Nvidia ekran kartı driver sorunu

HPQ-User
19-03-2010, 10:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

evrenolcar sormuş:
İyi akşamlar arkadaşlar.Benim sorunum ekran kartındanmı virüstenmi anlayamadım ve yardımlarınızı bekliyorum.
     Bilgisayarımda windows 7 yüklüydü ve nvldmkm.sys ile beraber mavi ekran uyarısı aldım sonra windows 7 yi kaldırdım yerine xp sp2 kurdum mavi ekran dan kurtuldum ama bu seferde Bilgisayar menüsü açılışı Turuncu-beyaz renklerle gerçekleşiyor,başlangıçta virüs diye düşündüm aklınıza gelecek birçok virüs ve trojan tarayıcılarıyla tarattım ancak nafile bi sonuca varamadım.daha sonra bi adreste boot sector virüsü,mbr virüsü olabilir diye bir yazı okudum ve söylenenleri yaptım fixmbr"ile onarın yazıyordu windowsunuzu ve sonra format atın,aynı şekilde yaptım başlangıçtaki turuncu beyaz yazılar gitti normale döndü ekran ama ekran kartı driver'ını yükleyip tekrardan bilgisayarı açınca turuncu beyaz ekran geldi yine karşıma.1-2 haftadır uğraşıyorum ama problemi halledemedim.Uzmanlarımın yardımlarını bekliyorum..Saygılarımla

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel core 2 cpu 6300 1,86 ghz gigabyte nvidia 7600 gs 512 mb ekran kartı  1,00 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/532.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/4.1.249.1036 Safari/532.5

N-0NE
19-03-2010, 13:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
212 mesaj

Driver kartınıza uyum sağlamamış.Eski driver'lar ile deneyin

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
19-03-2010, 18:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Şu andaki ekran kartı driverını tamamen kaldırıp aşağıdaki driverı indirip kurun.
http://www.nvidia.com/object/winxp_196.21_whql.html

mhrrmkcmn
19-03-2010, 20:49   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

sağolun arkadaşlar fikirleriniz için,ekran kartı ile aldığım driverı da yükledim ama o da kabul etmedi aslında kabul etmediden ziyade kabul ediyor fakat bilgisayarı kapatıp 1 saat kadar bekledikten sonra ekran gelmiyor ve bende güvenli moddan sürücü yazılımını kaldırıyorum,sonra açılıyor bilgisayar...Birde benim ekran kartım GIGABYTE NX76G512P ben sürücümü gigabyte'ınmı yoksa nvidia nınmı sitesinde aramalıyım...bu arada üye olmadan önce mesaj atmıştım o yüzden ismim değişik yanlış anlamayın...

sammali24
20-03-2010, 00:41   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

bendede benzer bir konu var ancak yeni konu açmayı beceremedim bir türlü problemini çözdünmü arkdasım cevaplarsan memnun olurum

mhrrmkcmn
20-03-2010, 15:29   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

Bendeki Problem Nvidia'nın ekran kartından kaynaklanıyor sammali24,nvlddmkm.sysyi yaklaşık 1 aydır araştırıyorum eğer windows güvenli moda girebiliyorsan virüs yoktur giremiyorsan virüs vardır.Nvidia yeni çıkan sürücülerinde bir hata yapmış anladığıma göre N-One ve Yiğido arkadaşların söylediği gibi ekran kartı sürücüsü güncelleştirmesi problemi var...Nvidia'nın sitesinden explorer ya da Mozilla ile girip (Chrome olmuyor)activex denetimini karşıdan yükle yapıp sürücü güncelleştirilebiliyor..şu adrese bir gir istersen http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us

N-0NE
20-03-2010, 17:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

Nvidia'nın 196.21 sürücüsünde sadece oc hatası var.Yüklendiği zaman oc olmuyor kartlar.

Ayrıca 190.xx sürücüleri hatalı.Ekran kartının güç katını yakıyor.

sammali24
20-03-2010, 21:14   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

teşekkür ederim cevabın için bende deneyeyeim bunu bakalımm  güvenli modda calısıor bilgisayarım lakin güvenli modda hata yok gözüküor nvidia da normal acınca görünüor bakalım yeni bir boyut kazandı benim sorun işlallah hallederim garantiside doldu kitlenmesek bari servise :)