Ölümünden 28 yıl sonra reklam yıldızı oldu!

CHIP Online
27-12-2008, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

28 yıl önce öldürülen ünlü müzisyen; geçtiğimiz günlerde yeni bir reklamda rol aldı. İşte o reklam.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Olum ... izi-oldu_10206.html

Efsanevi Beatles grubunun 8 Aralık 1980 tarihinde evinin önünde öldürülen üyesi John Lennon, ölümünden 28 yıl sonra, çok özel bir mesaj için reklam filmi yıldızı oldu. OLPC (One Laptop per Child) kampanyası dahilinde her çocuğa bir laptop ulaştırmayı planlayan kampanyanın teknoloji yardımıyla çekilen reklam filminde Lennon'ın görüntüleri ve onun ağzından çıkıyormuş gibi görünen özel mesaj dikkat çekiyor.

Reklamda verilen mesaj şu şekilde: "Hangi ülkede olursa olsun, her çocuğun bilgi evrenine ulaşabildiğini hayal edin. Hepsinin öğrenme,hayal etme ve istedikleri her şeye ulaşabildiğini düşünün. Ben bunu müziğimle yapmaya çalıştım ama siz çok farklı bir yolu deneyebilirsiniz. Her çocuğa bir laptop vererek hayal etmenin ötesine geçip Dünya'yı değiştirmeniz mümkün."

Reklam filmi Perşembe gününden itibaren televizyonlarda yayınlanamaya başladı. Gelen tepkiler genellikle olumlu. Tek eleştiri, kullanılan sesin Lennon'ın sesine fazla benzemediği yönünde...

"One Laptop per Child" vakfı 2005 yılında kuruldu ve amacı, fakir ülkelerdeki çocuklara laptop ulaştırmak. Vakıf geçtiğimiz yılın sonunda, 200 Doların altında bir maliyetle XO adını verdiği laptop'ların üretimine başlamıştı.


Tüm konu: Ölümünden 28 yıl sonra reklam yıldızı oldu!

İzleyin: Çok özel bir reklam filmi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Reklam filmini nasıl buldunuz?

ozanaab
27-12-2008, 13:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2008

 

0

çok güzel bi konuya değinilmiş. reklam filmi de gayet güzel ve hoş olmuş anlatılmak istenen konuya göre.