On-board ekran kartına overclock yapılır mı?

hamann7725
24-10-2008, 02:45   |  #1  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Merhaba arkadaşlar biostar TA780G anakartımın üzerinde tümleşik ATI Radeon HD 3200 ekran kartı var.Acaba ben buna fazla zorlamadan overclock yapabilir miyim? Ekran kartını anlattığım kişiler baya bi şaşırdır.Çoğusu ender on board ekran kartların yaptığı şeyi bu ekran kartınında yaptığını söylediler.Mesela on board olduğunu göz önünde bulundurursak CRYSIS i en düşük çözünürlükte biraz donarak oynattı.Most Wanted da mükemmel grafik efektleri veriyor (oynaması süper zaten).Ben zaten seçerken ileriye dönük olsun hem ilerde phenom işlemci takabileyim hemde bana ekran kartına para verdirmesin demiştim.Şimdi yine ekran kartına para vermek istemiyorum çünkü oyun tutkum yok ama birazda olsa yani tabi imkanı varsa oc yapmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

man on the moon
24-10-2008, 02:54   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

ATITool 0.26 yı buradan indir.
ama onboard ekran kartlarının düşük performans vermesinin başlıca nedeni kendi belleklerini olmayıp sistem belleğini kullanmaları. bana kalırsa hiç deneme.

bakbas
25-10-2008, 00:59   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

yapılır ama elindeki anakarttan olursun, olmaz diye bişi yok ama  fazla aşırı ısnır ve pc göçer gider   zarar verirsin diyer parçalara.