nvidia gt540m arızası

sedatkara
22-12-2015, 21:24   |  #1  
sedatkara avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Oyunları açtığımda her seferinde önce kırmızı noktalar oluşuyor daha sonra oyun kapatıyor. Daha sonra Nvidia kernel sürücü .alışmayı durdurdu diyor. Bazen de mavi ekran hatası veriyor. Normal kullanımda diğer ekran kartı olduğu için sıkıntı olmuyor ama oyun oynayamıyorum. Format attım en son driver yükledim ama olmadı. Sorun sizce nerededir?

Bilgisayar: Acer 5755G Dizüstü Bilgisayar

İşlemci: İntel i7 2670qm, 8 gb ddr3 ram

Ekran kartı Nvidia gt540m

Son Düzenleme: sedatkara ~ 22 Aralık 2015 21:26 Neden:
BilginKarınca
26-12-2015, 22:40   |  #2  
BilginKarınca avatarı
Taze Üye
11 mesaj

Eğer bütçen yetiyorsa başka bir bilgisayar almanı öneririm . Yetmiyorsa driverleri güncelle ekran kartını güncelle birşeyler yapmayı denemen lazım .

by_keles
27-12-2015, 20:06   |  #3  
Üye
78 mesaj

ekran kartına chip ısıtması uygulaman gerek .. internette izleye bilirsin... ama riskli .direkte kartı yakabilirsin.. googleye ekran kartı ısıtma yazarsan daha iyi olur. masaüstü vs laptop...

ihalilcoban
27-12-2015, 20:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj
Alıntı: sedatkara  
Oyunları açtığımda her seferinde önce kırmızı noktalar oluşuyor daha sonra oyun kapatıyor. Daha sonra Nvidia kernel sürücü .alışmayı durdurdu diyor. Bazen de mavi ekran hatası veriyor. Normal kullanımda diğer ekran kartı olduğu için sıkıntı olmuyor ama oyun oynayamıyorum. Format attım en son driver yükledim ama olmadı. Sorun sizce nerededir?

Bilgisayar: Acer 5755G Dizüstü Bilgisayar

İşlemci: İntel i7 2670qm, 8 gb ddr3 ram

Ekran kartı Nvidia

İşletim sistemin windows 10 mu? Eğer windows 10 ise windows 7 yükleyip dene. Yok bu sorunu windows 7 de yaşıyorsan o zaman cihazın garantisi varsa garantiye yolla garantisi yoksa işin ehli olan birinden yardım almalısın. Çünkü sıkıntı ekran kartı
Alıntı: by_keles  
ekran kartına chip ısıtması uygulaman gerek .. internette izleye bilirsin... ama riskli .direkte kartı yakabilirsin.. googleye ekran kartı ısıtma yazarsan daha iyi olur. masaüstü vs laptop...
Bahsettiğin işlem ekran kartı çıkarılabilen bilgisayarlar için geçerli. Acerin bu modelinde ekran kartı gömülü gelir ve yapılacak herhangi yanlış bir müdahale anakartın zarar görmesine neden olacaktır.

Son Düzenleme: ihalilcoban ~ 27 Aralık 2015 20:48