ODAK KONUSU: CHIP ONLINE'da GÖRMEK İSTEDİKLERİNİZ

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
tonic
02-04-2005, 13:07   |  #101  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,220 mesaj

şu flood hatası kaldırılsa olmaz mı ya? hızlı yazıyorum ben,bu yüzden habire hata verip duruyor deli ediyor.

tonic
05-04-2005, 15:13   |  #102  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

Chipe yöneltilen soruların cevaplanması.

SuNBlaze
05-04-2005, 15:14   |  #103  
Yeni Üye
29 mesaj

Ya bu chat olayı harbi çok güsel olurdu. Bi de bir sürü boş konular war,  hala duruyor. Safa sayısının artmasına neden oluyolar ki bu da hiç güzel birşey değil. Mesela biri crack isteğinde bulunmuş bu konu hala silinmemiş!

Son Düzenleme: SuNBlaze ~ 06 Nisan 2005 00:54
cico
05-04-2005, 20:37   |  #104  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

İşte chip onlineda görmek istediklerim;
1) online butonu konsun veya forum anasayfasında şu an online olan üyeleriimiz başlıklı bi bölüm bulunsun.
2) msj sayısı silindi ama yıldızlar kalabilirdi yıldızları geri istiyorum.
3) avatar uygulaması bu foruma gerçekten renk katacaktır. (ama avatar forumda yavaşlık yaratabilir derseniz kabul ederim)
4) ve son olarak bu forumun açılış amacının okurları bir araya getirmek olduğunu kabul ediyorum ve forumun açılış amacınada ulaştığınızı düşünüyorum. ama her zaman bir adım ötesini ister bazı insanlar sizde bunu kabul edin biz bu forumda bazı isteklerde bulunurken yıpratıcı olduysak ben bütün arkadaşlarım ve kendi adıma sizden özür diliyorum. ben isteklerimi sıraladım artık bu konu hakkında daha fazla msj yazıp msj kalabalıklığı yaratmıycam.

Herkese İyi Çalışmalar.

lazrailefsanesi
06-04-2005, 01:19   |  #105  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj
alıntı:
Gönderen : shehsuvar

bencede yıldızlar geri gelsin . ayrıca üyenin siteye katılım tarihi ,bundan önce en son n zaman giriş yapmış, siteye giriş sayısı vs . gibi şeyler olsun . bence bu tür bilgiler üyeleri tanımak açısından gerekli . kimisi bir kere uğrayıp reklamını yapıp gidiyor , kimiside hergün buraya girip yardım istiyor/yardım ediyor . aradaki fark belli olmalı bence .saygılar

Katılıyorum bunların olması gerek bencede.Birde sikayet butonu yerine baska bir fikrim var.Bu forumda üyeler hepimizin bildigi gibi 3 gurup.
Yeni üye,üye,katılımcı üye.Katılımcı üye olan arkadaslarımız bu foruma baglılıgını kanıtlamıs insanlar bunda hem fikiriz sanırım.
1)Benim önerim Katılımcı üye olan arkadaslara konu kilitleme yetkisi tanınsın.Bunu yaparken sebebinide belirtsin yada su su sartlarda kilitleyebilir seklinde bir kural olsun.Sebep mantıklı gelmezse konusu kilitlenen arkadas o zaman site yöneticisine konunun tekrar acılmasını talep etme hakkı verilsin.Böylece hem site yöneticilerin işleri kolaylasır.hemde forum daha saglıklı olur.Önceki sayflarda herkesin sikayet ettigi reklam eski konu güncelleme sorunlarınada çözüm gelmis olur.
2)Forumda konu baslıkları altında sabit konular olsun.Ayrıca bi konuyu sabit olabilmesi icin kullanıcılara oy verme yetkisi verilebilir mesala.Demek istedigime örnek olarak mesala donanım->anakart sabit baslık olarak sık karsılasılan anakart sorunları,anakart alırken nelere dikkat edilmeli,Chip'in anakart tavsiyesi  olabilir.
3)Forumda chat bence kötü olur.Sonucta cogu insan baslık acma yerine chat bölümüne soyle soyle oluyo acil yardım diye iki de bir yazıp duracak.Bunun olma ihtimali var.O yüzden chat olacaksa bundan sorumlu OP larında olması gerekecek.Boyle olursa gercekten güzel olurdu ama.
4)Kendimde dahil olmak üzere bazen yanlıs yere baslık acabiliyoruz.Bunun kimin yapcagını bilmiyorum ama konu baslıgını dogru yere birileri tasımalı.

Saygılarımla.

lazrailefsanesi
27-05-2005, 07:48   |  #106  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Şimdi burayı gene güncelledim diye arkadaslar kızacak ama ne yapiyim yeride bura.Bi istegim var chip 'den.Bir konu actıgımda konuyla ilgili bir cevap yazıldıgında mail ile haberdar olmak istiyom,ayrıca
ilgimi ceken bir konuda da aynı seyin olmasını istiyom.Chipim beni maile bogsun istiyom.İstiyomda istiyom ama kendim icin istiyorsam namerdim Uykulu

Raziel
27-05-2005, 08:36   |  #107  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

kimsenin sana kızdığı yok

lazrailefsanesi
27-05-2005, 08:52   |  #108  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Yaw zaten sakasına dedim.Yazma sebebim bazen forum boyle iyi kurcalamayın fazla seklinde yarı ciddi yarı saka yazılar oluyor ondan.Ne dedigimden birsey anlamayan önceki sayfaya baksın Göz kırpma

Kapalı Hesap (8034)
13-08-2005, 18:16   |  #109  
Kapalı Hesap
237 mesaj

arkadaşlar bence yeni üye,üye,katılımcı üye ye benzer başka bir ünvanlar konulabilir mesela level forumunda var

theironman
13-08-2005, 18:32   |  #110  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

level forumunun formatı biraz farklı yalnız, buraya uygularlar mı bilemiyorum.

Kapalı Hesap (8034)
14-08-2005, 14:45   |  #111  
Kapalı Hesap
237 mesaj

bence avatar olarak başka bir şey yapılabilir ben başka bir forumda görmüştüm (ad vermek istemiyorum) adamlar 64X64 pikseliden daha büyük olmayan  dosya boyutu ise 20 KB tı geçmeyen resim koyulabiliyor bence buna benzer bir şey olsa daha iyi olabilir

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (1) ~ 14 Ağustos 2005 14:46
shadycolossus
04-09-2005, 09:01   |  #112  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

Ewet bu olabilir ben istemezmiyim şu aşağıdakı "Gold Colossus" photomu atavar kulanayım??

yesillili
13-09-2005, 07:10   |  #113  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

64*64 ü bilmeme ama 20K bence çok. standart php forumlarında bile bu 6-8K aralığında.

OBA
28-11-2005, 22:45   |  #114  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

Hepiniz genelde avatar gibi konulara takıldınız ama gözden kaçırdığınız başka konularda var. örneğin chip in içeriğini abonelere online olarakta sunsalar fena mı olur  ( İnternette yeni sayılarının dağıtılmasından korkuyorlarsa bari eski sayıları koysunlar )  Örneğin bilim teknik dergisi bunu yapıyor. hatta sadece online aboneliği bile mevcut. basım ve dağıtım masrafı olmadığı için daha az para ödeniyor.
Buna ilaveten online içerik aramada konulsun. Kelime girildiğinde hangi sayının hangi sayfasında geçtiği yazsın. Ve bu özelliği yeni sayılar içinde yapabilirler. Böylece insanlar ihtiyaç duyup yeni sayıyı almayı düşünebilirler. Bu konu hakkında chip dergisinden yetkili birisinin cevabını bekliyorum

OBA
30-11-2005, 11:29   |  #115  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

chip dergisinden bir yetkilinin cevabını istemiştim yazımı okuyan yok mu????

theironman
06-12-2005, 09:55   |  #116  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

emin ol vardır; zamanı gelince (4-5 ay sonra da olabilir) yanıt alabilirsin sanırım; sen arada bir konuyu güncelle, sonra unutulmasın ;)

AdminAbi
22-01-2006, 05:54   |  #117  
Yıllanmış Üye
156 mesaj

Anladığım kadarıyla chip dergisi forumla pek ilgilenmiyor. Genel ilgi doğal olarak dergi yayını uzerin ama en azından gunumuz sartlarında foruma zaman ayırmaları gerektigi kanısındayım.Ulke capında en iyi dergi diyebileceğimiz bir dergi neden bir pc forum siteleri kadar basarılı değil ??? Eğer kendileri zaman ayıramıyorlarsa bu işlere zaman ayırabilen bi kaç kişiye yöneticilik versinler bu kişilerde forumu şaha kaldırsın dimi. bence artık devir forum devri ve anlamadığım bir noktada neden ısrarla windows sunucu kullandıklarıdır ??? illa bu forum içinde birilerinin programlarınımı kullanmak gerekiyor ??? (ne demek istediğimi anlayan anladı) yoksa linux güvensizmi. ben sahsen asp formatı gormeyi sevmiyorum....