Onu da hack'lediler

CHIP Online
14-07-2012, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Hacker kurbanı olan isimlere, şimdi de bu donanım devi eklendi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/onu-da-hack-lediler_34785.html

Resimlerle: Anonymous'un en çılgın 10 saldırısı!

Yahoo! Voice'in &lt;span style="text-decoration: underline;">hack'lenerek</span> 400.000 kullanıcının detaylarının şifresiz olarak internete saçılmasının ardından diğer bir deve yapılan bir siber saldırı daha patlak verdi. Grafik çipi üreticisi Nvidia, yaptığı açıklamada web sitesinin forumlarının hack'lendiğini duyurdu. Nvidia, geçtiğimiz hafta forumlarını herhangi bir duyuru yapmadan kapatmıştı.


Nvidia, yaptığı açıklamada hacker'ların kullanıcı isimlerine, e-posta adreslerine ve rastgele "salt" değerli, "hash"li parolalara erişim sağladığını söyledi. Saldırganlar bu verilerin yanında "hakkımda" adındaki profil bilgilerini de elde ettiler. Nvidia, parolaların düz metin olarak saklanmadığını önemle vurgularken, "hakkımda" profil bilgilerinin zaten herkese açık olarak sunulduğunu söyledi. "Hakkımda" bölümü kullanıcının ünvanı, yaşı, doğum tarihi, cinsiyeti, eğitim bilgisi, e-posta adresi ve web sitesi gibi bilgileri içerebiliyor.


Nvidia, şu an saldırıyı inceleme altına almış bulunuyor. Şirket, gelecekteki saldırıların etkisini azaltmaya yönelik çalışmaları da başlatmış durumda ve forumları tekrar açtığında kullanıcı parolalarını sıfırlamaya hazırlanıyor.

Tüm Konu: Onu da hack'lediler

Resimlerle: Anonymous'un en çılgın 10 saldırısı!

Kaynak: www.chip.com.tr