştirdim. Hangisi geçerli olacak o konuda yardımcı olursanız sevinirim. Açıkçası oyun içerisinden ayar yapabiliyorsak Denetim Masası ve Experience uygulaması ne işe yarıyor çözemedim. Video izlerken tarayıcı üzerinden (Netflix, YouTube) buradaki görüntü ayarını mı sağlıyor çözemedim. Son olarak 3D uygulamasının karar vermesine izin ver seçeneği önyüklü olarak geliyor. Bu ayarın tam olarak ne olduğunu çözemedim. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.