Oluşturucu: AMD Radeon R5 m200 serisi

Pc help
28-11-2020, 21:18   |  #1  
Pc help avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba sitelerde bayağı bi gezindin ve leptoplarda 2 çeşit ekran kartı olduğunu, birinin normal zamanlarda aktif olduğunu ve biriminde oyun oynarken kullanıldığını öğrendim. Benim bilgisayarım Lenovo, ekran kartı olarak

-İntel HD Graphics 4600

"Oluşturucu" olarak gösterdiği ise

--AMD Radeon R5 M200/ HD 8500M series

işlemci olarak;

-İntel core i5-4200M

Donanımına mı sahip ona ne denilir bilmiyorum, oyun olarak binlerce oyunu denedim üzerinde kendisinin. Doom 2016 olsun, Red Dead Redemption olsun hele şükür hala patlamadım.

Sonunda düzgün bi oyun olarak Genshin Impact yükledim. Abimin bilgisayarına bakarken AMD adrealin software yükledi bende ekran kartımı ozaman AMD olarak biliyodum yükledim ilk başta iyidi sonra yeniden başlattı bilgisayardan tık yok başlangıç çalışmıyo. Format attık 2 kere anca düzeldi. Driver Pack yükledik bekledik yine AMD nin softwareini yüklediğim gibi oldu şimdi sadece Intel graphicsin driveri yüklü Radeonu tanımıyor diye düşünüyorum bunun sebebi nedir!? :(

excel_mustafa
28-11-2020, 22:27   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

amd nin sitesinden marka modelle kendin indir. windows sürücü imza zorlamasını devredışı bıraktıktan sonra yüklemeyi dene. olmazsa techpowerup tan stabil vbios bulup yardımcı programla windows üzerinden yükleyip driverı kurmayı dene.