Nvidia tabletleri böyle 'patlatacak'!

CHIP Online
03-06-2011, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nvidia, yeni bombası 'Kal-El' ile tabletleri oyun makinesine çevirecek! İşte işlemcinin kapasitesi

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/nvid ... tlatacak_27239.html

Resimlerle: Mutlaka oynamanız gereken en iyi 30 ücretsiz oyun!

Bilgisayar oyunculuğu kendisini geliştire dursun, bir anda patlayan tablet'ler de bu yolda kendilerini geliştirmeye başladılar.

NVIDIA tarafından Şubat ayında ilk kez verilen bilgilerde, Kal-El isimli işlemci mimarisinin, en geç Ağustos ayında tamamlanacağı söylenmişti. Geçtiğimiz günlerde firmadan yapılan bir açıklama ve beraberinde ortaya çıkan video sayesinde, Kal-El'in nelere kadir olacağı konusunda bir bilgilimiz oldu...

Tablet bilgisayarlarda neredeyse bulunmayan, ışıklandırma sistemi üzerine kurulu olacak olan Kal-El, özellikle birçok bilgisayar oyunun da bile göremeyeceğimiz seviyede dinamik ışıklandırmaya sahip. Günümüz mobil cihazlarının kabiliyet sınırlarını aşan bu işlemse, Kal-El ile birlikte kullanılacak olan dört çekirdekli işlemci sayesinde tarih olacak.

Hali hazırdaki cihazların en fazla çift çekirdek kullanıldığı gerçeğini göz ardı etmememiz ve dört çekirdeğin nelere kadir olduğunu görmemiz içinse, yayınlanan videoda çift çekirdekli işlemcinin ne kadar da zayıf kaldığı ayrıca gösterilmiş durumda.

Tüm konu: Nvidia tabletleri böyle 'patlatacak'!

Resimlerle: Mutlaka oynamanız gereken en iyi 30 ücretsiz oyun!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tablet bilgisayarlar en çok hangi oyunu oynamak isterdiniz?