Nvidia GeForce GTX 470 overclock yardım

Destrugh
24-03-2014, 18:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba ben Nvidia Inspector programını kullanarak  Nvidia Geforce GTX 470 ekran kartıma overclock çektim yavaş yavaş arttırarak sınırları buldum daha fazla arttırınca sorun çıkartıyor. size sorucağım şey ise önemli bi yanlış yapmışmıyım veya bunun stabil olduğunu nasıl örenicem ? furmark, kombustor gibi programlar ile stres testine soktum, overclocku açtığımda fan ı da %100 e getiriyorum o yüzden overclocksuz haliyle nerdeyse aynı oluyor sıcaklıkları yani sıcaklıkta problem yok gibi duruyor.. boşta 58-62 derece, ağır yükte 85-90 kartın max temparature 105 derece zaten geforce gtx serisinin çok yüksek sıcaklıklarda çalışmak için tasarlandığını biliyorum. Performans artışını görmek istedim ve steamdan 3DMARK demoyu indirdim overclocksuz skor 2451 overclock ile 2742. oyunlarda ise 5-10 fps fark ediyor. Sizce daha neyi yükseltmeliyim veya onu abartmışsın indir ekran kartına zarar vericek dediğiniz birşey varmı ? bu stabilmi ? ben bu konuda yeniyim biraz. Şimdiden Teşekkürler   Fotoğraflar Aşağıda

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: Destrugh ~ 24 Mart 2014 18:21