nvidia SLI problemi lütfen yardım edin

savo07
16-11-2008, 00:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

öncelikle sistemi yazayım.

ANAKART: ASUS M2N-SLI DELUXE
İŞLEMCİ: AMD ATHLON 64 X2 6000 2mb 3000mhz
EKRAN KARTI: 2 TANE MSI-NX8800GTS T2D512E-OC (G92)
HARDDİSK: 2 TANE SAMSUNG 200GB
DVD WRİTER: 2 TANE LG DVD-W
RAM: 2X2GB CORSAİR XMS2 800mhz
PSU: FSP EPSİLON 700watt 80+
KASA: ASUS
MONİTÖR: PHİLİPS 190X7FB
SES KARTI: CREATİVE SOUND BLASTER AUDGY LİVE 7.1

sistemi önce xp sp2 ile kurdum.ekran kartlarının ikisinide taktım slı köprüsünü taktım format attım.driverlarını yükledim.nvidia kontrol panelinde sli ile ilgili herhangi bişi çıkmadı.kartın biri normal calıştı diğerinin fanı yüksek hızda calışmaya devam etti.görünyüyü tek karttan aldım.sonra driverları güncelleyip denedim yine olmadı.biosa baktım herhangi bi secenek yok.sonra vista ultimate 64 bit sp1 kurdum yine olmadı.bios güncelledim.son sürüm yükledim.daha önce iki kart takılıyken görüntü alıyodum ama bios güncelledim bu sefer sadece tek kart takılıyken görüntü alabiliyorum.iki kart da takılıyken görüntü gelmiyo ve dvd-writerların ışıkları da sürekli yanıp sönüyo.biosta yeni ayar falan da cıkmadı.baska bios sürümlerini denedim yine olmadı.SLI kuramıyorum sorun nedir sizce? aklıma gelen herşeyi yaptım baska slı köprüsü de denedim yine olmadı.lütfen yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.....

4sviksi
25-12-2008, 16:13   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
savo07
öncelikle sistemi yazayım.

ANAKART: ASUS M2N-SLI DELUXE
İŞLEMCİ: AMD ATHLON 64 X2 6000 2mb 3000mhz
EKRAN KARTI: 2 TANE MSI-NX8800GTS T2D512E-OC (G92)
HARDDİSK: 2 TANE SAMSUNG 200GB
DVD WRİTER: 2 TANE LG DVD-W
RAM: 2X2GB CORSAİR XMS2 800mhz
PSU: FSP EPSİLON 700watt 80+
KASA: ASUS
MONİTÖR: PHİLİPS 190X7FB
SES KARTI: CREATİVE SOUND BLASTER AUDGY LİVE 7.1

sistemi önce xp sp2 ile kurdum.ekran kartlarının ikisinide taktım slı köprüsünü taktım format attım.driverlarını yükledim.nvidia kontrol panelinde sli ile ilgili herhangi bişi çıkmadı.kartın biri normal calıştı diğerinin fanı yüksek hızda calışmaya devam etti.görünyüyü tek karttan aldım.sonra driverları güncelleyip denedim yine olmadı.biosa baktım herhangi bi secenek yok.sonra vista ultimate 64 bit sp1 kurdum yine olmadı.bios güncelledim.son sürüm yükledim.daha önce iki kart takılıyken görüntü alıyodum ama bios güncelledim bu sefer sadece tek kart takılıyken görüntü alabiliyorum.iki kart da takılıyken görüntü gelmiyo ve dvd-writerların ışıkları da sürekli yanıp sönüyo.biosta yeni ayar falan da cıkmadı.baska bios sürümlerini denedim yine olmadı.SLI kuramıyorum sorun nedir sizce? aklıma gelen herşeyi yaptım baska slı köprüsü de denedim yine olmadı.lütfen yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.....

Merhaba arkadasım. Bende bu gun bilgisayarıma format attım. Kullandıgım anakart ASUS P5N-E-SLI grafik kartlarım ise 8600GT. Format attıktan sonra senin yaşadıgın sorunu yaşadım. Artık makinem SLI ı görmüyor. Sen buna bir çözüm bulabildinmi? Eger bulduysan, benimle paylaşırsan sevinirim. msn:xebani@hotmail.com eklersin..