Önceden Açılıyordu , Şimdi Açılmıyor !

OLymPoweR
21-02-2013, 21:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Ben bilgisayarıma format atmadan önce Pes2013 oynayabiliyordum. Ama format attıktan sonra oyuna girmeye çalıştığımda

Uyarı:
Bilgisayarınız,bu yazılımı çalıştırmak için Minimum Sistem Gereksinimlerini
karşılamıyor.Video kartınız,gerekli özellikleri karşılamıyor.(GPU:Shader 3.0)
Bilgisayara özelliklerinin yetersiz olması nedeniyle ayarlar uygulanamıyor.

diye bir uyarı gelmeye başladı.

PC özellikleri ;

İşletim Sistemi : İntel Core 2 Duo E4500 @2.20Ghz
Ekran Kartı : Ati Radeon RV515 90nm 

Lütfen arkadaşlar acil cevap yazarsanız gerçekten çok memnun olacağım.!

murat5038
21-02-2013, 23:51   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ekran kartının driveri yüklü değil Modeli doğru düzgün karta bakıp cevap ver.Sistemin kaç bit.

OLymPoweR
22-02-2013, 16:57   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: murat5038  
Ekran kartının driveri yüklü değil Modeli doğru düzgün karta bakıp cevap ver.Sistemin kaç bit.

Kardeşim ekran kartında yazıyor zaten Ati Radeon RV515 90nm ekran kartım bu.! 

badwizard
23-02-2013, 00:05   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Ekran kartın Radeon x1300, işletim sistemi yerine işlemcini yazdığın için win7 32bit kullandığını varsayıyorum, driver sayfan şurası: http://support.amd.com/us/gpudow ... eonaiw_vista32.aspx

katrının maalesef resmi windows 7 desteği yok ama kululabileceği yazıyor

Option 1 - Full Software Suite kartının bütün fonksiyonlarını kullanmanı sağlar.
Option 2 - WDM Integrated Driver ekran kartını minimum araçla windowsa bağlar

Son Düzenleme: badwizard ~ 23 Şubat 2013 00:12
murat5038
23-02-2013, 00:35   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: OLymPoweR  

Kardeşim ekran kartında yazıyor zaten Ati Radeon RV515 90nmekran kartım bu.!

Ekran kartının üstünde o yazmaz ben fiziki karttan bahsediyorum sen programdaki kartı diyorsun.

En başdada dedim zaten karta bakıp söyle diye.

Ayrıca badwiz x1300 olduğu kesin değil ve verdiğin yerde eski kart olduğu için yapımcıdan alması gerekir kursa bile doğru düzgün çalışmıcak mavi ekran verecek bir kaç gün sonra.

badwizard
23-02-2013, 01:28   |  #6  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Önemli değil verdiğim link sadece tek bir kart için yazılmış spesifik bir driver değil ATI Radeon 9500 den ATI Radeon X2100 e kadar bütün kartları destekliyor onların arasında zaten RV515 gpu kullanan x1300 var bildiğim kadarıyla.

OLymPoweR
23-02-2013, 11:55   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: badwizard  
Ekran kartın Radeon x1300, işletim sistemi yerine işlemcini yazdığın için win7 32bit kullandığını varsayıyorum, driver sayfan şurası: http://support.amd.com/us/gpudow ... eonaiw_vista32.aspx

katrının maalesef resmi windows 7 desteği yok ama kululabileceği yazıyor

Option 1 - Full Software Suite kartının bütün fonksiyonlarını kullanmanı sağlar.
Option 2 - WDM Integrated Driver ekran kartını minimum araçla windowsa bağ

Ekran kartım Ati Radeon X1550 series RV515 512mb . Verdiğin linkteki (Option 1-2) ikisinide denedim.Onları yükledikten sonra  " Bilgisayarınız,bu yazılımı çalıştırmak için Minimum Sistem Gereksinimlerini
Bilgisayara özelliklerinin yetersiz olması nedeniyle ayarlar uygulanamıyor. " 
oyun bu hatayı vermemeye başladı. Ama bu seferde oyunun simgesine tıkladıktan sonra oyun 7-8 sn yüklenmeye çalışıyor ama oyuna girmiyor.! Sorunun nerde olduğunu ben çözemedim daha ya.!

OLymPoweR
23-02-2013, 11:59   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: murat5038  
Ekran kartının üstünde o yazmaz ben fiziki karttan bahsediyorum sen programdaki kartı diyorsun.

En başdada dedim zaten karta bakıp söyle diye.

Ayrıca badwiz x1300 olduğu kesin değil ve verdiğin yerde eski kart olduğu için yapımcıdan alması gerekir kursa bile doğru düzgün çalışmıcak mavi ekran verecek bir kaç gün sonra.

Kardeşim ekran kartım Radeon X1550 series RV515. Senin dediğin gibi olsaydı daha öncede format atıyordum ben bu bilgisayara hiç böyle yapmıyordu. Ama eski format CD mi kaybedince netten yeni bi Win7 Ultimate kurulumu indirdim. ImgBurn ile DVD ye çektim. İşte daha sonrasında format atınca ,PC açılan oyunları açmamaya başladı. Pes2013-NFS Carbon vb. gibi. Ben diyorum ki acaba sorun yeni indirdiğim Win7 Ultimate kurulumunda mı ?Sağlam çalışan bi win7 kurulumu varmı sizde ?

FURK4N81
23-02-2013, 12:23   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
121 mesaj

:) driverin eksik zaten arkadaşlar senle ilgilenmişler :)

murat5038
23-02-2013, 16:11   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
 Kardeşim ekran kartım Radeon X1550 series RV515. Senin dediğin gibi olsaydı daha öncede format atıyordum ben bu bilgisayara hiç böyle yapmıyordu. Ama eski format CD mi kaybedince netten yeni bi Win7 Ultimate kurulumu indirdim. ImgBurn ile DVD ye çektim. İşte daha sonrasında format atınca ,PC açılan oyunları açmamaya başladı. Pes2013-NFS Carbon vb. gibi. Ben diyorum ki acaba sorun yeni indirdiğim Win7 Ultimate kurulumunda mı ?Sağlam çalışan bi win7 kurulumu varmı sizde ?

Önceki Windows Oynanmışdı çoğunlukla içinde hazır driverleri vardır.Elindeki oynanmamış ama güncellenmemiş vs program yüklenmemiş çoğunlukla driverde yokdu en yukardakini indirdin ve driver kuruldu ancak orjinal driver olmadığı için Ekran kartını tam tanıyamadı şimdi Oyunu tekrar yükleyip güncellemelerin varsa yap eğer yine çalışmazsa Ekran kartının markası olması lazım veya elinde cd si varsa ondna yükle.Çoğunlukla onlarda işe yaramayacakdır tekrar format atman gerekecek.Ati nin X serisi ekran kartlarında o sorun var ve yanlış driver yüklenmesi kaçınılmaz sitesindekine direk atlıyorlar çünkü kaç senedir diyorum duyan yok.Doğru düzgün bir format dvd si bulup onunla formatla güncellemeleri yap sonra elindeki cd varsa ordan yükle.

badwizard
23-02-2013, 18:30   |  #11  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
Ekran kartım Ati Radeon X1550 series RV515 512mb . Verdiğin linkteki (Option 1-2) ikisinide denedim.Onları yükledikten sonra  " Bilgisayarınız,bu yazılımı çalıştırmak için Minimum Sistem Gereksinimlerini
Bilgisayara özelliklerinin yetersiz olması nedeniyle ayarlar uygulanamıyor. " 
oyun bu hatayı vermemeye başladı. Ama bu seferde oyunun simgesine tıkladıktan sonra oyun 7-8 sn yüklenmeye çalışıyor ama oyuna girmiyor.! Sorunun nerde olduğunu ben çözemedim daha ya.!

Linkteki driverda sorun yok yani kartın için yazılmış en güncel driver o, arkadaşların söylediği gibi eğer üzerinde değişiklik/modifikasyon yapılmış bir windows kullanıyorsan bi tip sorunların çıkması normaldir, ayrıca bu tip kopyalara güvenilmesi mümkün değildir kalıbı oluşturan sistemin içine istediği herşeyi yerleştirip gizleyebilir, orijinal windows kopyası dışında kopya kullanmayın, yada herhangi bir linux tağıtımına terfi edin (: