önmli: Klasörleri taşırken,yer değiştirirken sorun

Akeno
30-01-2009, 04:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Selam ,
Arkadaşlar benim sorunum pc 'de klasörlerin yerini değiştirmek için mouse ile sürüklediğimde , bıraktığım yere taşınmaması. Mouse u bırakınca tekrar sürüklememişim gibi eski yerine gitmesi. aynı sekilde sag tusla sürükleyip bıraktıgımdada sağ tık menüleri çıkmıyor. hiç bir dosyayı taşıyamıyorum.Önce kopyala/ kes der sonra gidip yapıştırırsam oluyor. sürükleme işlemi yapamıyorum.. 5 kere format attım, başka bir harddiski pc me taktım yine aynı sorun. SOrun nerdedir hdd de değilse
NOT :flash disk kullanmıyorum.
Yardımcı olabilirmi sorunu anlayan birisi, çok acil. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Editör
30-01-2009, 06:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Merhaba,Bu tür bir problem donanımsal bir sorunun habercisi olabilir.Bazı durumlarda çeşitli donanım hataları sistem hatalarına dönüşebilmektedir.Eğer Farklı HDD ile aynı problemi yaşıyorsanız donanımlarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.HDD değilde,farklı bir klavye takarak gelişmeleri takip ediniz.Kolay Gelsin.

Banned
30-01-2009, 08:38   |  #3  
Banlandı
275 mesaj

Mouse ta problem olabilir. Değiştirmen gerekir. Eğer pahalı bir mouse kullanıyorsan ve sitesinde bu mouse'un sürücüleri varsa ya onu sil ya da güncelle. O da olmuyorsa editör arkadaşın dediği gibi başka donanımlardan şüphelenmek gerekir. Bir daha format atmana gerek yok.

Akeno
30-01-2009, 08:42   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

Editör ve AMIGA500 teşekkür ediyorum , evet bende donanımda takılı kaldım ama ne olduğunu bulamıyorum , sırayla denedim mouse ve klavyeyi değiştirerek fakat sorun hala devam ediyor ,masa üstü simgeleri kilitli sekmesi tıklanmış gibi dosya çekemiyorum..

Banned
30-01-2009, 08:57   |  #5  
Banlandı
275 mesaj

Dostum o zaman bir de şu linke tıkla. Umarım sana yardım edebilir. http://support.microsoft.com/kb/826955

Akeno
30-01-2009, 10:06   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

malesef.. kontrol ettim tek tek exe isimlerinide ama değil , ilginç bir sorun bu ya napıcam bilmiyorum

viking20
30-01-2009, 10:14   |  #7  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Maus sağ tuş[Klasöre Taşı\Klasöre Kopyala]

-------------------
YAZILIM UZMANLIĞI
a)Windows Ortamında Sürükle Bırak İşlemleri(Drag&Drop)

Bu makalemizde, Windows ortamında bize vazgeçilmez kolaylıklar sağlayan Sürükle ve Bırak(Drag and Drop) teknolojisini, uygulamalarımızda nasıl kullanabileceğimiz hakkında küçük bir örnek geliştireceğiz. Her teknolojinin komplex bir tarafı olduğu gibi, D&D teknolojisininde bazı komplex tarafları bulunmakta. Bu da sürükle işlemi gerçekleştiği anda, klavye veya faremizde basılı olarak tuttuğumuz bazı tuşlarla ilgilidir.
b)Sürükle / Bırak [kod]

c)C# ile Drag & Drop[sürükle&bırak]
Drag & Drop yani türkçesiyle Sürükle ve Bırak biraz açacak olursak bir nesnenin içindeki objeyi alıp içeriğine uygun başka bir nesneye taşımak veya kopyasını oluşturmak olarak özetleyebiliriz..
----------------------------
(diğer)
Windows XP - Win XP Pro-file Drag & Drop problem

Drag and Drop won't work

sürükle bırak sorunu

sürükle-bırak kutusu imiş tiki kaldırınca düzeldi.

Internet Explorer Sürükle-Bırak güvenlik açığı

sürükle bırak olmuyor ?

Sanırım explorer'da hata var yapacağın bir şey varsa orjinal XP cd'sini CD Rom'a koy çalıştır'a sfc /scannow yaptır.Sorunu çözmesi lazım.(Alıntı)
süper sürükle&bırak özelliği(kazanma)

(sağ tuş)

-----
(düşünülebilir)
Tweak XP Pro 4.0.9
XP Repair Pro
WinSysClean Pro 2009
(diğer)Utilities,Tweak 'ler...vs.

Son Düzenleme: viking20 ~ 30 Ocak 2009 12:42
Akeno
30-01-2009, 10:23   |  #8  
OP Taze Üye
10 mesaj

Teşekkür ederim viking20 ama buda değil sorun , hepsini deniyorum nafile , dosyaları tasınmıyor

Banned
30-01-2009, 10:29   |  #9  
Banlandı
275 mesaj

Dostum COMBOFIX isimli programı indir ve çalıştır belki işe yarayabilir. Malesef çözümü bulana kadar her yolu denemek lazım çünkü sık görülen bişey değil bu.

Akeno
30-01-2009, 10:45   |  #10  
OP Taze Üye
10 mesaj

Teşekkürler AMIGA500 denedim ama COMBOFIX le taradım alternatif üç malwere tarama silme programı kullandım sonuç aynı. Acaba Bios'da virüs falanmı var

Banned
30-01-2009, 11:30   |  #11  
Banlandı
275 mesaj

Dostum aynen şunları yap. Start>run>dcomconfig>ok  , çıkan konsolda component services>computers'ı açtığında my computer ' a sağ tıkla properties'e gir. oradan COM security sekmesine tıkla ve orada bulunan iki "edit defaults" kısımlarına da girerek oradan "add" butonuna tıkla ve çıkan pencerede "everyone" yaz ve ok'e tıkla.

pencereleri kapat. ve daha sonra tekrar start>run'a gir ve oraya tek tek
regsvr32 urlmon.dll
regsvr32 Shdocvw.dll
regsvr32 Msjava.dll
regsvr32 Actxprxy.dll
regsvr32 Oleaut32.dll
regsvr32 Mshtml.dll
regsvr32 Browseui.dll
regsvr32 Shell32.dll
regsvr32 riched20.dll

yaz. bilgisayarı yeniden başlattığında sorun çözülmüş olması lazım.

Akeno
30-01-2009, 22:22   |  #12  
OP Taze Üye
10 mesaj

sağolun yardımlarınıza yazılan herşeyi uyguladım fakat hala aynı durum. farklı cd lerden xp kurdum farklı harddisklerle denedim bi türlü düzelmedi

Banned
30-01-2009, 22:59   |  #13  
Banlandı
275 mesaj

dostum sana son tavsiyem. bilgisayarı minimum donanımla (tek ram, on board ekran kartı, tek hdd, cd-rom olmasada olur vs.vs.) çalıştır ve biostaki ayarlarla oyna başka çare kalmadı ya da anakartı değiştirmen lazım.