Online Oyun engelleme

muhendisomer
06-07-2018, 12:03   |  #1  
muhendisomer avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Kardeşim pubg oyununa takmış durumda. Saatlerce bu oyunu oynuyor ve engelleyemiyoruz. İphone'den online olarak oynuyor. Benim size sorum; bu oyuna girişi nasıl engelleyebilirim? İnternet sitesini engelleyebiliyorum ama iphone'den uygulamaya girişi engellemeyi beceremedim.

Son Düzenleme: muhendisomer ~ 06 Temmuz 2018 12:05 Neden:
White-Fox
06-07-2018, 12:25   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Bazı uygulamalar var belirli bir saat boyunca bir uygulamaya yada internet sitesine girişi engelliyor.Bunlardan birini kurup deneyebilirsiniz.Ancak bunlar uygulamayı engelleme olayını uygulamanın kullanmak zorunda kaldığı web servisi engelleyerek uygulamanın internetle bağını kesiyor.Yinede farklı işe yarar türleri vardır araştırmanızı öneririm.

Ancak birde tavsiye vereyim çocuk bir boşluğa sahip ve bunu pubg ile dolduruyor siz o boşluğu doldurmak için ona doğru bir alternatif sağlarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.Tabi psikolog yada psikiyatrist  değilim :)

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
muhendisomer
10-07-2018, 18:53   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bu uygulamalarin isimleri hakkinda bilgi sahibiyseniz söylemenizi rica ediyorum. Daha cok arastirip bu isten kurtarmam gerekiyor. 

Biz her türlü maddi manevi desteği veriyoruz ancak arkadaslarindan kaynakli sorunlar yasiyoruz. Bilirsiniz bazen cocugunuzda olsa esinizde kardesinizde olsa bi noktaya kadar söz gecirebiliyorsunuz. Herhangi bir şiddet ve kötü söz söylemeden suyuna giderek ve bu engellemeleri deneyerek halledecegiz insallah.

White-Fox
10-07-2018, 19:37   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

https://support.apple.com/tr-tr/ht201304#allow-use

Şunu deneyin , Uygulamayı telefondan silin ve uygulama yükleme yetkisini iptal edin.Bu olmaz ise 3.parti uygulamaları araştırırız.