online oyunlar Pc yi yavaşlatir mi?

HPQ-User
12-10-2008, 23:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

jagged sormuş:
merhabalar
ben laptopumda online oyunlar oynuyorum..evimizde 1024 Ghz sahip  sınırsız internet erişimi mevcut..bu internet ağına sadece ev arkadaşımın masaüstü bilgisayari ile benim laptopum erişebiliyor..
ev arkadaşım inatla online oyunlari(knight online adli oyun) oynadığımda kendisinin içerdeki masaüstü bilgisayarda,internette zar zor gezdiğini söylüyor..paylaşım programlarını kapatmasını söylediğimde ise onlarin hep olduğunu,daha önce de ;; kullandığını oyun gelince pc nin kitlendiğini savunuyor..oyun açıkken ben de dosya indirmeye çalıştığımda indirme hızımda pek bir fark göremedim..
merak ettiğim şu;

Online oyunlar internet ağını gereğinden fazla yorup diğer kulanıcılarin ağda gezinmesini engeller mi?

bilgisayarın donanımı (ram i,işlemciis) internet hızını etkiler mi?
internet donanımı hakkında yeterli bilgim yok ve bu durum çok canımı sıkıyor

en kısa zamanda cevap verirseniz çok mutlu olacağım

saygılarımla e. yılmaz

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
laptop için;2.2 Ghz(core ),2gb rem,32 bit işletim sistemi,vista
masaüstü;2.67 celeron, 512 rem,xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

DaRWeLL
12-10-2008, 23:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

Evet aynı modemden bağlanan iki bilgisayardan biri kullanılınca diğeri etkilenir..

Yavuz Taşcı
12-10-2008, 23:57   |  #3  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

evet net üzerinden oynanılan oyunlar network ortamında yavaşlamalara sebeb olabilir..kullanıcıların engellenmesinden kasıt ağ ortamında yavaşlama olduğu için ağdaki kullanıclarda gerek web site üzerinde ziyaret ederken gerekse ağ üzerinden dosya kopyalarken sorun yaşayabilirler..

jagged
13-10-2008, 00:04   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

teşekkürler hemen cevap verdiğiniz için
peki paylaşım programlarını daha az kullanması ya da internetin hızını 2048 çıkarmak sorunumu çözmem de bana yardımcı olur mu?
ya da bu konuda bana yardımcı olacak başka çözüm öneriniz var mi?

DaRWeLL
13-10-2008, 00:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

Hızı artırmak tabi yararlı olur.Bunun dışında iki ayrı telefon hattı ve 2 modemle ayrı hatlardan internet alabilirsiniz ama buda zahmetli bişey.en iyisi internet hızını artırmak olur..

Yavuz Taşcı
13-10-2008, 00:27   |  #6  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

mevcut bağlantı hızını artırmak yararlı olur.zaten en mantıklısı da bu.paylaşım programlarının az kullanılması  bağlantı hızınızı etkilemez..
sorununuza çözüm bulabiliydi isek ne mutlu bize..
sevgilerimle