ODAK KONUSU: CHIP'TE GÖRMEK İSTEDİKLERİNİZ

TuncaBozkurt
04-07-2006, 18:10   |  #101  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj
SilencE
ELEŞTİRİ: Forum gerçekten de kontrolden çıkmak üzere.

ÖNERİ:Moderatörler ya da operatörler atanarak problem çözülebilir.Maddi sıkıntı oluşturacaksa eminim burdaki pekçok kullanıcı bunu gönüllü yapabilir.

çok geç oldu cevap vermek için ama bu konu bildiğim kadarıyla chip dergisinde görmek istediklerimiz.forum veya chip online da değil ki.

SimuLate
26-08-2006, 11:16   |  #102  
Taze Üye
6 mesaj

seLam ArkadaşLar

Öneri : iRc Hakkında da Bİlgi Vermenizi öneririm ArkadaşLar. Bir bölüm Açtım Zaten irc iLe ilgili  orda da dediğim gbi irc nin kurulumu koLayLıkLarı vs. vs. aNLatırsanız bence cok iyi oLur

mazot
07-09-2006, 01:19   |  #103  
Yıllanmış Üye
116 mesaj

güncel donanım performansları örnk 7900 ler hala chıp top 10 da yok.donanım donanım donanımmm...

turabk1989
01-10-2006, 21:10   |  #104  
Yeni Üye
29 mesaj

ELEŞTİRİ: İnşallah bu mesaj'ı herkes okur ve dikkate alır.Öncelikle Eylül ayı derginiz çok mu çok hoşuma gitti.İlk defa bu dergiyi alırken bu kadar heyecanlandım.Özelliklede "Web Tasarım" eki çok hoşuma gitti...

ÖNERİ:
Fakat CHIP çalışanlarından bir kaç istağim var.
İlk olarak bu tür Web Tasarım derslerinin devamının gelmesini rica ediyorum.Bunun dışında JavaScript,ASP,PHP,Java,XML vs. gibi web programlama dillerininde derslerinin ve eklerinin verilmesini rica ediyorum.Şu anda 17 yaşındayım ve bilgisayarlada ilgileniyorum.Eğer önerimi dikkate de alırsanız memnun olurum.

Bu arada dergiden oyun bölümünün kaldırılmasını isteyen arkadaşlarada bir çift sözüm var.Her ne kadar programlamaylada ilgileniyorsam oyunlar ilede ilgileniyorum.Bu nedenlede dergiden oyun bölümünün kaldırılmasına karşı çıkıyorum.Tamam Linux gibi açık kaynak kodlu işletim sistemlerine yer verilmesini bende çok isterim ama oyunda olsa daha güzel olur.

CHIP ve CHIP çalışanlarına daimi başarılar dilerim.Hoşça kalın sağlıcakla kalın...

cabinmen
13-10-2006, 10:23   |  #105  
Taze Üye
2 mesaj

slmlar chip derginizi her ay takip eden birisi olarak sizden bir ricam olucak.derginize harici donanımların (projeksiyon cihazı,printer,kamera vb.) bilgisayara takılması,çıkabilecek sorunlar ve çözüm önerileri içeren bir yazı yazmanızı istiyorum.
chip ekibine yayın hayatında başarılar dilerim...

Baracuda76
07-11-2006, 15:45   |  #106  
Taze Üye
3 mesaj

MP3 Playerlarla ilgili bir inceleme yapılabilir.

teocan94
10-11-2006, 15:49   |  #107  
Yeni Üye
45 mesaj

evet astegon  chipte ki sorun ların %90'na deyinmişsin sana çoğunda katılıyorum

engincan
01-12-2006, 00:29   |  #108  
Üye
77 mesaj

abi dergiyi her ay alıyom mis gibi kuse kagıda basılı arada bir fırt çekiyorum, arkadas baskı kalitesini begenmiyormus, biz fazlamı tozpembe bakıyoruz bilmem, bende dergi çıksında okuyalım diye bekliyorum her ay :)
Reklamlar konusunda katılyorum zırt diye bir konuyu okurken reklam sayfası çıkıyor fakat reklamları ardı ardına derginin bir bölümüze sıkştırmak da olmaz heralde yoksa okuyucu derginin o kısmına hiç bakmaz geçer, dergileri de ayakta tutan reklamlardır diye biliyorum okuyuculardan sonra :) ama genel olarak yukarıda yazılan eleştiriler hiç aklıma gelmeyen şeylerle dolu tebrik ederim..

engincan
01-12-2006, 00:34   |  #109  
Üye
77 mesaj

arkadaslar yukarıdaki mesajımın hiçbir ilgisi yoktur yukarıdaki forumla oyleki, ben forumun ilk mesajını okumusum ki bu da taa 2005 yılında yazılmıs, meger 11 sayfa ayzı geçmiş o küprünün altından :) pardon diyorum tekrar

engincan
01-12-2006, 00:37   |  #110  
Üye
77 mesaj

Dergimizin bundan sonraki sayılarında power sub çeşitleri ve türü hakkında bilgi verilebilinir.

naybd
24-12-2006, 15:52   |  #111  
Yeni Üye
34 mesaj

bence programcılıkla ilgili biraz daha sayfa olmalı mesela yaralı kodlar veya siteler olmalı[delphi.net ,jaca...]birde internetten sorulan sorulara dergide bir bilene sor gibi bi bilüm ile cevep verilmeli..tabi bubenim kendi görüşüm..ayrıca yazılarda yaratmak gibi kelimeler yerine tasarlama meydan açıkartma gibi kelimeler seçilmeli  tabi bu benim şahsi görüşüm...

gabemeclogan
27-01-2007, 00:02   |  #112  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
naybd
bence programcılıkla ilgili biraz daha sayfa olmalı mesela yaralı kodlar veya siteler olmalı[delphi.net ,jaca...]birde internetten sorulan sorulara dergide bir bilene sor gibi bi bilüm ile cevep verilmeli..tabi bubenim kendi görüşüm..ayrıca yazılarda yaratmak gibi kelimeler yerine tasarlama meydan açıkartma gibi kelimeler seçilmeli  tabi bu benim şahsi görüşüm...
Arkadaşa katılıyorum. Kendimizimi geliştireceğimiz yazılım bilgilerine ihtiyacımız var. Mesela Yazılım editleme, Türkçeleştirme, gibi vb. konulara yer verilebilir.

calledman
28-01-2007, 09:57   |  #113  
Üye
81 mesaj

Herkese Selamlar,
Chip güzel bir dergi ancak bazı eksikleri de yok değil.

Eleştiri:2000,2001 yıllarında dergi çok daha zengindi,hem sayfa sayısı hemde kağıt kalitesi.şimdi sayfalar incecik ve az.

Öneri:Sayfa sayısını arttırabilirsiniz.

Eleştiri:Dikkat ediyorumda bazen tüm bilgisayar dergileri aynı konuları aşşa yukarı aynı zamanda ele alıyor ve buda baya bi sıkıcı oluyor.

Öneri:Farklı olup farklı olmanın tadına varabilirsiniz.

şimdilik bu kadar ,kolay gelsin

t_s
17-02-2007, 17:54   |  #114  
Üye
56 mesaj

arkadaslar eskiden TOP 10 da LCD monitörler vardı simdi nedem yok anlamadım.???yeniden eklenirse sevinirim

Arsen
27-02-2007, 05:12   |  #115  
Yeni Üye
26 mesaj

Rica : Mümkünse Linux programlarını biraz daha fazla verebilirseniz memnun oluruz. Müzik, Grafik, Tasarım, Video, Foto, .... gibi. Saygılar.

onuracar1979
09-03-2007, 20:16   |  #116  
Taze Üye
9 mesaj

bende 1998 yılından beri alıyorum dedigin gibi zamanında cok iyi bir dergi iken simdi diger dergilerin gerisinde veya aynı seviyede kaldı

dergi tasarımının ve içerigini yenilenmesi lazım diye dusunuyorum

Son Düzenleme: onuracar1979 ~ 09 Mart 2007 20:19
sonsuzum
27-03-2007, 16:33   |  #117  
Taze Üye
19 mesaj

dergi içeriği olarak az konuya yer veriliyor daha cok konuyu ele albilirsiniz

mgköylüoğlu
04-04-2007, 13:11   |  #118  
Yeni Üye
45 mesaj

Bence dergide öncelikle onur arkadaşın dediği gibi tasarım yenilenmeli. Bu göze hitap eden bir konu olduğu için öncelikli diyorum. Mesela renk kalıbının dışına çıkılmalı artık. Yazı formatı değiştirilmeli. Ne bileyim işte daha buna benzer bir çok küçük ama etkili şeyler var. İki sayfa okuyunca üçüncüsü okumuş gibi oluyorum. Dergiyi mahkeme kararı gibi okumayalım değilmi.. :)  Çekici olmak gerek.

Sonra içerik geliyor tabiki. Şu anki durumun kötü olduğunu söylemem pek doğru olmaz ama diğer gergilerden de faklı değil açıkçası. Fark koymamız lazım. Yeni bir işletim sistemi çıkar tüm dergiler kapak yapmış, yeni işlemci çıkar tüm dergiler en iyi uyum sağlayan donanım bizde der. Ya herkes bir aynı topa vurmaya çalışmasın. Tamam bunlardan da geri kalmayalım ama varımız yoğumuz da bu olmasın. Aylardır vista başlıklarının arasında boğulmak zorunda bıraktınız bizleri.

Biraz gündemi chip oluştursun. Aynı şeyleri okuyup aynı reklam resimlerine bakıp çimiz sıkılmasın. Artık şu zincirleri kıralım.

Bu dergi okuruyla hayatta kalacak bir dergiyse okuyucusuna verdiği değeri alenen göstermeli. Okuyucu bunu görmek ister. Herhangi bir sorun karşısında okur sizden yardım bekliyor ama hizmet sıfır. İş yoğunluğundan herkesle ilgilenemiyoruz derseniz buna herkes çok kızar. Eğer öyleyse personel sayınızı artırmalısınız.

Bir de yazılarınızda bazen çok üstü kapalı anlatım yapıyorsunuz. Hepsinden bir kaşık alacağımıza çeşit az olsun ama doyurucu olsun isteriz. Bir yazılım veya donanım hakkında yazarken profesyonellere anlatır gibi değil de öğretmenin öğrencisine anlatır gibi yazın bence. Aksi halde kafa karıştırmaktan başka bişey yapmazsınız.

Biraz fazla acımasız konuşmuş olabilrim ama daha iyi olması için söylüyorum bunları. Çünkü ben yıllardır bu dergiyi takip ediyorum ve etmek istiyorum. Bu yüzden ben ve tüm okurları bu ayrıcalığı yaşasın istiyorum.

bademgoz
15-04-2007, 14:30   |  #119  
bademgoz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
352 mesaj

chıp dergisinin pardus konusunda yardımlarını esirgememesini diliyorum.ıso formatında pardüs iyi olmuş tebrikler.

obscurhomme
17-04-2007, 19:05   |  #120  
Taze Üye
5 mesaj

dün CHIP dergisiyle ilgili olumsuz yönde ama hiçbir hakaret veya kırıcı bir söz içermeyen gayet saygı çerçevesi içerisinde bir yorum yapmıştım.yorumumun konusu CHIP dergisinin DVD sinin çalışmaması ve ben bunu CHIP e bildirdiğimde hiçbirşekilde olumlu veya olumsuz bir cevap gelmemesiydi.CHIP in bu ilgisiz tavrını kınamıştım.fakat bugün dün açtığım konuya bir cevap gelmiş mi diye baktığımda şok oldum.CHIP ilgisiz olmasıyla birlikte kullanıcılarının gayet saygılı olan ama olumsuz yorumlarını sildiğini gördüm.müşteri anlayışı denen şey bu olmasa gerek.bir firma kullanıcılarının olumlu veya olumsuz yorumlarını eleştirilerini kendini iyileştirmek açısından değerlendirmesi ve bu konuya çözüm getirmeyi kendine görev olarak bilmelidir

Zülfikar
19-04-2007, 09:43   |  #121  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Arkadaşım netten mi chip dergisine başvurdun bilmiyorum ama iletişim formu kısmında şöyle bir yazı var;

"Aylık 5 binden fazla e-posta trafiğimizden dolayı, eğer e-postanıza yanıt veremezsek, şimdiden özür dileriz; fikirleriniz, önerileriniz ve eleştirileriniz bizim için önemli ve her birinin okunduğuna emin olabilirsiniz "

gözden kaçmış olabilir,senin-benim gibi yüzlerce insanın oraya yazdığını düşünürsek o yüzden tekrar yazı yaz.Tekrar talepte bulun bişey kaybetmezsin bence Göz kırpma

Son Düzenleme: Zülfikar ~ 19 Nisan 2007 09:45
naybd
07-06-2007, 11:55   |  #122  
Yeni Üye
34 mesaj

ÖNER.:::
:::::.YÖNETİCELERİN DİKKATİNE.:::::
SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BU PARDUS'ÜN KODLARINI NASIL AÇIP ANLICAZ BUNU AÇMANIN KOLAY Bİ YÖNTEMİ YOK MU YADA SAĞTUŞ KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE GİBİ V.B KOLAY Bİ YÖNTEMİ YOK MU?HERKEZ BUNU SORUYOR ZATEN CHİP DERGİSİNDENDE İSTEĞİMİZ BİDAHAKİ SAYIDA BUNU ANLATSIN...BİRDE PARDUS'UN SON SÜRÜMÜ VE EKLENTİLERİNİ Bİ DVD HALİNDE VERİRSE ÇOK SEVİNİRİZ...BİR ÖNCEKİ CD ÇALIŞMADI VE  KİMSEYEDE ULAŞAMADIM..DENEMEDİĞİM TK YÖMTEM TELEFON ETMEK ONUDA YAPMAK İSTEMEDEİM İNŞALLAH BİDAHAKİ SAYIDA DVD VERİRİLER...