ödevimiz için yardım edermisiniz?windows 8 mi ...?

ayga
10-10-2013, 23:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba değerli büyüklerimiz,biz 6.sınıfa giden iki öğrenciyiz. bilişim öğretmenimizin verdiği ödev için bir konu başlığı açmamız istendi.bilgisayarlar ile ilgili.Bizde,siz büyüklerimize sormak isteriz. Sizce bilgisayarınızda Windows 8 mi daha kullanışlı Windows 7 mi? SAYGILAR

ultimate_ms
10-10-2013, 23:46   |  #2  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

Windows 8 performansı Windows 7 ye göre daha iyidir. Metro ara yüzü dokunmatik ekranlar için tasarlanmışsa da alıştıktan sonra eski ara yüze göre daha iyi kullandığınızı fark edeceksiniz . Windows 8 en güzel özelliklerinden birisi online işletim sistemi olmasıdır. Onlinedan kastım bütün ayarlarınızın internet üzerinden senkronizasyonu olması. Elinizde Windows 8 yok ise Windows 8.1 betasını kurmanızı tavsiye ederim.

ultimate_ms bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
feanorking
11-10-2013, 00:21   |  #3  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj
Alıntı: ultimate_ms  
Windows 8 performansı Windows 7 ye göre daha iyidir. Metro ara yüzü dokunmatik ekranlar için tasarlanmışsa da alıştıktan sonra eski ara yüze göre daha iyi kullandığınızı fark edeceksiniz . Windows 8 en güzel özelliklerinden birisi online işletim sistemi olmasıdır. Onlinedan kastım bütün ayarlarınızın internet üzerinden senkronizasyonu olması. Elinizde Windows 8 yok ise Windows 8.1 betasını kurmanızı tavsiye ederim.
Aynen katılıyorum ve şunu eklemek istiyorum. Windowsunuz yavaşladı artık format zamanı geldiğini düşünüyorsunuz. Format atmadan sanki bir mobil cihaz edasıyla fabrika ayarlarına döndürebiliyorsunuz. yani ilk kurduğunuz hale getirebiliyorsunuz ya da dosyaları saklayıp bütün programları ayarları vs sıfırlayabiliyorsunuz.

feanorking bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
11-10-2013, 12:36   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Güncelliğe ayak uydurmak şart bu yüzden en günceli daha iyidir. Yeni özellikler ve daha hızlı bir işletim sistemi her zaman daha iyidir. Dolayısıyla Windows 8 veya Windows 8.1'e geçilmesi tavsiye edilir. Tablet ve telefonlarda da kullanılmasından dolayı birbirleri ile uyumlu şekilde çalışma olanağı sağlar. Windows Enterpise ile gelen Windows to go ile Çalışma ortamınızı taşımak daha kolay. Bitlocker ve bir çok sanallaştırma ile hız alanında işlerinizi daha kolay yapmış olursunuz. Daha saymadığım bir sürü özellik ile işlerinizi kolaylaştırmış olacaksınız.

ultimate_ms
12-10-2013, 00:34   |  #5  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

Windows 8.1 çok stabil yani 7 senelik bir bilgisayarımın (başka da yok zaten :D ) bu kadar performans göstereceği aklıma gelmez. :D gelen geçen 2 3 senelik diyor :D

murat5038
12-10-2013, 15:24   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Benim bilgisayar 8 senelik 9. seneye girecek :) Win 8.1 kullanıyorum rahatlıkla. Sistemim profilde mevcut :)

Kapalı Hesap (153334)
12-10-2013, 18:09   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Bende windows 8 kullanıyorum ısı sorunu hariç çok memnunum.Benim için xp den bir farkı yok.(en sevdigim işletim sistemi xpve linuxdur)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (258997) ~ 12 Ekim 2013 18:10
padisah
12-10-2013, 19:01   |  #8  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Şu an Windows 8 kullanıyorum ilk başta kullanımı zor geliyor ve bazı programlarla (K-lite mega codec pack, infra recorder, Microsoft marka mousemin sürücüsü) uyum sorunu var ama alışınca Windows 7'den hızlı ve kolay kullanılıyor ikisi arasında Windows 8'i tercih ederim ancak genel olarak Windows Vista bence daha güzel ve pratik.

Windows 8'in bir eksisi başlangıç klasörünün (Başlat>Donatılar yolundaydı.) olmaması bundan dolayı istediğim programın sistem açılınca otomatik başlamasını sağlayamıyorum oysaki Windows 7 ve öncesinde bunu yapabiliyordum.
Bazen başlat menüsünün eksikliğide hissediliyor.