onemli yardim

vallahi52
29-01-2015, 19:55   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
51 mesaj

Beyler pcyi acinca reboot and select proper boot device hatasini veriyor arastirdim biostan ilk secenegi harddisk yap onerileri geldi fakat biosumda boot ayarlarini bulamadim advanced bios features e girrigimde boyle yer cikiyor  http://hizliresim.com/YjmW7Z first ***** seyi cikmiyor

badwizard
30-01-2015, 17:43   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Normal çalışan bir sistem durduk yere böyle bir hata vermez, boot sequence ın nerde olduğunu bilmediğine göre kendin değiştirmiş olma ihtimalinde oldukça zayıf, geriye tek ihtimal kalıyor ya diskinde ciddi bir sorun var yada işletim sistemi boot edemeyecek şekilde zarar görmüş.

CemTnTn
30-01-2015, 21:34   |  #3  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

HDD'ye bağlı sata ve güç kablolarını söküp tekrar takmayı, ardından bios'a default çekmeyi dene. Yemezse bir bilgisayarcıya götür yapsın.

Murat_Bektes
31-01-2015, 15:22   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
21 mesaj
Alıntı: vallahi52  
Beyler pcyi acinca reboot and select proper boot device hatasini veriyor arastirdim biostan ilk secenegi harddisk yap onerileri geldi fakat biosumda boot ayarlarini bulamadim advanced bios features e girrigimde boyle yer cikiyor  http://hizliresim.com/YjmW7Z first ***** seyi
Büyük İhtimalle Başlangıçta Boot Edilebilecek Bir Sistem Bulamadığından Dolayı Bu Hatayla Karşılaşıyorsun..

Karşılaşma Sebeblerine Gelince Format Atmak İçin Boot Ayarları İle Oynamış Olabilirsin, Kasa Temizlemek Amacıyla İçini Açtığında Temizlik Sırasında Anakart İle HDD Arasındaki Bağlantı Kabloları Çıkmış Olabilir Yada Darbe Alıması Durumunda Gevşek Olan Bağlantı Tamamiyle Yerinden Çıkmış Olabilir Ve En Son İhtimal HDD Ağır Hasar Almış Ömrünü ve Görevini Tamamlamış Olabilir..

Öncelikli olarak Anakart Modelini Öğrenip Bizimle Paylaş

Anakart Marka ve Modeline Göre BIOS Sıfırlaması Yapalım

Anakart Sitesinden Kontrol Ederek Gerekli BIOS ve Chıpset Güncellemelerini Burdan Sana Ulaştıralım

Sen Verdiğimiz Linkler Aracılıyla Gerekli Güncellemeleri Yap Sonucu Görelim Son Çare Yeni Br HDD Almak Olur

130 170 Tl Arası Değişen Fiyatlarla Yeni Bi HDD Alabilirsin Orta Düzey 500Gb HDD(144 Tl)(http://www.vatanbilgisayar.com/w ... hardisk.html?srt=UP)

Son Düzenleme: Murat_Bektes ~ 31 Ocak 2015 15:26
vallahi52
02-02-2015, 17:32   |  #5  
OP Üye
51 mesaj

Arkadaslar bazen aciliyor bazen kapaniyor o anki sansima bagli yorumlariniz icin tesekkurler

Murat_Bektes
02-02-2015, 21:33   |  #6  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
21 mesaj
Alıntı: vallahi52  
Arkadaslar bazen aciliyor bazen kapaniyor o anki sansima bagli yorumlariniz icin

Anakartının Markası Modeli  Kartın Kıyısında Köşesinde Bi Yerinde Mutlaka Yazar Biraz Dikkatli Bakarsan Görüp Bizimle Paylasabilirsin

vallahi52
04-02-2015, 10:28   |  #7  
OP Üye
51 mesaj
Alıntı: Murat_Bektes  

Anakartının Markası Modeli  Kartın Kıyısında Köşesinde Bi Yerinde Mutlaka Yazar Biraz Dikkatli Bakarsan Görüp Bizimle

Msi motherboard am2 platform ve bios ayarlarini cozdum cd dvd etkindi onu inaktif yaptim ama sorun ayni ayrica ana karti secemedim