Okul bitirme projesi Fikirleri

saymex
07-11-2008, 16:43   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben bilgisayar programlama son sınıf öğrencisiyim okul bitirme projesi için kafam karışık nasıl bir proje yapabilirim bana akıl verebilirmisiniz dil olacak C# veya Delphi kullanacağım şimdiden teşekkürler

Son Düzenleme: saymex ~ 07 Kasım 2008 16:59
SAİNT
07-11-2008, 16:49   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

proje derken birazdaha açabilirmisin proglama işinden anlamam ama belki bir fikir verebilirz acizhane.

saymex
07-11-2008, 16:58   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
298 mesaj

kütüphane otomasyonu, hastahanelerde kullanılan kayıt programları gibi ama daha orjinal bir fikir istiyorum ben daha farklı şeyler yapmak istiyorum

SAİNT
07-11-2008, 17:07   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

walla tıkandım bende uçuk fikirlerim var sanırdım nasıl desem walla aklıma gelen tek şey sınıfındaki öğrencilerin listesini ve özelliklerini bulunduran bi kayıt sistemi olabilirmi yada senin ilgilendiğin işle alakası varmı.

saymex
07-11-2008, 17:18   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
298 mesaj

Yok ya oda olmaz ya ben bu projeyi sadece okul için yapmak istemiyorum yaparkende kendimi geliştirmek istiyorum farklı ama güzel bir proje fikri arıyorum

I_LoreNzo_I
07-11-2008, 17:29   |  #6  
Yıllanmış Üye
643 mesaj

son 10 yılda üniversite son sınıfında senin gibi son senelerinde okul bitirme projesi hazırlayan öğrencilerin projelerini bir araya getir..bir nevi ... üniversitesi projeler ansiklopedisi ..

Kapalı Hesap (79876)
07-11-2008, 20:03   |  #7  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Orjinal olması için online bir uygulama yapsan daha iyi olur. Senin dediğin gibi bir fikrım olsaydı şimdiye ben yapardım. Sen öyle deyince aklımdan şöyle fikirler geçti.

-Bilgisayar toplama otomasyonu.

-Windowsu daha programlanabilir bir şekilde kullanmak. Otomatikleştirmek.

-Hocalardan puan toplamaya çalışılan bir oyun bunun online şekli (hmm bunu daha önce niye düşünmedim acep)

-Kod ve bilgi bankası (delphi türk kod bankasını düşün) daha kapsamlı sadece kod değil. (Veriler tamamen online paylaşım olacak update değil)

-Karışık bir proje istemişsin 3 boyutlu güzel konulu bir oyun seni baya kasacaktır.

-Bir harita üstünde Türkiye'yi bölge bölge - il il - ilçe ilçe - hatta biraz daha kas kendini köyleri bile tanıtan program. ( bilgileri Online alacak yoksa zaten işin içinden çıkamssın).

Tabi en iyi proje senin kafandaki proje dir benim kafamdakiler bunlar. Yani ben bir proje yapmak istesem bunlardan birini seçerdim. Ama daha benim proje olayı için 2-3 senem var. Kolay gelsin Serdal başarılar sana.

eof-

edpresident
08-11-2008, 18:11   |  #8  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Valla ben de saymex in durumundayım:). Ben bitirme projesi olarak, handycafe tarzı bir kafe takip sistemi yapmayı planlıyordum. Ama dergilerin bu ay handycafe programını tam sürüm vermesi, moralimi bozmadı değil. Eğer olmazsa, site maker tarzı bi yazılım düşünüyorum. Maksat, 0 kodla herkesin bir web sitesine sahip olması. Eğer hiçbiri olmazsa, setup creator tarzı bir program da yazabilirsin. Kolay gelsin

Kapalı Hesap (79876)
09-11-2008, 03:06   |  #9  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
edpresident
Valla ben de saymex in durumundayım:). Ben bitirme projesi olarak, handycafe tarzı bir kafe takip sistemi yapmayı planlıyordum. Ama dergilerin bu ay handycafe programını tam sürüm vermesi, moralimi bozmadı değil. Eğer olmazsa, site maker tarzı bi yazılım düşünüyorum. Maksat, 0 kodla herkesin bir web sitesine sahip olması. Eğer hiçbiri olmazsa, setup creator tarzı bir program da yazabilirsin. Kolay
Onun en iyisi var. Sana şöyle birşey önereyim web sayfalarını ve bileşenlerini kaydeden program ama güzel bir arşivleme sistemi olsun araması. Siteyi kaydederken  belli tagların arasını kaydetsin.....

saymex
21-11-2008, 16:16   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
298 mesaj

cok sağ ol kamil ben dahi iyi birşey buldum benikasacak ama yapacağım hastahane otomasyonu yapmayı düşünüyorum hem online hem soket programlama var içinde sigorta veri tabanlarına bağlantı falan baya karışık onu geliştireceğim

eolos
21-11-2008, 17:15   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

iris recognation(göz tanımlama sistemi) yapabilirsin seni baya kasar ama yaparsan işsiz kala oranın azalır.
ucuk fikir diyodun al sana ucuk fikir

Kapalı Hesap (79876)
23-11-2008, 13:22   |  #12  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
saymex
cok sağ ol kamil ben dahi iyi birşey buldum benikasacak ama yapacağım hastahane otomasyonu yapmayı düşünüyorum hem online hem soket programlama var içinde sigorta veri tabanlarına bağlantı falan baya karışık onu geliştireceğ
Klasik! Ama online olması iyi.
Yardımcı olabilceğim bir yer olursa ben burdayım.

Asp_C0D3R
27-11-2008, 01:24   |  #13  
Yeni Üye
35 mesaj

encarta gibi bi msn bot yapabilirsin ama öncelikle bi msn programı yazman lazm bunun içinde internette yayınlanmış bi kaç örnek var delphide yazılmış. geriside sana kalmış mantık ve bilgi kalıyor geriye yazılanlara mantıklı cvp vericek yardımcı olucak...

esrakandemir
22-08-2013, 13:43   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba arkadaşlar ben bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri 4. sınıf öğrencisiyim bu yıl bitirme projesi yapmam gerek fakat aklımda tam olarak birşey belirlenmiyor sizler yaptınız mı bitirme projesi eğer yaptıysanız rica etsem bana da yardımcı olabilir misiniz.. şimdiden teşekkür ederim.

murat5038
22-08-2013, 13:56   |  #15  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Tüm formatları açabilen ve decryption özeliği olan Multimedia Player yapabilirsin Gelişmiş şekilde.