On board 5+1 Ses

dreadful
28-08-2005, 15:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Merhaba arkadaşlar! Dün bir yakınıma bilgisayar topladım. On board olarak 5+1 ses sistemi var. Şimdilik fazla masraf etmek amacıyla geçici olarak 8$ lık basit bir speaker aldık. Ancak bilgisayardan bir türlü ses alamadık. Speakerlarda sorun yok. Kulaklıkla denedik o da olmadı. Acaba bir ayar falan mı yapılması gerekiyor. Anakart MSI 865PE Neo2-V ve dediğim gibi on board "AC 97 5+1" var. Teşekkürler!

DRACONIC
25-10-2005, 23:20   |  #2  
Yeni Üye
26 mesaj

Driverını anakart ile verilen CD'de bulabilirsin olmazsa internetten board'ın sitesinden yada baska sitelerden ses kartının adıyla arama yap bence buyuk ihtimal driverdandır.

bortu
16-05-2006, 12:12   |  #3  
Yeni Üye
20 mesaj

ya bu 865 pe bende de var ve ses cikisi vermiyo nedense.. mikrofon ve line in girisleri sorunsuz calisiyo, ama cikis yok! ben ek olarak bi dandik quake ses karti aldim, sansima onun da mikrofon ve line in girisleri calismiyo.. gitar caldigim icin de cift ses kartiyla calisiyorum :):) birinden kayit digerinde dinleme.. :) bence en iyisi bi sound blaster almak sanirim

tolga2207
16-05-2006, 14:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
793 mesaj
dreadful
Merhaba arkadaşlar! Dün bir yakınıma bilgisayar topladım. On board olarak 5+1 ses sistemi var. Şimdilik fazla masraf etmek amacıyla geçici olarak 8$ lık basit bir speaker aldık. Ancak bilgisayardan bir türlü ses alamadık. Speakerlarda sorun yok. Kulaklıkla denedik o da olmadı. Acaba bir ayar falan mı yapılması gerekiyor. Anakart MSI 865PE Neo2-V ve dediğim gibi on board "AC 97 5+1" var. Teşekkürler!
Belki biostan kapalıdır. Gerçi ilk alındığında kapalı olması pek mümkün değil ama yine de bir bak sen. Bir de sürücüleri kurduğunda hangi kablonun hangi çıkışa takılması gerektiğini anlatan AudioWizard gibi bir program varsa onunla da bir kontrol etsen iyi olur.