oc yapayım dedım pc acılmıyor _?

mrt cn
05-10-2013, 14:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
157 mesaj

oc yapmak ıstedım carpanları artırarak ilk sistem acıldı ondan sonra mavı ekran verdı reset attı, wındows yuklenıyor  bir siyah ekran geliyor belirli bır sure beklıyorum masaustu geliyor ve masaustu gelir gelmez pc reset atıyor kendı kendıne ve tekrar aynı mavı ekran geliyor ne yapacagım bılemedım bıosu eskı ayarlarına nasıl dondurecegım bılmıyorum yardım lutfen .

DiamondMines
05-10-2013, 16:58   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,391 mesaj
Alıntı: mrt cn  
oc yapmak ıstedım carpanları artırarak ilk sistem acıldı ondan sonra mavı ekran verdı reset attı, wındows yuklenıyor  bir siyah ekran geliyor belirli bır sure beklıyorum masaustu geliyor ve masaustu gelir gelmez pc reset atıyor kendı kendıne ve tekrar aynı mavı ekran geliyor ne yapacagım bılemedım bıosu eskı ayarlarına nasıl dondurecegım bılmıyorum yardım lutfen .

Sistem bileşenlerin nelerdir?

MegaFreak
05-10-2013, 19:43   |  #3  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

sistemin zaten iyiymiş neden O.C yapmaya giriştin anlamıyorum inşallah düzelir

excel_mustafa
05-10-2013, 22:24   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 514
4,242 mesaj

anakartın üstünde clr_cmos (clr_tc)diye bi yazı olmalı.dikkatli bak ön panel bağlantılarının oralardan.orda bi çeltik göreceksin.o çentik normalde 2-3 konumunda takılı olur.bunu çıkarıp 1-2 konumuna getir ve pc yi çalıştır.belli bi süre çalışıp kapanır kendiliğinden.tekrar eski haline getir.şöyle bişey bak;

eğer sendeki ikiliyse tornavidayla kısa devre yap.

olmazsa başka ram ,ekran kartı ve psu ile dene.

Kapalı Hesap (255707)
06-10-2013, 01:53   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 15
210 mesaj

sistem iyimiş neden yaptın anlamadım ama bence en basitinden başla bios pilini çıkar. Yarıyıcağını sanmıyorum ama bence sen yinede bir dene bakarsın olur...