O&O Defrag vs. Diskeeper vs. PerfectDisk ?

Mike_23
19-01-2009, 11:01   |  #1  
Mike_23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
117 mesaj

Sizce bunlardan hangisi işini sorunsuz ve profesyonelce bir şekilde yerine getiriyor?

Son Düzenleme: Mike_23 ~ 19 Ocak 2009 11:16
Banned
19-01-2009, 11:16   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

Arkadaşım işletim sistemin ne bilmiyorum ama eğer vista ise sana tavsiyeyem vistanın disk birleştiricisini kullan ben daha evvel pek çok defrag aracı kullandım ama hep problemler çıktı oyunlarda donmalar vs.tekrar vista ile diski birleştirince problemler de hep düzeldi biraz yavaş yapıyor işini ama sağlam yapıyor ve sana nacizane tavsiyem işletim sisteminin zaten yapabildiği şeyler için başka programlar kullanıp sistemini program çöplüğüne çevirme tabi bunlar benim düşüncelerim Gülüş

Mike_23
19-01-2009, 11:20   |  #3  
Mike_23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
117 mesaj

İşletim sistemim XP ;)

Barış
19-01-2009, 11:30   |  #4  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

ben diskkeeper kullanıyorum anakrtımın cd'si içinde geldi ve kolay arayüzlü ve güzel bi program

viking20
19-01-2009, 11:49   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Sisteminki iyi(gündüzleri uzun sürsede),birde JkDefrag iyi(işini iyi yapıyor,fakat buda uzun sürüyor maalesef).

Son Düzenleme: viking20 ~ 19 Ocak 2009 11:53
Recep Baltaş
19-01-2009, 13:43   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

XP'nin kendi Defrag aracını üreten firma Diskeeper'dır. Zaten aracın "Hakkında" bölümüne bakarsanız bunu görürsünüz :).

Mike_23
19-01-2009, 16:09   |  #7  
Mike_23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
117 mesaj
Recep Baltaş
XP'nin kendi Defrag aracını üreten firma Diskeeper'dır. Zaten aracın "Hakkında" bölümüne bakarsanız bunu görürsünüz :).
Yani kısaca Diskeeper'ı düşünmemem gerektiğini mi söylemeye çalışıyorsun?

dtergin
19-01-2009, 21:22   |  #8  
Yeni Üye
32 mesaj

Bence en başarılı program O&O Defrag. Uzun zamandır kullanıyorum ve manuel defrag yapmasam bile sabit diskim herzaman derli toplu duruyor. Diğerlerini de bir ara denemiştim ama O&O Defrag kadar sevmemiştim.

viking20
19-01-2009, 21:53   |  #9  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Mike_23
Yani kısaca Diskeeper'ı düşünmemem gerektiğini mi söylemeye çalışıyorsun?
yok,olumlu yönde.

brokenidols
27-01-2009, 05:52   |  #10  
Yeni Üye
45 mesaj

O&O en iyilerinden ama ultimate defrag da çok iyi en iyi freeware. menüsünden auto bolumunu seç ve defrag nasıl oluyormuş gör!!!

AYKANUS
27-01-2009, 22:55   |  #11  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

PerfectDisk en iyisi

Tanıtım:
PerfectDisk, dünyanın en popüler, tam disk birleştirme ve iyileştirme (optimizasyon) çözümü sunan yazılımıdır. Disk birleştirme, iyileştirme ve boş alan sağlama konusunda oldukça başarılı ve kendisini ispatlamış olan yazılım, kullanıcıların bilgisayarlarında sorunsuzca kullanacağı ve bilgisayar sistemlerini en iyi seviyeye çıkaracağı bir yazılım olarak karşımıza çıkmaktadır. Birleştirme hızı, kontrol ve kolaylık sağlamadaki başarısı, kullanıcı arayüzü, yazılım esnekliği ve desteklediği sistemlerle, bilgisayar ve kullanıcılarına yardım etmek için geliştirilmiştir. Kendiliğinden birleştirme ve iyileştirmeden yararlanan yazılım, bilgisayarları daha hızlı hale getirip, iyileştirerek sağlıklı bir yapıya kavuşturmaktadır. Windows için Microsoft tarafından onaylanan yazılım, bugünün en geniş disk sürücüleri için tasarlanmıştır. Yazılım, kullanıcılara komut merkezi yönetimiyle tam yönetim ve kontrol sağlamakta ve bilgisayar sistem başarılarısını artırmaktadır.

Yazılım, sistemde sanal olarak her dosyayı iyileştirerek, birleştirme için en geniş çözümü sağlamaktadır. Tüm meta bilgisini içermekte, dosyalar ve dizinleri numaralandırmaktadır. Yazılım hızlı birleştirme koşullarını, sürücüler ve azaltma kaynağı kullanımını iyileştiren, akıllı yerleştirme (Placement) teknolojisinin patentini kullanmaktadır. Kullanıcılar için geniş seçeneklere sahip olan yazılım, sabit sürücü biçimlerinde de günümüzün tüm koşullarını yerine getirmektedir. Desteklediği sabit sürücü biçimleri arasında; NTFS/FAT16/FAT32/RAID ve SAN bulunmaktadır.

Özellikler:
# Microsoft tarafından onaylanmıştır.
# Yazılım komut merkezi, en sağlam disk birleştirme ve iyileştirme yönetim/yöntemini kullanmaktadır.
# Tam yayılma sağlama, yapılandırma, yönetim ve girişim için kullanıcıyı bilgilendirmektedir.
# Sabit sürücüleri bölme, iyileştirme işlemlerini tam ve eksiksiz yerine getirmektedir.
# En geniş bloklara sanal pekiştirme için sanal onarma teknolojisini kullanmaktadır.
# Yazılım, her şeyi kendiliğinden yapmakta ve kullanıcı için sihirbazlar yol göstermektedir.
# Hızlı ve etkili bir işlevselliğe sahiptir.
# Aktif dizinle tam bütünleştirmeyi sağlayan yönetime sahiptir.
# Mükemmel zamanlama ve eşlik kabiliyetleri, iyileştirmeyi artırmaktadır.
# Tam-özel komut satırı seçmeleri (Yerel ve ağ) üzerinden işlem yapabilmektedir.
# Çevrimdışı olarak çalışma kabiliyetine sahiptir.
# NTFS/FAT16/FAT32/RAID ve SAN sabit disk biçimlerine destek vermektedir.

Yenilikler:
# Kumanda panelinden merkeze kontrol sağlanmıştır.
# Otomatik pilot ile yazılım performansı artırılmıştır.
# Sanal ve geniş onarma teknolojisi ilave edilmiştir.

Kaynak inndir.com

download

Son Düzenleme: AYKANUS ~ 27 Ocak 2009 23:02
azizsilinfb1907
28-09-2009, 16:00   |  #12  
azizsilinfb1907 avatarı
Yıllanmış Üye
214 mesaj

ben O&O Defrag kullanıyorum ve çok çok memnunum. Diskeeper de denemiştim bi ara ama o bana karışık geldi. ve işini uzun yapıyor zaman alıyor.
perfectdisk kullanmadım ama onuda bi denemek istiyorum O&O Defrag ile