ODAK KONUSU: CHIP'TE GÖRMEK İSTEDİKLERİNİZ

nazmicanberk
22-02-2006, 00:35   |  #76  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
83 mesaj

bence derginizde windowsa yer ayırdığınız kadar machintosha da yer vermelisiniz türkiyede çoğu kesim machintosh diye birşeyin varlığınından bile habersiz
          ::: şimdiden çok teşekkürler ::::

bhusoy
22-02-2006, 00:36   |  #77  
Taze Üye
3 mesaj

Pocket Pc testi yapacak mısınız? Umarım en kısa zamanda bu konuda aydınlatıcı bilgilerinize ulaşabiliriz. Ayrıca elektronik hobi adına yapacak olduğunuz herhangi bir çalışma planı var mı gelecek sayılarınız için, bu konuda sizi takip ederek bilgilenmek isterim. Teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

Ramonnox
28-02-2006, 12:17   |  #78  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

Camtasia Studio 3 ile kaspersky antivirüs programının kurulumunu basit ama güzel bi dille anlatmışsınız bu örnekleri çoğaltarak yayımlamanız çok çok faydalı olacağı kanısındayım. Örneğin regedit msconfig ayarlarını göstererek bir çok kullanıcının performansını artırmak, faydalı olduğunu düşündüğünüz fotoğraf , video web tasarımı vb programların kurulması işleyişi hakkında kısa bilgiler en azından o konuya karşı ilgisinin artması ve teşvik açısında yararlı olacağı kanısındayım. Atı alan üsküdarı geçmiş biz millet olarak o anakrt mı iyi bu işlemci daha hızlı diye uğraşırken hindistan çatır çatır program yazıyor. Bence burada size ciddi görevler düşüyor yoksa 10 tane hd film fragmanı vererek 6 gb dvd + 2 cd vermeniz içerik olarak beni hiçte tatmin etmiyor.

Banned
09-03-2006, 22:41   |  #79  
Banlandı
19 mesaj

merhaba.Mümkünse, ben dergide internal hardisklerin, external (taşınabilir) harddiske nasıl çevrileceğinin resimli veya videolu anlatışının yayınlanmasını isteyecektim. TEŞEKKÜRLER...

electro7
10-03-2006, 22:36   |  #80  
Taze Üye
1 mesaj

Her ay en iyi ekran kartı, monitör, hard disk vb. ürünlerin en iyi 10 tanesini yazıyorsunuz birde en iyi işlemcileri yayınlarsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

trgevent
11-03-2006, 00:18   |  #81  
Taze Üye
3 mesaj

Benimde bir fikrim var ve değerlendirmek yada değerlendirmemek size kalmış bir olay.Siz dergi işiyle uğraşıyorsunuz,derginizi takip eden yüzlerce belkide binlerce insan var.Bunların herbirinin ilgi alanı ve beklentileri farklıdır.Biri web tasarımı ile ilgilenir,diğeri interneti veya bilgisayarı yeni kullanmaya başlamıştır bir diğeride program yazmakla meşguldur.Bunların hangisini hangi beklentisini karşıyacaksınız-karşılayabileceksiniz.Derginizdeki sayfa sayısı zaten belli kaldı ki birde reklamlara yer ayırmak durumundasınız.Belki şöyle birşey yapılabilir,dergide yazan arkadaşlar bu sitede kendi alanlarıyla ilgili bölümler açabilir,tavsiye alabilir,anketler düzenleyebilirler.Birde derginizde yer almak üzere,okurlar tarafından size gönderilen en iyi 10 haberi(örnek bir rakam) gönderen okuyucuya birer adet o ayın dergisi hediye edilebilir.Birde güncel gelişmeler konusuna ağırlık verip detaylar hakkında bir yönlendirici konumuna geçmenizin(detaylar hakkında gerekli internet adreslerinin verilmesi yoluyla) daha sağlıklı olacağı kanısındayım.İyi çalışmalar dilerim.

Ramonnox
13-03-2006, 10:12   |  #82  
Yıllanmış Üye
112 mesaj
trgevent
Benimde bir fikrim var ve değerlendirmek yada değerlendirmemek size kalmış bir olay.Siz dergi işiyle uğraşıyorsunuz,derginizi takip eden yüzlerce belkide binlerce insan var.Bunların herbirinin ilgi alanı ve beklentileri farklıdır.Biri web tasarımı ile ilgilenir,diğeri interneti veya bilgisayarı yeni kullanmaya başlamıştır bir diğeride program yazmakla meşguldur.Bunların hangisini hangi beklentisini karşıyacaksınız-karşılayabileceksiniz.Derginizdeki sayfa sayısı zaten belli kaldı ki birde reklamlara yer ayırmak durumundasınız.

Derginin sayfalarının yetersizliği ve ilgi alanlarının fazlalılığı  konusunda üzülme 11 YTL verdin mi paşalar gibi özel sayıyı kapıyorsun orda bol bol anlatıyorlar sana

selcukucar55
18-03-2006, 01:23   |  #83  
Yeni Üye
21 mesaj

eleştiri:Özel sayılarda anlatılanların hepsi yüzelsell
Öneri:Bunlar giderilmeli bence

nzax_m
18-03-2006, 01:43   |  #84  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Merhaba,ben dergide raid 1-0 nasıl yapılır adım adım ve risimli olarak dergide verilmesini istiyorum.Ayrıca buna benzer birçok donanımın nasıl takılıp tanıtıldığının da dergide önümüzdeki sayılarda yayınlanmasını istiyorum.Diyeceksiniz belki çok sey istiyorsun ama hayır! ben CHİP dergisini 9 yıldır aralıksız alıyorum ve biraz hatırım olduğunu düşünüyorum.Umarım benim sesimi duyarlar ve beni kırmazlar.Umarım!

Gökhun Sungurtekin
20-03-2006, 20:13   |  #85  
CHIP Editör
136 mesaj

Katkılarınız için teşekkürler. Buraya yazdıklarınızı sürekli takip edip mümkün olan istekleri hayata geçiriyoruz. Lütfen yazmaya devam edin...

_su_
27-03-2006, 19:57   |  #86  
Taze Üye
4 mesaj

Benim şikayetim ise Chip dergilerinin dilinin ağır olduğu konusunda.Gerçekten de çok ağır bir dil kullanılıyor.Ve her defasında okudukça bu dilin bana daha anlaşılır geleceğini umarak alıyorum dergileri fakat ne yazık ki sonuç hüsran oluyor!Birde bakmışım ki daha dergiyi doğru düzgün incelemeden sıkılıp bi kenara bırakmışım. Maksat insanlara gerçekten birşeyler öğretmekse yöntem bu şekilde olmamalı diye düşünüyorum.Ve bu konuda sadece benim değil birçok arkadaşımın da sıkıntısı olduğu düşüncesindeyim.Tamam bilgisayar terimlerini öğrenme adına yararlı bir yaklaşım olabilir ama bir kenara bıraktığım dergiden ne yazık ki tek bir terim dahi öğrenemem! Bu konuda nasıl bir düzenleme yapılabilir bilmiyorum. Hatta belki bu şikayetime şikayet eden de olacaktır!Ama unutmayalım ki bir derginin başarılı olması sadece bir kesime değil halkın geneline hitap etmesine bağlıdır.

CU_GS7
27-03-2006, 21:07   |  #87  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Öğretmenim kendinizce haklı olabilrsiniz..

Ancak bazı konular oluyor ki orada da hiç detaya inilmemiş,çok yüzeysel kalmış..
Bu şekilde şikayet eden okuyucular da çok fazla..

İnsanlara yaranmak zor gerçekten..
Eminim CHIP bu 2 arada bir denge bulmaya çalışıyordur..

Cem Şancı
09-04-2006, 18:27   |  #88  
Cem Şancı avatarı
CHIP Editör
35 mesaj

Dilimizi olabildiğince sade tutmaya, yabancı terimleri türkçe karşılıkları ile kullanmaya, teknolojiyi anlaşılır şekilde anlatmaya çalışıyoruz ancak en azından kendi adıma bundan sonra daha da dikkatli yazmaya çalışacağımı söyleyebilirim.

ayrıca, mobil, kablosuz veri iletişimi hakkında yazılar okumak isteyen okurlarımızın düşüncelerini merak ediyorum. hangi detaylara odaklanmamızı isterler. cep telefonları, cep bilgisayarları, bağlantı türleri, 802,11x karşılaştırmaları, uydu yardımıyla yön bulma (GPS), EDGE, GPRS...

ilgi alanalarınızı belirtirseniz o konular üzerine daha fazla eğilebiliriz.

CU_GS7
09-04-2006, 18:48   |  #89  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Ben Türkiye`de "GPS" üzerine yoğunlaşmanızı bekliyorum daha fazla..
GPRS ve EDGE biliniyor yine de az çok..
Cep telefonu testleri için de sadece en yenilerden bahsedilse yeterli bence..

muammerturkmen
12-04-2006, 14:06   |  #90  
Yıllanmış Üye
359 mesaj

Reklam sayısı çok fazla %50 ve fazla birazdaha az reklam daha çok opensourge işletim sistemleri ve programlar verdiğiniz chipos'un kurulumsuz versiyonunuda bir dahaki sayıda görmek isteriz saygılarımla...

yas
13-04-2006, 13:30   |  #91  
Yıllanmış Üye
592 mesaj
_su_
Benim şikayetim ise Chip dergilerinin dilinin ağır olduğu konusunda.Gerçekten de çok ağır bir dil kullanılıyor.Ve her defasında okudukça bu dilin bana daha anlaşılır geleceğini umarak alıyorum dergileri fakat ne yazık ki sonuç hüsran oluyor!Birde bakmışım ki daha dergiyi doğru düzgün incelemeden sıkılıp bi kenara bırakmışım. Maksat insanlara gerçekten birşeyler öğretmekse yöntem bu şekilde olmamalı diye düşünüyorum.Ve bu konuda sadece benim değil birçok arkadaşımın da sıkıntısı olduğu düşüncesindeyim.Tamam bilgisayar terimlerini öğrenme adına yararlı bir yaklaşım olabilir ama bir kenara bıraktığım dergiden ne yazık ki tek bir terim dahi öğrenemem! Bu konuda nasıl bir düzenleme yapılabilir bilmiyorum. Hatta belki bu şikayetime şikayet eden de olacaktır!Ama unutmayalım ki bir derginin başarılı olması sadece bir kesime değil halkın geneline hitap etmesine bağlıdır.
Öğretmenim,

"_su_" şimdiye kadar karşılaştığım en güzel nick :)

Mdg
15-04-2006, 04:17   |  #92  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Öneri : Derginin  Belli Bir Kısmı Daha Profesyonel alanlara ve Profesyonel Okuyuculara ayrılabilir. yazılarınızı  hep amatörlerin anlayabileceği şekilde basitleştiriyorsunuz
ancak birazda  üst seviye okuyucuları düşünüp  daha derin daha  uzmanlık ve altyapı gerektiren yazılar yazabilirsiniz.
örneğin soğutma  uygulamalarında iletkenlerin stabilitesi ve ısı iletiminin ileri prensipleri gibi.
Ayrıca Profesyonel Networking üzerine pek birşey göremiyoz N.A.S.  yada S.A.N.  gibi

Banned
15-04-2006, 17:02   |  #93  
Banlandı
37 mesaj

Bende biraz Linux a ağırlık vermenizi istiyorum.Önceden Workshop ekleriyle az biraz Linux tan bahsediyordunuz ama şimdi o da yok.Bu ay dergide topu topu 1 sayfa Linux makalesi vardı.
Bu arada yeri gelmişken Workshop eklerinide kestiniz.Çok güzel şeyler yazıyodu o eklerde ama artık vermiyorsunuz.Nedenini sorsam ayıp etmiş olurmuyum?
Ben bu arada Windows kullanıyorum ama Linuxa geçmek istiyorum.Ama Windowstan Linuxa geçenler arasında çok sorunlar yaşayanları görüyorum nette ve bu beni korkutuyor ve elim bir türlü Linuxu yüklemeye gitmiyor.O neden le benim gibi Linuxa geçmek isteyipte korkan arkadaşlara rehber niteliğinde bir ek çıkarmanızı istesem (Workshop ekleri gibi) çok şeymi istemiş olurum?
Çalışmalarınızda başarılar...

Gökhun Sungurtekin
19-04-2006, 23:21   |  #94  
CHIP Editör
136 mesaj

Linux tabanlı bir "CHIP İşletim Sistemi" vermiş olmamız herhalde sizi biraz tatmin etmiştir bu ay. Önümüzdeki aylarda da Linux yazıları olacak.
Workshop'ta yayınladığımız tarzdaki yazıları dergi içerisine kaydırdık. Örneğin geçtiğimiz aylarda 'profesyonellere web uygulamaları' konulu bir serimiz olmuştu hatırlarsanız. Yeni başlayanlar için bir web kursu ise halen devam ediyor.

MOBILITY-RODEON
03-05-2006, 22:27   |  #95  
Taze Üye
15 mesaj

derginizde sürekli devam eden bir nostaji köseniz olsun isterim 80 li ve 90 lı yılara ait donanımları parogramları ve oyunları ele alan bir köşe bence herkesin ilgisini çeker

geo
16-05-2006, 01:20   |  #96  
Yeni Üye
43 mesaj

derginin dilinin ağır olması bence zorunluluk. zaten ara sıra bu konu geçiyor ve dergi yönetimi zorlananlar için kardeş dergileri tavsiye ediyorlar.(yeni kullanıcıları hedef alan dergileri..)

eğer bu yazıyı 5-6 ay önce yazacak olsaydım dergi monotonlaştı diyebilirdim. ama şimdi çok güzel. özellikle Tuğbek Ölek'in AMD'nin fabrikasına yapmış olduğu geziyi anlatan yazısı çok güzeldi. bu gibi yazıların devamını bekleriz. mesela intel'de işler nasıl gidiyor. orayada gidip kıyaslamaya gitse çok güzel olur. yazılım devleride sıra da.. microsoft, adobe vs..

suslu_2005
01-06-2006, 18:20   |  #97  
Taze Üye
18 mesaj

Norton Internet Security 2006 TÜRKÇE
Kaspersky Internet Security 2006 TÜRKÇE
Programlarını Temmuz ayı derginize koyar mısınız?

nukanta
01-06-2006, 21:48   |  #98  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

kavga çıkartmaya ne kadar meraklısın raziel ?

gabemeclogan
10-06-2006, 18:15   |  #99  
Yıllanmış Üye
197 mesaj

Emulatör Programlar hakkında bilgi ve Emulatör Programları chip dergisinde görmek güzel olurdu.

googol
15-06-2006, 23:42   |  #100  
Yeni Üye
24 mesaj

bence herşey güzel.4 dörtlük ancak tek sıkıntımız her sayfa arasına konan reklamlar.bu reklamları gördükçe her sayfada okuduğumuz yazıyada konsantre olamıyoruz.bence reklam çok fazla tek eksiği bu bence yoksa içerik perfect...