onboard ses kartından terfii

ozide
23-07-2007, 20:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

arkadaşkar. anakartımın üzerinde realtek 7.1 onboard ses kartı var..
phılıps mms460 5,1 ses sistemim var..

acaba linkteki ses kartını alsam performansta değişiklik olurmu??

emrozdmr
23-07-2007, 21:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

tabiki olur ama şöyle söyleyeyim o karttan arkadaşım kullanıyodu memnun kalmadı ikinci el olarak sattı
ben audigy 2 zs ullanıyorum memnunum fiyatı 100ytl benim o/b ses kartımla arasında dağlar kadar fark var tavsiye ederim
kartı ben eksen den aldım

,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,10335/category_id,73/option,com_virtuemart/Itemid,55/lang,tr/

özellikleride;

yardımcı olabildiysem ne mutlu kolay gelsin..

uGuR.uK
23-07-2007, 21:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bende audigy value, yada audigy2 serisi kartları oneririm emrozdmr gibi, hem fiyatları uygun hemde oldukca kaliteli ses veren kartlar. ancak ufak bi not, bu kartlardan en iyi sekilde yararlanman icin yine creative bir sistem oneririm(ornegin bendeki t6060 5+1 süper audigy value kart üzerinde).

ozide
23-07-2007, 22:17   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

teşekkür ederim arkadaşlar. çok yardımcı oldunuz..

jeomania
23-07-2007, 22:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
ozide

alma arkadaşım boşa para...
senin on board REALTEK 7.1 ses chipin creative live ı havada karada yener.. müzik dinliyorsan ALMA derim.. ama, film ve oyun benim için daha önemli dersen al o zaman.

adanadaysan ses kartlarında yardımcı olurum.. bende çok var bu kartlardan..

ozide
23-07-2007, 22:55   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj
jeomania
ozide

alma arkadaşım boşa para...
senin on board REALTEK 7.1 ses chipin creative live ı havada karada yener.. müzik dinliyorsan ALMA derim.. ama, film ve oyun benim için daha önemli dersen al o zaman.

adanadaysan ses kartlarında yardımcı olurum.. bende çok var bu kartlardan..

hayır istanbul'dayım.. Peki sen phılıps mms 460 ses sistemi için hangi ses kartını tavsiye edersin.. çoğunlukla müzik dinleyeceğim..

jeomania
24-07-2007, 07:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

çoğunlukla müzik dinleyeceksen, terratec, m-audio, echo, edirol, tascam, event audio, emagic, frontier, m, lynx, egosys, marian, st-audio, EMU, RME, Aardvark, creamware.....  tavsiye ederim müzik için. ama bunlar sana gelmez çünkü hoparlorunu 4.1 (stereo) sanmıştım bu nedenle audigy 2 serisi bir kart sana fazlasıyla yeter de artar. live hiç tavsiye etmem bikere bunu kafadan ele. audigy1 ise tizleri çok tiz bassları da sert değil. uğultulu çalıyor gibi. aslında sistemin müzik için olsaydı creative alma derdim on board ses kartı bile amfisi ayrı hoarloru ayrı stereo sistemlerde müzik dinlemede creativeden daha iyi. ayrıca audigy2 de bass ve tiz kontrolü var daha aşağısı modellerde sadece dandik bir equalizer var. bence audigy 2 xfiden de daha iyi xfi sesi abartmış ayarları da abartmış tam bir baş ağrısı.. audigy 2 nin bass sesleri daha sert xfiden.. aslında mp3lerde gerçek bass ses olmaz bozuktur çünkü mp3 kayıplı bir sıkıştırma teknolojisi müziğin en önemli bölümü olan ambiyansını silip süpürür bütün ayrıntıları kırpar bunu kulak fark edemez belki ama beyin fark ediyor, wave dalgaları gösteren herhangi bir müzik programına attığında gözler de fark ediyor çünkü orjinal sesin yüksek ve düşük değerleri arası fark daha fazla yani grafik uçları daha keskin daha inişli çıkışlı diyim senin anlayacağın.. ama aynı parçanın mp3 ünü programa atınca alt ve üst değerleri sanki makinaya vermiş traş etmiş gibi dümdüz çıkıyor.. bu nedenle konu mp3 dinleme olunca üstte saydıklarımın yerine ceative audigy 2 senin "ses sistemine" fazlasıyla yeter..
daha aşağısı bir kart alırsan çok net ve güzel fark görmeyeceksin ben söyliyim. hatta pişman olursun. anakartının realtek7.1 ses chipi creativenin eski modellerinden daha iyidir emin ol

benersince
24-07-2007, 16:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

jeo.. bitirmişsin olayı tam alma boşa para verme diyecektim baktım jeo döktürmüş ...
bana sorarsan bende  ses kartına gerek yok diyorum niye eger profosyenel anlamda müzik dinleyecem derse al kardeş en kralını al ama yok standart dinleyiciyim dersen x540 logiteck 5,1 sistem bile yeter o robotix sesleri düzeltmeye philipsin ses sistemlerde bir vasatlıgı var anlamadım gitti..daha geçen gün bi arkadaş aldıgı ev sinema sistemini geri verdi ....

ozide
24-07-2007, 23:43   |  #9  
OP Yeni Üye
21 mesaj
jeomania
çoğunlukla müzik dinleyeceksen, terratec, m-audio, echo, edirol, tascam, event audio, emagic, frontier, m, lynx, egosys, marian, st-audio, EMU, RME, Aardvark, creamware.....  tavsiye ederim müzik için. ama bunlar sana gelmez çünkü hoparlorunu 4.1 (stereo) sanmıştım bu nedenle audigy 2 serisi bir kart sana fazlasıyla yeter de artar. live hiç tavsiye etmem bikere bunu kafadan ele. audigy1 ise tizleri çok tiz bassları da sert değil. uğultulu çalıyor gibi. aslında sistemin müzik için olsaydı creative alma derdim on board ses kartı bile amfisi ayrı hoarloru ayrı stereo sistemlerde müzik dinlemede creativeden daha iyi. ayrıca audigy2 de bass ve tiz kontrolü var daha aşağısı modellerde sadece dandik bir equalizer var. bence audigy 2 xfiden de daha iyi xfi sesi abartmış ayarları da abartmış tam bir baş ağrısı.. audigy 2 nin bass sesleri daha sert xfiden.. aslında mp3lerde gerçek bass ses olmaz bozuktur çünkü mp3 kayıplı bir sıkıştırma teknolojisi müziğin en önemli bölümü olan ambiyansını silip süpürür bütün ayrıntıları kırpar bunu kulak fark edemez belki ama beyin fark ediyor, wave dalgaları gösteren herhangi bir müzik programına attığında gözler de fark ediyor çünkü orjinal sesin yüksek ve düşük değerleri arası fark daha fazla yani grafik uçları daha keskin daha inişli çıkışlı diyim senin anlayacağın.. ama aynı parçanın mp3 ünü programa atınca alt ve üst değerleri sanki makinaya vermiş traş etmiş gibi dümdüz çıkıyor.. bu nedenle konu mp3 dinleme olunca üstte saydıklarımın yerine ceative audigy 2 senin "ses sistemine" fazlasıyla yeter..
daha aşağısı bir kart alırsan çok net ve güzel fark görmeyeceksin ben söyliyim. hatta pişman olursun. anakartının realtek7.1 ses chipi creativenin eski modellerinden daha iyidir emin
kardeş döktürmüşsün. Allah razı olsun senden..

bahsettiğin kart link'teki kartmı??

,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,10335/category_id,73/option,com_virtuemart/Itemid,55/lang,tr/

yada sen bana link verebilir misin??

Saygılar..

Son Düzenleme: ozide ~ 24 Temmuz 2007 23:55
jeomania
25-07-2007, 12:47   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

evet dostum bahsettiğim kart linktekinin ta kendisi
yalnız ben yinede söyliyim sen büyük beklenti içinde alma yani.
çünkü realtek 7.1 de oldukça iyidir. ben sana onun için live yada audigy value tavsiye etmedim. audigy2 ile sadece biraz renk olarak daha net müzik dinlersin. equalizeri daha iyileştirilmiştir daha kararlıdır ve ayrıca bilgisayarda çalan bütün seslere uygulayabildiğin bass tiz kontrolü vardır.
(audigy valueda ve live da bu ayar aktif değildir)

bu arada audigy2 sendeki hoparlorlerin canını çıkartacaktır sen ilerde bitane de 7.1 ses sistemi al en güçlüsünden :)

ozide
25-07-2007, 19:44   |  #11  
OP Yeni Üye
21 mesaj
jeomania
evet dostum bahsettiğim kart linktekinin ta kendisi
yalnız ben yinede söyliyim sen büyük beklenti içinde alma yani.
çünkü realtek 7.1 de oldukça iyidir. ben sana onun için live yada audigy value tavsiye etmedim. audigy2 ile sadece biraz renk olarak daha net müzik dinlersin. equalizeri daha iyileştirilmiştir daha kararlıdır ve ayrıca bilgisayarda çalan bütün seslere uygulayabildiğin bass tiz kontrolü vardır.
(audigy valueda ve live da bu ayar aktif değildir)

bu arada audigy2 sendeki hoparlorlerin canını çıkartacaktır sen ilerde bitane de 7.1 ses sistemi al en güçlüsünden :)

5.1 için kullanıcam ben bu kartı. PHILIPS MMS 460 için.  bunun 5.1 kanal olanı yokmudur acaba? 5.1 hoparlörü 7.1 ses kartına bağlarsak sorun olur mu???

yardımın için çok teşekkür ederim..

Son Düzenleme: ozide ~ 25 Temmuz 2007 19:55
jeomania
25-07-2007, 21:38   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

ayarlarından yükleme yaparken 5.1 i seçersin.
veya yükledikten sonra da seçebilirsin. bütün hoparlorleri destekler.