Nvidia ekran kartım artık görünmüyor

PainTo
16-05-2015, 14:01   |  #1  
PainTo avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Dostlar Lenavo marka laptop kullanmaktayım. 3 ay önceye kadar alien isolation dır assassin's creed serisidir takır takır oynayabiliyordum.Masaüstüne sağ tık yaptığımda Nvidia Denetim Masası falan çıkıyordu.Laptop un üzerindede etiket olarak Nvidia GeForce with cuda olarak etikette var.3 ay önce anakart arızalandı 1 aylık bir tamir sürecinde onarılamadı ve anakart değiştirdim.Şu an kullanıyorum fakat oyun oynayamıyorum max pane 2 yükledim onda bile takılmalar yaşıyorum.Biraz baktım nvidia ekran kartı görünmüyo şu an.

Masaüstüne sağ tıkladığımda denetim masası çıkmıyor

dxdiag da İntel(R) HD Graphics 3000 diye bir ekran kartı görünüyor.

Aynı durum aygıt yöneticisi içinde geçerli ordada nvidia diye bir şey yok.

Acaba hiç driver yüklenmedi ondan mı göstrermiyor? Bilmediğimden dolayı yapmadım ama nvidia güncellemesi yüklesem bir artı sağlarmı ?

Erşah
17-05-2015, 09:39   |  #2  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

http://www.nvidia.com.tr/drivers    otomatik belirleme seçeneğine tıkla. Eğer bulursa ne mutlu. Aksi halde dizüstünün modelini yazarsanız belki driverını bulabiliriz.

PainTo
18-05-2015, 00:53   |  #3  
PainTo avatarı
OP Taze Üye
3 mesaj

Cevap yazdığınız için teşekkür ediyorum. Otomatik cihaz belirleme yaptım ama mallesef bulamıyor.

Dizüstü modelinide resim olarak atiyim eksik olmasın bilgi.

Edit.

Birde şu şekilde etiketlerde mevcut ve dediğim gibi daha önceden vardı nvidia ekran kartı.

Edit.

Son Düzenleme: PainTo ~ 18 Mayıs 2015 22:02
Erşah
18-05-2015, 16:32   |  #4  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

CD keyinizi gizleyiniz. 

Eğer hala windows 7 home basic işletim sistemini kullanıyorsanız BURADAN girip download edebilirsiniz.

PainTo
19-05-2015, 03:27   |  #5  
PainTo avatarı
OP Taze Üye
3 mesaj

Kurlumda hata alıyorum gerekli dosyalar eksik diye.

Ana kart değişiminden sonra windows 7 ultimate işletim sistemi yüklenmiş.Dosya eksik hatasını işletim sistemi yüzündenmi alıyorum ?

Son Düzenleme: PainTo ~ 19 Mayıs 2015 13:53