Onaylanan kararla artık kırmak serbest!

CHIP Online
29-07-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Amerika'da değiştirilen bir yasa, nelerin hacklenmesini serbest hale getiriyor? İşte şaşırtan karar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/onay ... -serbest_21503.html

Resimlerle: En iyi iPhone 4 alternatifleri

Amerikan hükümetinin telif ofisinden geçtiğimiz gün şaşırtıcı bir haber geldi. Yeni değiştirilen bir yasaya göre artık elektronik cihaz sahipleri, cihazda ve işletim sisteminde kullanılmasına izin verilmeyen kodları ve programları çalıştırmak için ürünlerin güvenlik korumalarını delebilecekler.

Bu habere en çok sevinenlerden biri de eminiz ki iPhone kullanıcılarıdır. Bu sayede telefon sahipleri yasal olarak iPhone'larını kırıp, kilidini açabilecekler ve aslında kullanımına izin verilmeyen programları, suç endişesi yaşamadan kullanabilecekler. Elbette bu korsan yazılım kullanımına onay verilmesi demek değil; sadece yazılımsal kısıtlamaları aşmak anlamına geliyor.

Yasa yalnızca cep telefonu kullanıcılarını etkilemiyor. Ayrıca profesörlerin, film öğrencilerinin ve belgesel yapımcılarının da kırılması yasak olan DVD filmleri kırıp içlerine kendi yorumlarını veya öğretici bilgileri koymaları da yasal hale geldi. Bu da yine korsan kopya amaçlı

Tüm konu: Onaylanan kararla artık kırmak serbest!

İzleyin: iPhone 4 Resmen tanıtıldı!

Resimlerle: En iyi iPhone 4 alternatifleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Değişen bu yasayı nasıl buldunuz?

KOBRRA
29-07-2010, 01:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj

Özellikle genç yazılımcıların işine yarayacak gibi görünüyor.Ancak bazı kişiler yasayı kötüye kullanabilir.

uGuR.uK
29-07-2010, 02:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

yasa enteresan... ama benim kafama takılan niye heryerde buna karşı savaş varken bunlar durduk yere önünü açtı acep??Gülümseme

Barış
29-07-2010, 07:27   |  #4  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
yasa enteresan... ama benim kafama takılan niye heryerde buna karşı savaş varken bunlar durduk yere önünü açtı acep??Gülümseme
bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü :D