Off Üstadlar yardım:(

goncidi
17-05-2010, 18:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

Arkadaşlar iki gün önce bir pc aldım. 1 Saat kullandıktan sonra fandan aşırı derecede ses geliyor. Aldığım yere götürdüm bios ayarlarını falan yaptı. Artık ne yapmış ise...

Ses kesildi. Eve gittim. Pc nin şarjı bitti , pc yi şarjda taktım yine aynı ses gelmeye başladı. Isındığı zaman fandan o ses geliyor çok rahatsız edici bir ses.

Şarjı çıkardığım zaman ses kesiliyor. Gittim Aynı yere dedi sana öyle geliyor. Sonra ayarlar falan yaptı yine, daha gelmez dedi. O kadar sinirlendim ki , iki günlük pc için ikinci el mağazalarında " satılıktır" ilanı açtım...

Sizce bu bir sorunmudur yada teknik olarak bir açıklaması varmıdır?

Bu PC yi satıp yerine bunu alabilirim... 950 TL ye anlaştık. Ne dersiniz ?

http://www.sahibinden.com/sony_v ... 3WQQpXQQdisplayitem

Görüşlerinizi bekliyorum.

firaristt
17-05-2010, 19:34   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

arkadaşım laptoplar ısınınca fanları ses yapar normaldir :D kafanı yorma :D ama elektrikli süpürge kadarda ses çıkarır demiyorum... 2günlük pc yi satmak hiç akıl karı değil... şarjdan çıkarınca ses gidiyor demişsiniz sarj aletinden ses geliyor olabilir... bazı laptopların sarj aletleri ses yapabilir... laptoptan elbette ısınınca fan çalıştğı için ses yapar... ne derece ses geliyor? laptop fanı gidipte 4000-5000Rpm de dönmez eğer dönüyorsa ztn fanda yada fan hızını ayarlayan yazılımda sorun war demektir... bi üfleme sesi gelir ama insan üflemesi gibi hafif olur pek rahatsız etmez :D

goncidi
17-05-2010, 19:53   |  #3  
OP Yeni Üye
48 mesaj

Yok üstadım direkt fandan geliyor. Şimdi yine aldığım yere götürdüm.. Yine bir ayarlama yaptılar şimdi ses senin tabirinle daha az. Ama bir ikitane site açtım mı yada işlem fazla oldumu ses artıyor.

Birde ekranın bazı kısımlarında kumlanma var. yani kristallenme gibi.ekrana düz baktın mı göremiyorsun ama hafif yan baktın mı çok bariz bir şekilde belli oluyor ve pc çok ısınıyor...

O gösterdiğim ürün nasıl peki ?

noleafclover
17-05-2010, 19:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

Arkadaşım aldığın makinanın modeli markası ne bunu yazmamışsın 
ama almayı düşünüyorum dediğin makina 5 para etmez hiçbir işine de yaramaz
ayrıca 2 günlük makinaya bios ayarı falan olmaz çoğu lapotopun bios uda böyle ince ayarlara müsaade etmez
önce sen şu aldığınmkina nedir nerden kaça aldın bunu bi anlat 
sonra daha net bir şey söylerim

Banned
17-05-2010, 20:08   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ben bir ay içerisinde şartsuz şurtsuz iade etme hakkınız olduğunu zannediyorum. İade hakkınızı kullanmayı denediniz mi?

goncidi
17-05-2010, 20:51   |  #6  
OP Yeni Üye
48 mesaj

Arkadaşlar aldığım makinenin modeli : http://www.sihirlikazan.com/stor ... px?productid=140165

Makinem bu. Ya adam diyor bana bilgisayar ısınınca öyle ses gelir falan adam ahbap olduğu için fiziksel tepkiler gösteremiyorum...

Yok eğer gerçekten öyle birşey varsa değişiriz aynısıyla falan diyor.

Satmak istedim 1200 e ilan açtım. Belki alınır diye düşünüyorum.

noleafclover
17-05-2010, 21:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: goncidi  
Arkadaşlar aldığım makinenin modeli : http://www.sihirlikazan.com/stor ... px?productid=140165

Makinem bu. Ya adam diyor bana bilgisayar ısınınca öyle ses gelir falan adam ahbap olduğu için fiziksel tepkiler gösteremiyorum...

Yok eğer gerçekten öyle birşey varsa değişiriz aynısıyla falan diyor.

Satmak istedim 1200 e ilan açtım. Belki alınır diye düşünüyorum.
o makinada fan seside olur ısınırda bu kasalar maalesef öyle 
everest isminde bir program var türkçe desteğide var bununla sıcaklıkları ölç 
normalde o makinanın internet kullanımında işlemci sıcaklığı 55-60 C civarı olması lazım eğer öyle ise normal
sen eğer bu sihirlikazandan aldıysan ve madem sahibi de ahbabın götür bu alet ile değiştir
http://www.sihirlikazan.com/stor ... px?productId=141313
yok başka yerden aldıysan adresini ver eşdeğer fiyata sattıkları en uygun makinayı önereyim

goncidi
17-05-2010, 22:45   |  #8  
OP Yeni Üye
48 mesaj

Ahbaptan aldık ama değişirse de aynısınından verecek bana.... Aldığım satıcı ayarlarını falan ölçtü,birşeyler yaptı ama 1-2 saat ısınınca yine aynı olayı yaşıyorum. Bakalım ne yapacaz. Keşke sony alsaydım off off

mcafee23 ayrılmıştır
18-05-2010, 02:26   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

laptop sarj olurken ısınır,şarjdan kullanırken soğur fanda buna göre hareket eder.Bu mesajı yazarken fan deli gibi çalışıyordu şu an kesildi.Çünkü şarj şu an tam dolu hale geldi

Eger ses fan sesinden farklı yani zırıltı şeklindeyse.bu da dizüstülerde görülen kasayı kastırmanızdan olur.Kucağınıza koyduğunuz kısmın bir kenarı biraz havada kalırsa bu zırıltı meydana gelir.
Mesela benim laptopun bir ayağı masanın üstünde olsa bile yere tam basmıyor

goncidi
18-05-2010, 08:23   |  #10  
OP Yeni Üye
48 mesaj

yok ZIRILTI DEĞİLDE ŞARJDA İKEN YOĞUN FAN SESİ GELİYOR ÜSTAD. Yani bir sorun yok diyorsunuz?

turkey2008abc
18-05-2010, 11:22   |  #11  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

hplerin genel bi ısınma problemi var.eğer normal kullanırken ses azsa veya hiç yoksa satma.ama oyun filan oynarken veya yoğun kullanımda ses geliyorsa bi soğutucu al öyle dene.Şarjta iken dediğin heralde fişte iken kullanım.burada işlemci olsun ekran kartı olsun tam güçte çalışır.Performanslı çalışır o yüzden ısınır.Pilde ise gücü korumaya çalışır performansı kısar bu yüzden az ısınır.

EREN_58
18-05-2010, 12:28   |  #12  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

TURKEY ARKADAŞA KATILIYORUM...HP LERDE ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA ÇOK FAZLA DERECE ISINMA VAR ÖZELLİKLE OYUN OYNARKEN AYNI SORUN BENDE VAR ANÇAK ÖYLE AŞIRI SES FELAN GELMİYOR...
FAZLA ISINMADAN ŞİKAYETİN VARSA SOĞUTUCU AL YADA MAKİNAYIDEĞİŞTİR....

ŞUNUDA BELİRTEYİM BENDEKİ MAKİNA BUNUN ESKİ KASASI SENDEKİNİN HİÇ SORUN ÇIKARMAMASI LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM..

goncidi
19-05-2010, 10:42   |  #13  
OP Yeni Üye
48 mesaj

Öncelikle herkese teşekkür ederim değerlendirmeleriniz ve yorumlarınız için...

Ben böyle pek sıkıntıya gelen adam olmadığım için  , kökten bir çözüm ürettim efendim...

Makineyi sattım :))

Son Düzenleme: goncidi ~ 19 Mayıs 2010 10:50