Odin Screen Capture [17.01.2010]

CHIP Online
17-01-2010, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Odin Screenshot Expert tam kapsamlı bir ekran görüntüsü alma aracıdır. Ekranda görünen herşeyin görüntüsünü alabilir ve notlar ekleyebilirsiniz.Pencereler, objeler, menüler, tam ekran görüntü yakalama, özel bölgeler, aşağıya doğru uzayıp giden internet sayfaları sorunsuzca kaydedilir. Resimleri jpg, bmp, png gibi formatlarda kaydedebilirsiniz. İşleri atanmış kısayol tuşlarıyla kolaylaştırabilir ve hatta baskı çıkış alabilirsiniz.Program hakkındaki yorumlarınız ve bilgi alışverişi için: CHIP Online Forum

Odin Screenshot Expert tam kapsamlı bir ekran görüntüsü alma aracıdır. Ekranda görünen herşeyin görüntüsünü alabilir ve notlar ekleyebilirsiniz.Pencereler, objeler, menüler, tam ekran görüntü yakalama, özel bölgeler, aşağıya doğru uzayıp giden internet sayfaları sorunsuzca kaydedilir. Resimleri jpg, bmp, png gibi formatlarda kaydedebilirsiniz. İşleri atanmış kısayol tuşlarıyla kolaylaştırabilir ve hatta baskı çıkış alabilirsiniz.Program hakkındaki yorumlarınız ve bilgi alışverişi için: CHIP Online ForumÖnemli özellikler:Masaüstünüzünün herhangi bir bölgesini kaydedebilirsiniz;
Pek çok kısayol tuşu ayarlıdır. Bu tuşlar ile farklı şekillerde ekran görüntüsü kaydedebilirsiniz;
Dosyaları jpg, bmp, png gibi pek çok dosya türünde kaydederek resim düzenleyicilere aktarabilir, internet sitenize koyabilir, arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz;
Çıktı alabilirsiniz.

Kaynak: www.chip.com.tr

DOWNLOAD: Odin Screen Capture

Kapalı Hesap (158417)
17-01-2010, 14:23   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

güzele benziyor  bir denemek lazım:d
teşekkürler

Kapalı Hesap (135391)
17-01-2010, 14:43   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
2,758 mesaj

Deneyelim. Teşekkürler CHIP

çağdaşefe
17-01-2010, 15:37   |  #4  
Üye
68 mesaj

hiç denemeyin . burda  verilen her program gibi bundada hayal kırıklığına uğrıycaksınız.
ben kurdum  ekranı kilitliyo  ve kayıt falan da yapmıyo...çalıştırıp kayıt yapabilen olursa yazsın nasıl becerdiğini biz de öğrenelim..

çağdaşefe
17-01-2010, 15:59   |  #5  
Üye
68 mesaj

derginiz son derece güzel bir dergi  formunuz da öyle ama  günün tam sürümünü hazırlayan arkadaşınız  bu güzel dergiye hiç te uyum sağlayamamış...
     ben aylardır bu progrmları indirip deniyorum  bir keresinde de sorunsuz indirip çalıştırabildiğim olmadı..boşuna zaman kaybı  stres ve salak yerine konulma  ve boşa kota harcamaktan başka bir faydasını göremedim.
         oysa bu güzel köşeye  adam gibi sorunsuz kurulup çalışabilen programları verseniz türkçe açıklamalarını ne yapmamız gerektiğini nasıl çalıştırabileceğimizi geniş geniş tüm ayrıntılarıyla açıklasanız bir programı en az bir hafta açık tutsanız hergün yerine haftada bir yeni program verseniz ve işe yarıyacak bir program verseniz  çok güzel bir hizmet olurdu...
      mesela bu gün koyduğunuz bu ekran kaydedici programı nasıl çalıştıracağımızı açıklasanız  böyle çaresiz kalmazdık. programı indirmekle iş bitmiyo,onu kurup çalıştırabilmek önemli olan..bunu da siz yapmıyorsunuz.
       umarım eleştrilerimi yapıcı olarak değerlendirisiniz..ben bu güzel derginizde çok güzel şeylere layık olduğunuzu düşünüyorum...bizlere de  ne olur bir oyuncak değil de insan olduğumuzu düşünerek bakın lütfen....
          bunu yapabilmeniz için de verdiğiniz programı  sıradan birine  indirip kurdurun ve siz de bir izleyin neler oluyo  ...ondan sonra derginize koyun ve  bizlere sunun....saygılarımla...

murat2010
17-01-2010, 17:08   |  #6  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

Bu alemin kralı SNAGİT 9&lt;dur...                                                                                                                                           <

murat2010
17-01-2010, 18:09   |  #7  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

Arkadaşlar anlaşılan bu günün bedava programı sizlere ağır gelmiş... Sizi çok iyi anlıyorum vede diyorumkiii bu programın müthiş bi alternatifi var... Üstelik tamamen ücretsiz vede türkçe kesinlikle ihtiyacı olan arkadaşlar indirsinler şiddetle tavsiye ederim.....                                                                                                 http://www.antanda.com/picpick/picpick_inst.exe

GeçeninYargıcı
17-01-2010, 18:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Ben denedim denildiği gibi web sayfasını kayar vaziyette yakalama  yapmıyor yaptığı sadece sayfadaki resmi alıyor
yani bana göre çok basit program. verilen paraya yazık değmez indirmeye.
Murat2010 arkadaşın verdiği adresteki programı indirdim samimi olarak söylüyorum PicPick programın ismi
bu programın yanına dahi yaklaşamaz PicPick  murat2010 arkadaşın verdiği linkteki programı indirin göreceksiniz dehşet bir program sanki sinagit diyeceğim geliyor yani okadar güzel birde bedava olması artı türkce olması daha ne sayayım indirin görün  bedava program günün verilen programına kullanım acısından katlar ben indirin veya adresi alın biryere kopyalayın yani gercekten güzel daha ne bekliyorsunuz indirmedinizmi.
Uyarı murat2010  arkadaşın verdiği program msn  tolbarı  sizin kontrolunuz dışında kuruyor ama merak etmeyin(Revo Uninstaller) programı ile sile bilirsiniz yani sadece bilginiz olsun diye söyledim yani programa bir şey demiyorum.

Son Düzenleme: GeçeninYargıcı ~ 17 Ocak 2010 18:58
zrgnlr04
18-01-2010, 09:07   |  #9  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

PicPick 2.2.0
http://picpick.wiziple.net/
http://picpick.wiziple.net/features
(SNAGİT ALTERNATİFİ)FREE,2.6MB/Windows All ;Trkç.
http://www.softpedia.com/progDownload/PicPick-Download-69160.html
http://www.softpedia.com/get/Mul ... pture/PicPick.shtml
http://www.softpedia.com/progScr ... reenshot-69160.html
What's New in This Release: [ read full changelog ]
· Added Facebook Connect (Beta)
· Added Twitter Connect (Beta)
· Added E-mail(Microsoft Outlook) Output
· Added Google Chrome Autoscroll capture
· Added, Catalan, Persian languages
· Updated Portuguese, Japanese, German languages
· Fixed /cc parameter bug
· Small known bugs were fixed
Language Support:
http://picpick.wiziple.net/language
PicPick araçı [sistemtepsisi sağ klik]görünümü:

Özellikler,
* Yakalama alanları
Tam Ekran özelliği
o Etkin Pencere
o Pencere Kontrolü
o Sabit Bölge
o Otomatik olarak sayfa kaydetmek
o Sadece belirlediğiniz alanı yakalamak
* Resim Editorü
Bu alanda donukluk bulanıklık parlaklık kontrast keskinleştirmek renk tonu doygunluk kesmek döndirmek vb gibi bir etkileri verebilirsiniz
* Renk Seçici
* Renk Paleti
* Piksel Cetveli
* Ekran Açıölçer

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 19 Ocak 2010 09:01
çağdaşefe
18-01-2010, 23:26   |  #10  
Üye
68 mesaj

teşekkür ederim picpic programını indirip kurdum güzel bişeye benziyo ama ben ne yapacağımı bilemedim..
     siz mademki bu programı kullandınız nasıl çalışıyo nasıl ekran yakalıyo anlatırsanız minnettar kalacağım...
       saygılar.....

murat2010
19-01-2010, 14:01   |  #11  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj
Alıntı: çağdaşefe  
teşekkür ederim picpic programını indirip kurdum güzel bişeye benziyo ama ben ne yapacağımı bilemedim..
     siz mademki bu programı kullandınız nasıl çalışıyo nasıl ekran yakalıyo anlatırsanız minnettar kalacağım...
       saygılar.....
                                                                                                                                                                 HAZIRLADIĞIM VİDEOYU İZLEYİN....                                                                                                                                                         http://www.youtube.com/watch?v=TfHaOGGo_6g                                                                                                Arkadaşlar forumun video ekleme özelliğinde sorunmu var yoksa banamı öyle geliyor... Flash player in son sürümü yüklü ama bi türlü videoyu göstermiyor... 

GeçeninYargıcı
19-01-2010, 14:45   |  #12  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Hazırlanan video Sy.murat2010 çalışmasıdır.
Ben sadeçe sitede yayınlanmasına yardımcı oldum.
Videouyu izlemeniz için Dns kullanmanız lazım video youtube sitesinde yayınlanmaktadır.
 Kullanacağınız dns.
4.2.2.1
4.4.2.5
208 .67.222.222.
208.67.220.220
Biliyorsunuz youtube türkiye için yasaklı bu yüzden yukardaki dns leri kullanmanız lazım
yoksa video yu izleyemessiniz bilginize.

Picpick2Picpick2
Son Düzenleme: GeçeninYargıcı ~ 19 Ocak 2010 14:58
murat2010
19-01-2010, 14:53   |  #13  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

Teşekkürler sağolasın.. Arkadaşım....

GeçeninYargıcı
19-01-2010, 15:01   |  #14  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Sy.Murat2010
Birşey değil yalnız videolarını youtubeye yükleme çoğu kişi dns ayarlarını bilmiyor bilgine sunulur.

murat2010
19-01-2010, 17:04   |  #15  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

Bi çok kişi DNS adreslerini değiştirmeyi bilmiyorlarsa o zaman ben bi program daha sunayım sizlere... Dns yi değiştirmeyi bilenlerde bilmeyen arkadaşlarda indirsinler... Bilen arkadaşlar DNS yi elle değiştirip durmaktan kurtulurlar... DNS adreslerinizi otomatik değiştiriyor... Programı açıyorsunuz googleDNS veya OPENDNS veya diğerleri butonun üzerine bastığınız an otomatik değişiyor...Şiddetle tavsiye ederim....                                                 DNS VE HOSTS DEĞİŞTİRİCİ v1.0.5                                                                                                                                                         1.                                                                       2..                                                                Ayrıcada Türkiye de Youtube gibi bi çok site yasaklı sebebini anlamakta güçlük çekiyorum... Sayın başbakanımız Tayyip Erdoğan bile bi açıklamasında gazetecilere ben Youtube a Hosts dosyasını değiştirerek giriyorum diye açıklama yaptı... Yani herkes sonuçta giriyor bu sitelere yasağa ne gerek varki kaldırın şu yasakları millet rahat rahat girsin şu sitelere....

catetik
21-01-2010, 06:37   |  #16  
Yıllanmış Üye
279 mesaj

Sadece resim kaydediyorsa, onu Paint de yapıyor.
Avi, mpg kaydetse hadi neyse.
Boşverin.

çağdaşefe
21-01-2010, 13:42   |  #17  
Üye
68 mesaj

tşk ederim de linke tıkladım yasak site uyarısı geldi  mahkemenin yasaklayacağı ne kaydetmiştiniz ki?

GeçeninYargıcı
21-01-2010, 15:43   |  #18  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Sy.çağdaşefe. Cevaben.
Sy. Murat2010 uğraşmış emek vermiş videoyu youtubeye yüklemiş yani şimdi murat2010  iyi yapmadımı kendisi zaten programın nasıl kullanıldığını biliyor sırf bilmeyen öğrensin babından videoyu youtubeye yüklemiş sizde kendisine mahkeme kararıyla kapalı siteye neden yüklediğiniz diye sitem ediyorsunuz bu yaptığınız yanlış lütfen murat2010 isimli izleyiciden  özür dileyin.
Ben murat2010 adlı izleyicinin  konu ile alakalı dikkatini çektiğimde kendisi sağ olsun konuyla ilgili videoyu izleme konusunda yardımcı oldu herhalde siz yazıyı okumadınız.
+ Bende ilgili videonun izlenebilmesi konusunda ne yapılması hakkında bigi verdim sanıyorum.

Ben şahsım adına konuşuyorum ben ve benim gibiler burada yazılan veya program konusunda  yardımlar konusunda hiçbir maddi menfatimiz yok olmadığı gibide bakın yanlış anlamayın sizi kastederek söylemiyorum bizler veya ben zamanında bu tip konularda çok sıkıntı çektik başkası aynı sıkıntıyı çekmesin diye
her gün bilgimiz doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyorum veya çalışıyorlar yani ben bu konuları çok iyi bildiğimi idda etmiyorum ama asla verilen emeği zamanı küçümsemem çünki herkes bu işin dışında günlük gecimini sağlamak için calışıyor arta kalan zamanını sadece  yardımcı olmak için burda yazıyor.
Ben şahsen murat2010 adına çok kırıldım sizler böyle yaparsanız biz burda nasıl yazı yazıp sizlere yardımcı olacağız.

Son Düzenleme: GeçeninYargıcı ~ 21 Ocak 2010 16:02
murat2010
21-01-2010, 16:53   |  #19  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj
Alıntı: catetik  
Sadece resim kaydediyorsa, onu Paint de yapıyor.
Avi, mpg kaydetse hadi neyse.
Boşverin.

Ama arkadaşım bu program ekrandan video kaydetme programı değil zaten sadece screenshot ekran görüntüsü yakalama ve yakalanan görüntüyü belirlenen resim formatlarında kaydetme programı...Ama sen ekrandan video kaydetme programı istiyorsan o zaman sana tavsiyem ücretsiz olan FREE SCREEN TO VİDEO&lt;programı...                                                                                                                                             <

murat2010
21-01-2010, 17:04   |  #20  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj
Alıntı: çağdaşefe  
tşk ederim de linke tıkladım yasak site uyarısı geldi  mahkemenin yasaklayacağı ne kaydetmiştiniz ki?
                                                                                                                                                         Neyi kasteddiğinizi anlayamadım... Eğer videoyu izleyemiyorsanız GeçeninYargıcı arkadaşımız DNS adresleri vermiş onları girerek DNS adresinizi değiştirirseniz Youtube a  ulaşabilir vede videoyuda izlyyebilirsiniz...  Ama yok siz üstteki tanıttığım DNS HOSTS DEĞİŞTİRİCİ programı kasdediyorsanız çalıntı bişey yok aslında download linkleri herkese açık olan Rapıdshare ve Hotfile siteleri ama resmini o siteden almıştım o yüzden çalıntı diyorlar adımızda durduk yere hırsıza çıktı ama ben hiç kimsenin bişeyini çalmadım...Adamların programını tanıtıyoruz  programlarının resmini aldım diye hırsız diyorlar....Çağdaşefe arkadaşım DNS yi değiştirmeyi bilmiyorsanız bu DNS HOSTS DEĞİŞTİRİCİ programı indirerek kolayca değiştirebilirsin ve videoyu izlersn ama istersenizde videoyu başka yerlere upload edebilirim...Youtube ye herkesin girdiğini düşünüyordum ben özür dilerim hata bende...

GeçeninYargıcı
21-01-2010, 18:24   |  #21  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

Sy. Murat2010.
Üzerinde durmayın değmez dikkat ettiyseniz dayanamadım sizin yerinize gerekli yazıyı yazdım.
Ben böyle şeyleri sanki kendime yapılmış gibi hissediyorum.
Madem söyleyin videoları hangi sitede izliyorsanız ona yükleyelim öyle biz bu sitenin kadrolu elamanıyız.
Bizi öyle görüyorlar her halde.
Neyse fazla uzatmaya gerek yok konuyu kapatalım gitsin büyük ihtimalle bu yazıyı okuyacak cevap yazacak
bence bu konu kapansın   uzadıkca iş inada biniyor o yazacak biz yazacağız bu işin sonu yok dedikya inad diye tamam konu kapandı  bu konuya cevap verilmeyecek.

Son Düzenleme: GeçeninYargıcı ~ 21 Ocak 2010 18:33
murat2010
21-01-2010, 19:36   |  #22  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

Teşekkürler GeceninYargıcı ama madem arkadaşlar sorun yaşıyorlar yardımcı olalım... Ben anlatımları tekrarladım hem picpick programıyla ekran yakalama nın nasıl olduğuyla ilgili hemde Youtube gibi yasak sitelere nasıl girileceğiyle ilgili DNS adresi değişiminin nasıl yapılacağıyla ilgili umarım faydalı olur...                             PİCPİCK programıyla nasıl ekran yakalanır...Tıklayıp izleyin...                                                                                                                                                            Youtube de dahil olmak üzere yasaklı sitelere girmek için DNS sunucu adresi nasıl değiştirilir.. Tıklayın izleyin...;/

Son Düzenleme: murat2010 ~ 21 Ocak 2010 19:38