Öğrencilere özel, düşük fiyatlı bir laptop

CHIP Online
12-11-2008, 17:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Exper'den pratikliği, hafifliği ve düşük fiyat özellikleri ile ilgi çekici bir laptop...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Ogre ... ir-laptop_9541.html

Exper, çocuklar için özel olarak geliştirilen yeni bilgisayarı BilgePisi'yle Türkiye'de bir ilke daha imza atıyor. Eğitici içeriği, pratikliği, hafifliği ve düşük fiyat özellikleri ile 5 - 12 yaş arasındaki çocuklar için özel olarak üretilen BilgePisi, ailelerin de çocukların bilgisayar ve internet kullanımlarını kontrol edebilecekleri bir yapıya sahip.

Datateknik, çocuklar için özel olarak geliştirilen BilgePisi'yi satışa sundu. Exper'in 5 - 12 yaş arasındaki çocuklar için özel olarak tasarladığı BilgePisi, ilk bilgisayarım konseptini eğitici ve eğlenceli içerikleriyle zenginleştirerek çocuklara yepyeni bir dünya sunuyor. Anaokulu ve İlköğretim öğrencilerine yönelik BilgePisi'ler; sevimli arayüzleri, sakıncalı internet sitelerine girişleri engelleyen yapısı, çarpma ve düşmelere karşı dayanıklılığı ve su geçirmeyen klavyesi ile piyasadaki muadillerinden farklılaşıyor. Datateknik'in Intel ile birlikte geliştirdiği ve Türkiye'de sadece Exper markalı olarak satışa sunulan bu özel model ile öğrencilerin bilgisayar kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Klavyesi su geçirmiyor
BilgePisi, taşıması kolay ve dayanıklı. Intel Atom işlemcili BilgePisi'de Magic Desktop eğitim programları ile çocuklar resim çizebiliyor ve yaratıcı yönlerini geliştirebiliyor. Ayrıca ailelerin belirleyecekleri internet bağlantı sınırları ile çocuklar uygunsuz içerikli sitelerden uzak kalıyor.

BilgePisi, tough book özelliği ve su geçirmez klavyesiyle çarpma, düşme ve muhtemel diğer kazalardan etkilenmiyor. Birbirinden eğlenceli tasarımlara sahip BilgePisi'ler, özel kılıfları ve hafiflikleriyle de kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Renkli tasarımı ile dikkat çeken BilgePisi'lerin ekran boyutları 8,9" inç. Dahili webcam, mikrofon ve hoparlör özelliklerine sahip BilgePisi'lerde Microsoft Windows XP Home Türkçe işletim sistemi tercih ediliyor.

Tüm konu: Öğrencilere özel, düşük fiyatlı bir laptop

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çocuklar bilgisayarlarla kaç yaşında tanışmalı?

Fattur
12-11-2008, 17:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

0-3

Barış
12-11-2008, 17:16   |  #3  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

dogarken ben şahsen çocuquma biberon diye ram emzik diye işlemci vericem...

devir bilgisayar devri... geç kalmamak lazım

Hiper£l£v£nKids
12-11-2008, 18:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

10 GB HDD :D

Toxic
12-11-2008, 22:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

doğduğu anda tanışmalı

kalamarr
12-11-2008, 22:59   |  #6  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

bunu sırf su geçirmediği için alacaklar herhalde. 450 dolar çok fazla. aynı paraya daha uygun fiyatlı masaüstü toplanır veya biraz eski model laptop alınır.

physfg
12-11-2008, 23:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

tasarım güzelBeğendimAlkış takdir ettim

direk taşıma kulpu...

tanışma meselesi de :

ne kadar erken tanışırsa o kadar iyi...

çocuk cs bile oynasa mutlaka faydasını görür.tabii abartmamak şart...