Online RAdyo Programları

HPQ-User
01-11-2008, 09:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

p4 sormuş:
arkadaşlar Online RAdyo Programları çok kota harcarmı acaba mesela günde radyodan 6-7 saat şarkı dinlesem çok kota harcarmı acaba.ben Radiotracker Platinum programını kullanıyorum bi fikri olan varmı acaba..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
p4

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

Mehmet-
01-11-2008, 10:37   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

günde 6-7 saat radyo,  kotalı kullanıcılar için yüksek bir zaman.
Tam olarak ne kadar harcadığını öğrenmek için şunu yapabilirsin. Bilgisayarı pek kullanmadığın yarım saat süresince bu programı https://www.chip.com.tr/konu/Kota ... -Netmeter_7468.html kullan ve yarım saatte radyonun ne kadar boyut harcadığını öğren. Bu sayede bazı bilgiler netleşmiş olur. Kolay gelsin...

Son Düzenleme: Mehmet- ~ 01 Kasım 2008 10:37
Banned
01-11-2008, 12:44   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

internetten video izlerken yada radyo dinlerken dikkat etmezsen kotayı çok çabuk geçersin.hatta bunlara bile gerek yok sürekli sörf yapmak bile kotanı geçmen için yeterde artar.bu sörf sırasında tıkladığın internet sayfalarında ki reklamlar sitenin ayakta kalması için çok gerekli olabilir ama bazıları bu işi çok abarttı kimi siteler bu reklamlar yüzünden hem geç açılıyor hemde istediğin bilgileri okuman güçleşiyor bir dezavantajıda bu reklamlar oynarken senin kotandan götürüyor.yani kotalı bir kullanıcı interneti kullanırken tüm bunlara dikkat etmeli ve internette kaldığın süreyi takip edip bu süreyi geçmemeye çalışmalsın.ayrıca sana tavsiyem resmi film siteleri gibi flashlı sitelere girme bunlarda çok kota harcayan siteler.

man on the moon
01-11-2008, 13:21   |  #4  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

radyo nun kullandığı codec e göre değişir. zaten kaliteli radyolar kotalı kullanım için ayrı bir link veriyor. ör: www.sourberry.org/dinle/kota