(Önemli) Nvmini.sys Hatası !!(Sebep Avira P.S.

Banned
09-11-2008, 13:52   |  #1  
alierenerdal avatarı
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

Merhaba arkadaşlar!!!!Bilgisyarımda Ciddi bir sorun VArrr!!!Soru Şöle anlatimmm: Soru
Bİgisayarımda Avira Premium Security yüklü .Virüs Veri tabanı sürümü eski olduğunu belirten uyarı aldığım için Avira PRemium Security " igüncelledim. Güncellemeden sonra  Avira Premium Security 2008 windows programlarını ve nerdeyse bütün dosyaları virüs olarak görmeye başladı.(W32 Almanahe.c adlı bi Wİndows virüsüymüş) bende sistemime girmemesi için Telnet.exe yi kapattım ve bu sefer üst üste devamlı mavi ekran alıyorum ekran kartı
yla da ilgili dil Pcyi sadece güvenli modda başlatabiliyorum.Sorunu hala çözemedim!!!! ,Daha doğrusu Sistem Geri YÜkleme şansım da yok,ayrıca donanımla ilgili bi sorun da olacağını sanmıyorum.ŞüphelendiğimSoru;  nvmini.sys(Nvidia Ekran kartı Sistem Sürücüsü) yi Avira Premium Security engellediği için restart atması.Ama Güvenli moddan Antivirüs programı kaldırılamadığı için avira yı kaldırma gibi bi şansım yok Sizlerden yardım bekliyorum.En son deneyeceğim şey format!!!!Ama kullandığım bütün programları pcye  yüklemek tam 1 haftamı alacağı için formatlamak istemiyorum...Üzgün
HATA resmi de burda !!!! (Monitor resmini çekme şansım yok mmalesef,bendekinden tek farkı page fault..... ın yanında nvmini.sys yazıyor...

Son Düzenleme: Banned ~ 09 Kasım 2008 13:57
Der Rote BaroN
09-11-2008, 15:01   |  #2  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Anlaşılan tüm kurulum dosyalarına (.exe) virüs bulaşmış. Böyle bir durumda ilk yapman gereken dandik Avira'dan kurtulman olacak. Kaspersky'nin sitesinden deneme sürümünü indir ve sistemini tara. Yalnız işin zor olacak. Kaspersky'nin çalışmasına bile izin vermeyebilir.

Banned
09-11-2008, 17:16   |  #3  
alierenerdal avatarı
OP Banlandı
361 mesaj

kickshaw Arkadaşım bi kere konuyu tam okumadan yorum yapma!!!(Avira PRemium Security dandik diil!!!Ve Kurulum dosyaları sapasağlam ) 2.si de  Kaspersky bende zaten var ve sistemimi tarattım,Virüs filan yok 3.sü de Antivirüsü kaldırdıktan ve ekran kartı driverini kaldırdıktan sonra bile yine aynı hata var,Avira veri tabanını bozmuş(nvmini.sys yi  Trojan olarak görüyor)SAdece Kaspersk 2009 var bende.Şimdilik çözdüm sorunu (ESki kayıt defteri dosyalarını geri yükleyerek tabii !!!, bi de msconfig ayarlarını biraz kurcalayınca)...Ama sorunun asıl kaynağını anlayamadımmm!!!Tmm Flash beleğimde virüs vardı Avira P.s. de temizledi!!!.Sonra Sxe hata vermeye filan  başladı...Ama ne olduysa o Avira p.s. güncelleme yaptıktan sonra oldu!!!Şimdilik Vistayla idare ediyoruzzzz..

ramin2008
24-02-2009, 14:11   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

nvmini.sys  dosyasini  silmek icin  Avast antivirus install et.kuruldukdan sonra  restart ver  ve  windows  up  olmadan tarama yapacaq. ve tapdigi zaman virusu  sile bilirsin.

ramin2008
25-02-2009, 12:34   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

Avast Antivirus aşağıdakı gibi virüsler buldu.
Tavsiye ederim.
%Windir%\linkinfo.dll (W32/Almanahe.dll)
%Windir%\System32\drivers\nvmini.sys (W32/Almanahe.sys)
%Windir%\System32\drivers\IsDrv118.sys (W32/Almanahe.sys)
C:\boot.exe (W32/Almanahe)

bynoxisty1
15-06-2010, 18:35   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Bendede Aynı Şey Geliyor.
Ama O Yazılar Türkce Nası Yapabilirim.
Formatmı Atmam Gerekiyor.