on-board Ethernet kartı sorunu

jajarun
10-11-2008, 00:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhabalar.çok çare aradım lakin bulamadım bu da son çarem olmazsa artık anakartı değiştireceğim..sorun şu ki bilgisayarın fişini çektiğimde veya kapatım açtığımda nete giremiyorum taki on-board ethernet kartının ayarlarını değiştirip okey leyene kadar o zaman herşey düzeliyor.şimdi gerekli bilgileri vereyim aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa veya bir çözüm bilen varsa bi yardım etsin :)

windows xp sp2 yüklü makinede

Anakart Adı        Intel Pearl Creek DG31PR

Ağ Bağdaştırıcısı        Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Benim denediğim yöntemleri de söyleyim

aygıt yöneticisinden Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC  e sağ tılayıp özelliklere giriyorum ve ordan gelişmişe tıklayıp herhangi bir sekmeyi enable veya disable yapıp tamm dedikten sonra internetim geliyor sorun fişi çekip takınca net gene yok :(  yardım etmek isteyenlere belki bi bilgi olur diye bide resim vereyim ve eğer bu soruna bir çözüm daha önce yazılmışsa inanın aradım ama bu soruna ilgin bir çözüm göremedim. yardımlarınızı bekliyorum.

Son Düzenleme: jajarun ~ 10 Kasım 2008 00:38
physfg
10-11-2008, 01:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

en kötü ihtimal yeni bi ethernet kartı al daha ucuza mal olur...tabi sorun ethernette ise...onun için başka bi eth. ile dene..

sanki pil sorunu gibi yani pc den gücü kesince hafızada tutulmuyor...anakart pili de biraz alakasız ama denemekten zarar gelmez yanlış yapmadıkça...

jajarun
10-11-2008, 01:49   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

teşekkürler bu saate deneme ihtimalim yok ama yarın ilk fırsatte deneyeceğim...zaten bilgisayarı alalı fazla olmadı o yüzden komple anakartı değiştirmeyi düşünüyorum yoksa o kadar masrafa girecek değilim anlamadığım şey o kadar bilgisayarla uğraştım böylesine ilk defa denk geldim :) yinede bir bilene sor demişler ya bende o niyetle bir sorayım dedim belki bir deva bulunur:)

Son Düzenleme: jajarun ~ 10 Kasım 2008 03:48